SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Smartfón dokáže odhaliť COVID-19 rýchlo a presne. Stačí doňho zakašľať

Technológie
0

Nová aplikácia pre smartfóny od ResApp Health Limited, austrálskej spoločnosti zameranej na zdravotnícke technológie, môže čoskoro uľahčiť proces testovania ochorenia na COVID-19. Tak ako podobné riešenie z minulosti aj ResApp využíva strojové učenie na analýzu vzorcov kašľa a určenie, či má človek koronavírus, alebo nie. V dvoch klinických štúdiách, do ktorých bolo zapojených 714 pacientov, dokázal ResApp diagnostikovať COVID-19 s presnosťou 92 %.

Spoločnosť navrhuje túto neinvazívnu metódu na skríning COVID-19 pre miesta vyžadujúce časté testovanie, ako sú nákupné centrá, nemocnice, úrady, športové podujatia a iné verejné miesta. Vykonanie testu trvá menej ako 30 sekúnd a je bez akéhokoľvek rizika pre životné prostredie z biologického odpadu generovaného inými formami testov. Podľa ResApp Health Limited testovanie pomocou ich aplikácie ukázalo citlivosť, ktorá „presahuje citlivosť rýchlych antigénových testov“.

Kombinácia vysokej citlivosti a 80 % špecifickosti vedie k tomu, že 8 z 10 ľudí bez COVID-19 je správne označených za negatívnych. Hoci aplikácia dokáže zistiť, či bola osoba infikovaná COVID-19, nedokáže určiť, ktorým variantom vírusu sa táto osoba nakazila. Medzitým farmaceutický gigant Pfizer oslovil ResApp Health Limited s ponukou na akvizíciu približne za 75 miliónov dolárov. ResApp má pod záštitou aj niekoľko ďalších aplikácií na zisťovanie respiračných ochorení jednoduchým sledovaním dýchacích charakteristík človeka.

Zdroj: slashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať