SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Sony LinkBuds S – slúchadlá na celodenné počúvanie

3

Hlavným zámerom pri návrhu  týchto slúchadiel bola popri kvalitnom zvuku aj ergonómia, aby slúchadlá boli maximálne pohodlné a mohli ste ich mať v uchu tak dlho, ako potrebujete. Nie je to len o ergonómii, ale aj technológiách, aby ste slúchadlá nemuseli vyberať z uší ani keď s niekým hovoríte. Na rozdiel od predchádzajúceho modelu LinkBuds, ktoré mali časť, čo sa vkladá do ucha v tvare prstenca s otvorom uprostred, LinkBuds S sú klasické osvedčené štuple – malé a ľahké. Hmotnosť jedného štupľa je len 4,8 g.

Aby ste mali kontakt s okolím, slúchadlá využívajú technológiu Adaptive Sound Control. Majú nielen potlačenie hluku okolia, ale aj príposluch, ktorý je vyladený tak, aby zdôrazňoval frekvenčné pásmo ľudskej reči.  Keď už spomínam technológie, Precise Voice Pickup vám umožňuje telefonovať aj v hlučnom prostredí. Ak počúvate hudbu a niekoho oslovíte, prehrávanie hudby sa automaticky preruší. Využíva k tomu mikrofóny v obidvoch štupľoch. Nový procesor V1 od Sony toho zvláda podstatne viac. Slúchadlá podporujú kodek LDAC, takže v spojení s so zariadením, ktoré túto technológiu podporuje si môžete vychutnať zvuk s vysokým rozlíšením. Technológia DSEE Extreme sa snaží zvýšiť rozlíšenie digitálnych hudobných nahrávok.

Kvalita zvuku je veľmi dobrá naprieč celým frekvenčným pásmom. Prekvapia vás sýte basy a brilantné vysoké tóny, takže hudba je plastická a nemáte problém rozpoznať jednotlivé nástroje. Samozrejme treba si uvedomiť že Sony LinkBuds S sú v prvom rade zamerané na počúvanie hudby ako súčasť dynamického životného štýlu, čiže počas prechádzok, turistiky, či športovanie. Na počúvanie hudby v kresle v obývačke sú k dispozícii iné modely typu over ear, čiže s mušľami obklopujúcimi uši  

Sony LinkBuds S sa ovládajú klasicky, poklepaním na dotykové plôšky. Podporujú novú funkciu rýchleho párovania SwiftPair od Google a sú pripravené na LE Audio, novú generáciu Bluetooth audia, ktorá umožňuje veľmi nízku latenciu ideálnu na hranie hier .

Môžem potvrdiť 6 hodinovú výdrž batérie v slúchadlách, pričom batéria v puzdre ich dokáže nabiť ešte dvakrát. Výrobca udáva, že batéria v puzdre disponuje energiou na 14 hodín prehrávania.  Puzdro sa nabíja cez USB-C, bezdrôtové nabíjanie nie je podporované, čo je v tejto cenovej kategórii trochu neobvyklé.

Verdikt: Ergonomické slúchadlá s dobrým zvukom, ktoré vám umožňujú počuť čo sa deje okolo vás a tlmia hluk okolia

Technické parametre: akustické meniče: dynamické 5 mm; frekvenčná odozva 20 Hz – 20 kHz; Bluetooth 5.2, profily: A2DP, AVRCP, HFP, HSP; kodeky SBC, AAC, LDAC; výdrž batérie 6 h s ANC, 9h bez ANC slúchadlá; hmotnosť 4,8 g slúchadlo, 35 g puzdro . Cena 199 eur

+ excelentná ergonómia, výborný zvuk, dobre počuť zvuky okolia,

- nepodporujú bezdrôtové nabíjanie

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Sony LinkBuds S sluchadla ANC

3 komentáre

.......................... reakcia na: Sony LinkBuds S – slúchadlá na celodenné počúvanie

20.7.2022 21:07
na vyborny zvuk maju dost maly frekvencny rozsah
Reagovať

RE: Tak ono ľudia sú tu na Slovensku sprostí. Čím drahšie, tým viac to kupujú. reakcia na: ..........................

22.7.2022 20:07
Tak ono ľudia sú tu na Slovensku sprostí. Čím drahšie, tým viac to kupujú.
Reagovať

RE: tak my sme dali prednosť tým 20Hz-20KHz z Pepco pri pokladni za 2,50€ Nie sme sprostí, aby sme toto platili :) reakcia na: ..........................

22.7.2022 20:07
A čo ti šije? Mne stačí Číňan za dve päťdesiat z Pepco pri pokladni slúchadlá, také na džek konektor, čo si pichnem do mobilu. To vážne za toto niekto pýta dvesto evr? To predsa nikto nezaplatí.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať