TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Skutočne bezdrôtové slúchadlá na šport od JBL

0

JBL Reflect Mini NC

Tento rok je pozitívny aspoň v tom, že na trh konečne prichádzajú cenovo dostupnejšie úplne bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potlačením hluku. Patrí medzi ne aj novinka JBL Reflect Mini NC. Slúchadlá prichádzajú s výrazným prednesom basov, funkciou aktívneho potlačenia hluku a vodovzdornou konštrukciou. Prioritne sú mierené na aktívnych používateľov, ktorí si radi zašportujú. K dispozícii sú v čiernej, modrej alebo bielej farbe. Dodávajú sa s tromi pármi ušných vložiek (S, M, L) a tromi pármi plutiev (takisto S, M, L), takže by mali vyhovieť každému. Správna veľkosť týchto komponentov je kľúčová, aby vám slúchadlá dobre sedeli v ušiach aj pri športovaní. Stupeň krytia je IPX7, čo znamená, že sú vodotesné a možno ich ponoriť do metrovej hĺbky po dobu 30 minút. Na plávanie určené nie sú, ale po tréningu ich môžete umyť pod kohútikom. Nabíjacie puzdro však nie je vodotesné, takže pred vložením ich treba vysušiť. Puzdro má vyklápacie horné veko a zabudovaný textilný remienok. Priložený je nabíjací kábel USB-C/USB-A.

Na vonkajšej strane je stavový LED pásik, ktorý vás informuje o nabití batérie. Ak si stiahnete aplikáciu JBL Headphones, čo určite odporúčam, vidíte stav batérií slúchadiel aj puzdra priamo v percentách. Aplikácia umožňuje aj ovládanie potláčania hluku, nastavenie ekvalizéra a nastavenie dotykového ovládania. Nastaviť si tu môžete aj funkcie hlasových asistentov Amazon Alexa alebo Google Assistant. Dotykové ovládacie prvky na uchu sú rozdelené medzi obe slúchadlá. Klepnutím vpravo ovládate prehrávanie, dvoma klepnutiami preskočíte o skladbu dopredu a tromi klepnutiami dozadu. Dvojitým klepnutím odpoviete aj na prichádzajúci hovor alebo ho ukončíte na oboch slúchadlách. Dlhé stlačenie ktoréhokoľvek slúchadla vyvolá funkciu hlasového asistenta. Jediným klepnutím na ľavé ucho môžete prepínať medzi režimami ANC zapnuté, ANC vypnuté a Ambient Aware. Výrobca udáva výdrž zhruba sedem hodín, s nabíjaním v puzdre ďalších 14 hodín. Puzdro má teda menšiu kapacitu, ako je zvykom, vyvažuje to však menšími rozmermi, aj keď mohlo byť trochu sploštené. Slúchadlá využívajú bluetooth 5.1 a podporujú kodeky AAC a SBC, ale nie AptX. Interné 6 mm budiče poskytujú frekvenčný rozsah od 20 Hz do 20 kHz.

Zo zvukovej stránky slúchadlám nie je veľmi čo vyčítať. Vedia zahrať zvonivé výšky rovnako dobre ako dunivé basy. Tie boli na môj vkus občas až priveľmi dunivé, výhodou však je, že vďaka ekvalizéru si môžete zvuk veľmi dobre prispôsobiť svojim preferenciám. Puzdro zvládne dve plné nabitia slúchadiel, takže bezpečne s nimi dokážete prežiť celý deň. Potlačenie šumu je vcelku účinné a jeho účinok možno doladiť aj v aplikácii. Žiaľ, výrobca neuvádza, čo vlastne dolaďujete, a podľa sluchu som rozdiel nerozoznal. Účinok je však uspokojivý, aj keď high-end modely to vedia lepšie. Za tie si však aj výrazne priplatíte. Mikrofón ponúka veľmi dobrú zrozumiteľnosť.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, ovládanie, ANC, odolnosť, rozmery
- Slabšia kapacita puzdra

PARAMETRE:

6 mm dynamický menič, napájanie: 5,0 V 400 mA, hmotnosť: slúchadlo: 6,8 g/ks (13,6 g kombinácia), nabíjacie puzdro: 45,4 g, slúchadlá: Li-ion batéria(50 mA/3,7 V), puzdro: Li-ion batéria (300 mA/3,7 V), čas ­nabíjania: < 2 hodiny od vybitia, výdrž/so zapnutým ANC: až 7 hodín/6 hodín

Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impe­dancia: 16 ohmov, citlivosť: 97 dB SPL @ 1 kHz, maximálna SPL: 96 dB, citlivosť mikro­fónu: -32 dBV/Pa @ 1 kHz (TBC), bluetooth verzie 5.1, verzia bluetooth profilu: A2DP V1.3, AVRCP V1.6, HFP V1.7

www.jbl.sk

HODNOTENIE:  9/10


                                         

 

SAMSUNG_112022_M Advertisement

JBL Endurance Peak II

Novinka od JBL mieri predovšetkým na ľudí, ktorí obľubujú pohyb a športovanie. V tomto prípade však môže ísť aj o veľmi dynamické športy, vďaka konštrukcii slúchadiel je totiž takmer vylúčené, že by ste ich mohli stratiť.

Slúchadlá Endurance Peak II sa dodávajú v štyroch farebných vyhotoveniach: čiernom, červenom, modrom alebo bielom. Majú dizajn s háčikom, ktorý sa zaistí nad hornou časťou ucha, čo zvyšuje ich bezpečné uchytenie v uchu. Súčasťou balenia sú tri páry silikónových koncoviek do uší v troch veľkostiach. Vďaka háčiku slúchadlá veľmi dobre držia v ušiach a ani pri prudkých pohyboch hlavou nemajú tendenciu vypadnúť. No ak nosíte okuliare s mohutnejšími rámikmi, môže byť problém s miestom na úchop, pri tenkých rámikoch neprekážajú. Keďže ide o športové slúchadlá, oceníte certifikáciu IPX7, ktorá zaručuje vodotesnosť po dobu 30 minút v hĺbke 1 m. Preto sa o ne nemusíte báť, ak sa pri športovaní spotíte alebo zmoknete, a pokojne ich môžete opláchnuť prúdom vody. Mokré slúchadlá však určite nepatria do puzdra.  Vzhľadom na to, že oproti štupľovým slúchadlám je tento model s háčikom pomerne veľký, prejavuje sa to aj na väčších rozmeroch puzdra. Nejde o nič tragické, ale vo vrecku to bude poznať. Puzdro má povrch z matného, tvrdého a klzkého plastu. Vyklápacie veko treba pri otváraní odistiť tlačidlom. Nabíjací port USB-C je na zadnom paneli, kábel USB-C/USB-A dostanete v balení. Biely LED pásik na prednej strane vás informuje o stave batérie a nabíjania. Výrobca udáva výdrž batérie Endurance Peak II asi na 6 hodín a 24 hodín pri nabíjaní z puzdra. Výdrž je však závislá od spôsobu používania.

Slúchadlá sa ovládajú dotykovými plôškami na nich. Jedným klepnutím na ľavé ucho preskočíte o jednu skladbu dopredu, zatiaľ čo dvojité vás vráti späť. Jedno klepnutie na pravé ucho prehrá alebo pozastaví zvuk a dvojité klepnutie vyvolá funkciu hlasového asistenta vášho zariadenia. Jedným klepnutím na niektoré slúchadlo ukončíte hovor alebo odpoviete na prichádzajúci hovor, hlasitosť upravíte potiahnutím po pravom slúchadle nahor alebo nadol. Ovládanie pracovalo spoľahlivo a dá sa naň rýchlo zvyknúť. Slúchadlá využívajú 10 mm dynamické meniče, ktoré poskytujú frekvenčný rozsah od 20 Hz do 20 kHz. Na pripojenie slúži bluetooth 5.0 a slúchadlá podporujú kodeky AAC a SBC Bluetooth, ale nie AptX. Aktívne potlačenie hluku chýba, rovnako aj možnosť ovládania cez aplikáciu, takže na ekvalizér môžete zabudnúť.

Vyladenie slúchadiel nie je zlé, vedia poskytnúť plný zvuk s dostatkom basov a čistými výškami. V niektorých prípadoch by sa však ekvalizér hodil. Ak vychádzam z toho, že určením slúchadiel sú športové aktivity, tam človek zväčša neočakáva puristickú kvalitu, ale skôr čistý, dynamický prednes s dostatočným výkonom a bez skreslenia. To slúchadlá v podstate spĺňajú. Navyše v prípade nutnosti nie je problém využiť systémový ekvalizér zabudovaný priamo v OS Android. Mikrofón ponúka dobrú zrozumiteľnosť a slúchadlá sú bez problémov použiteľné v role hands-free, aj keď kvalita zvuku z mikrofónu je skôr lepší priemer.

Model JBL Endurance Peak II je v každom prípade zaujímavá voľba pre aktívnych po­užívateľov, ktorým ponúkne kvalitnú konštrukciu, vysokú odolnosť aj veľmi dobrý zvuk za atraktívnu cenu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Konštrukcia, zvuk, ovládanie, odolnosť
- Väčšie puzdro

PARAMETRE:

10 mm dynamický menič, napájanie: 5,0 V / 1 A, hmotnosť: slúchadlo: 13 g/ks (26 g kombinácia), nabíjacie puzdro: 77 g, slúchadlá: Li-ion batéria (60 mA/3,7 V), puzdro: Li-ion batéria (770 mA/3,7 V), čas nabíjania: < 2 hodiny od vybitia, výdrž: až 6 hodín (24 h s nabíjaním), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impedancia: 16 ohmov, citlivosť: 95 dB SPL @ 1 kHz, ma­ximálna SPL: 93 dB, citlivosť mikrofónu: -38 dBV/Pa @ 1 kHz (TBC), bluetooth verzie 5.0, verzia bluetooth profilu: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.7

www.jbl.sk

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať