SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Smart Wi-Fi meteostanica HAMA /

1

Meteostanica zobrazí predpoveď počasia približne na nasledujúcich 12 hodín na základe trendu vývoja tlaku vzduchu. Samozrejme, túto prognózu nemožno porovnávať s profesionálnou predpoveďou od meteorologickej služby.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Predpoveď počasia sa zobrazuje pomocou animovaných ikon: jasno, polojasno, oblačno, dážď, silný dážď, sneženie, a to vrátane trendu, či sa v najbližšom období počasie zlepší, alebo zhorší. Formou číselných údajov stanica zobrazuje vonkajšiu aj vnútornú teplotu aj vlhkosť vzduchu, tlak, dátum a čas, ako aj aktuálnu fázu mesiaca. Pod údajmi o teplote a vlhkosti sú aj šípky ukazujúce predikciu, či daná hodnota bude na základe doterajších meraní stúpať, alebo klesať. Údaje sú zobrazované na LCD displeji, pričom plochy pod nimi majú rôznu farbu.

Meteostanica aj vonkajší snímač sú napájané z batérií. LCD displeje majú veľmi nízku spotrebu, takže batérie vydržia veľmi dlho. V balení je aj napájací zdroj pre vnútornú jednotku. Umožní vám mať trvalo zapnuté podsvietenie, pričom môžete nastaviť štyri stupne intenzity. Ak máte meteostanicu trvalo napájanú zo zdroja, nemusíte v nej mať batérie. Aj vonkajšia jednotka, ktorá s meteostanicou komunikuje cez proprietárne rádiové spojenie v pásme 433 MHz s dosahom do 60 metrov, má malý LCD displej, takže vonkajšiu teplotu a vlhkosť môžete skontrolovať priamo na tejto jednotke. Wi-Fi funguje len v pásme 2,4 GHz.  Prívlastok smart znamená, že meteostanicu môžete integrovať do ekosystému aplikácie Hama Smart Home. Pointa nie je len v tom, že si na diaľku cez pripojenie Wi-Fi môžete skontrolovať teplotu v dome či vonkajšiu teplotu, ale vonkajšia aj vnútorná teplota a vlhkosť a takisto predikcia, či tieto hodnoty budú stúpať, alebo klesať, sú dôležité pre efektívne riadenie vykurovania a klimatizácie. Do systému môžete napríklad integrovať smart hlavice na radiátor, ktoré automaticky zapnú kúrenie, keď teplota vonku príliš klesne, alebo smart ventilátor, ktorý sa spustí, keď je teplota vnútri privysoká. V aplikácii môžete vytvoriť scenáre a automatizované scény, ktoré umožňujú rôzne možnosti kombinovania smart zariadení vo vašej domácnosti. Pri slnečnom počasí a stúpajúcej vonkajšej teplote môže smart riadiaci systém vypnúť vykurovanie s predstihom a zabrániť tak prekúreniu a z neho vyplývajúcim zbytočným energetickým stratám. Samozrejme, to predpokladá, že na riadenie vykurovania sa použije smart systém, využívajúci napríklad automatizačné scenáre na báze IFTTT (If This, Than That). V aplikácii si možno zobraziť nielen aktuálne hodnoty, ale aj dáta, ktoré meteostanica zozbierala za predchádzajúce obdobie. Na poskytnutie informácie o aktuálnom počasí môžete použiť aj hlasové povely cez funkciu Amazon Alexa či Google Assistant. Do systému Hama Smart Home môžete integrovať aj produkty iných výrobcov, prípadne meteostanicu integrovať do iných smart systémov.

Cena: 79 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

retardovany kLacko a kHubinsky reakcia na: Smart Wi-Fi meteostanica HAMA /

8.1.2024 05:01
retardovany kLacko a kHubinsky
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať