PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Smart Drop: Inteligentná poštová schránka na preberanie zásielky od kuriéra, keď nie ste doma

Bezpečnosť
3

Ukradnutie doručeného balíka z verandy je vo svete stále väčší problém, najmä keď čoraz viac ľudí nakupuje online. Spoločnosť Eufy Security teraz predstavila svoju inteligentnú schránku Smart Drop, ktorá je pripojená k internetu a na sledovanie balíkov využíva zabudovanú kameru doplnenú umelou inteligenciou. Hoci bezpečnostná kamera a videozvonček môžu odhaliť zlodeja, nedokážu zabrániť jeho konaniu.

Smart Drop je skrinka z uhlíkovej ocele, ktorá bezpečne uzamkne váš balík. Zlodej bez slušného vybavenia nebude mať šancu do nej preniknúť. Smart Drop možno odomknúť rôznymi spôsobmi vrátane PIN kódu a aplikácie Eufy. Zariadenie je kombináciou poštovej schránky, inteligentného zámku a bezpečnostnej kamery so zorným poľom 160 stupňov s rozlíšením 1080p a možnosťami nočného videnia. 

Používa rozpoznávanie tváre a detekciu pohybu a upozorní vás na doručenie balíka. Spolupracuje aj s Alexou od Amazonu a Google Asistentom. Smart Drop sa dá pripevniť na podlahu alebo na stenu a má krytie IP65, takže ochráni zásielky pred väčšinou poveternostných podmienok. Zariadenie si môžete predobjednať na Kickstarteri už od 150 dolárov, dodávky sa však plánujú až v júni 2021.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart posta

3 komentáre

. reakcia na: Smart Drop: Inteligentná poštová schránka na preberanie zásielky od kuriéra, keď nie ste doma

1.9.2020 07:09
Primitivni pisatelia v redakcii. Uz prestante kazde zariadenie volat inteligentne. Smart neznamena inteligentne! Smart sa nepreklada! Takmer ziadne zariadenie na predaj, nepouziva umelu inteligenciu, pouzivaju obycajny kod! Ak reklamny material tvrdi, ze pouzivaju AI, tak klamu! Vy klamete pri kazdom clanku, kde pouzijete slovo inteligencia!
Reagovať

RE: . reakcia na: .

1.9.2020 09:09
však aj ty si inteligentný, neklamem, či ...
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

1.9.2020 13:09
Ci som, alebo nie som, aj tak vies :D Nemusim to pisat. Inteligentni nepotrebuju hovorit, kto je inteligentny, lebo je to zovseobecnenie. Nieco aj tak vyriesit nevedia a vie to niekto jednoduchsi. Pcrevue asi robi SEO na slovo inteligentny, ale mali by s tym prestat, lebo z nich to robi pravy opak.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať