SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Selfie nie je veda: 10 tipov, ako na ne!

Tlačové správy
0

Tiež si na Instagrame prezeráte perfektné fotky svojich idolov a hovoríte si, ako je možné, že vyzerajú všade dobre? Nehľadajte za tým žiadnu vedu, stačí si osvojiť pár trikov a môžete byť instagramová hviezda aj vy. Verte, že keď sa budete trochu snažiť, môžete sa stať úspešným influencerom aj vy!

1. Jazyk za zuby!
Ako to, že celebritám skoro nikdy nie je vidieť podbradok? A ako to, že sa smejú tak krásne a nenútene? Trik je v tom prilepiť prednú časť jazyka na horné podnebie za zuby. Tým sa podbradok čiastočne schová a váš úsmev tak bude krásny a prirodzený – a to aj keď vyceríte zuby!

2. Ako zo žurnálu
Pre skutočne kvalitné selfie je potrebné, aby ste vyzerali upravene, ak teda nie je váš zámer vyložene opačný. Poriadne sa preto skontrolujte v zrkadle. Dámy sa nemusia báť ani trochu výraznejšieho make-upu. Fotoaparát časť z neho totiž na výslednej fotografii „pohltí“.

3. Zrkadlo, zrkadlo…
Čo je horšie než selfie v zarosenom zrkadle v kúpeľni? Skúste svoje selfie povýšiť na novú úroveň. Iste, najjednoduchší spôsob je zapnúť si prednú kameru v telefóne, ale to robí každý, však? Skúste byť originálni! Či si vyfotíte odraz sami seba v rybníku alebo v kuse rozbitého zrkadla v zaujímavom pozadí, určite vám taká fotka prinesie mnoho nových „followerov“ a uznania aj medzi priateľmi.

4. Blesk nie je vždy dobrý sluha…
…a u selfíčok to platí dvojnásobne! Nielenže môže zvýrazniť vaše nedokonalosti, ale tiež úplne zničiť celú fotku. Pokiaľ totiž naozaj chcete fotiť odraz samého seba, blesk bude vo výsledku vždy vidieť. A podivne bielu auru okolo svojej osoby určite mať nechcete.

5. Možno sa tak narodila
A možno je to instagramový filter! Ich používanie ale rozhodne nie je žiadna hanba, naopak. Filtre totiž vedia fotku ozvláštniť a zamaskovať prípadné nedokonalosti. Okrem toho dnes fotoaparáty aj telefóny ponúkajú možnosť režimu „krása“, ktorý tieto nedokonalosti skryje už v priebehu fotenia, takže si nemusíte robiť starosti s následnou úpravou. A nebojte, robí to zaručene aj Kim Kardashian alebo ďalšie instagramové hviezdy. Len pozor, aby ste úpravy neprehnali!

6. Sto ľudí, sto uhlov
Selfie rozhodne nevyfotíte na prvý pokus. Alebo teda – vyfotíte – ale to by ste museli mať naozaj dobrý deň. Skúšajte rôzne uhly fotenia, veď o tom presne selfie je. Nielen že vďaka tomu prídete na to, ako sa tváriť aj na iných typoch fotografií, ale aj jednoducho zistíte, ktorý výraz vám pristane.

7. Blbnite do zbláznenia
Rovnako ako rôzne uhly, skúšajte aj rôzne grimasy. Veď fotenie selfie je o zábave! Bláznivo sa oblečte, prizvite k fotke pápeža alebo sa vyfoťte pri skoku padákom. Fantázii sa naozaj medze nekladú! Teda, kladú, pokiaľ ide o selfie s opicou. Pred pár rokmi totiž jednej takej uznali autorské práva na vlastné selfíčko. 

8. Aby vám nerástol strom z hlavy
Veľký pozor si dajte na pozadie, ktoré môže s výslednou fotografiou poriadne zahýbať. Ideálne je, pokiaľ viete, že za sebou nemáte žiadnych ľudí, tyče, stromy ani nič podobné. Podobné fotky s predĺženými rukami alebo vetvou zvláštne vyrastajúcou z vašej hlavy sa totiž často stávajú virálne a nad pivom ich ľudia riešia aj na druhej strane planéty.

 9. Buď svetlo
Áno, večná téma fotografov – svetlo. V prirodzenom dennom bude vaša fotka rozhodne najostrejšia, aj večerné nádychy stmievania ale môžu urobiť krásny efekt. Vyhnite sa naopak príliš tvrdému svetlu alebo úplnému šeru, ak nechcete vyzerať ako duch. (Ale skúste to cez Halloween!)

10. Hlavu hore!
Či chcete alebo nie, z fotiek vždy dýchajú aj pocity a pokiaľ nie ste sebavedomý, divák si to všimne. Skúste si preto trochu veriť. Keď z fotiek bude vyžarovať sebavedomie, hneď budú lepšie prijaté – aj keď na nich bude akákoľvek divočina.

BONUSOVÝ TIP
Teóriu sme si vyložili, prax teda zvládnete ľavou zadnou. Čo ale so všetkými tými selfíčkami teraz budete robiť? Verte alebo nie, ale existujú aj selfíčkové súťaže – a sú za ne vždy parádne ceny! Skúste napríklad súťaž jedného z najznámejších výrobcov fotoaparátov Nikon s názvom Look Back at Nikon, ktorá pripomína 100. výročie značky. Úlohou súťažiacich je vytvoriť autoportrét so svojím Nikonom v zrkadle, kúsku skla, mláke alebo inej odrazovej ploche. A hlavná cena? Foťák Nikon D500 za takmer 2 000 eur! A to už za skúšku naozaj stojí, no nie? Tak sa poponáhľajte a do 15. septembra nahrajte svoj originálny autoportrét s Nikonom na Instagram s hashtagom #lookbackatnikon. Už teraz pod týmto hashtagom nájdete na Instagrame poriadnu porciu inšpirácie od selfíčkárov z celého sveta!

Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Všetky autorove články
selfie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať