S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Spoločnosť Sony začína predpredaj 4K HDR OLED televízora A9 z radu MASTER Series s uhlopriečkou 48”

Tlačové správy
0

 

8 miliónov samostatne svietiacich pixelov OLED panelu v kombinácii s revolučnými technológiami pre reprodukovanie pohybu a zvuku prináša špičkový zážitok zo sledovania v kompaktnej veľkosti 48” —

Spoločnosť Sony oznámila, že v Európe začína predpredaj najnovšieho 4K HDR OLED televízora A9 z radu MASTER Series. Model A9 kombinuje špičkové inovácie od spoločnosti Sony z oblasti spracovania obrazu a audia. Vytvára neobyčajne silné audiovizuálne spojenie v kompaktnom 48” prevedení, ktoré sa zmestí aj do tej najmenšej obývacej izby.

Za výnimočným výkonom modelu A9 stojí obrazový procesor X1™ Ultimate.

Precízne analyzuje obrazové dáta a zvýrazňuje intenzívny kontrast OLED s hlbokými odtieňmi čiernej, špičkovým jasom a naozaj realistickým obrazom. Televízor je ďalej vybavený technológiou Pixel Contrast Booster, ktorá zosilňuje farby a kontrast vo svetlých partiách obrazu. Môžete si tak vychutnať scény plné realistických odtieňov a tónov farieb, väčšiu hĺbku, jemnú textúru a kontrast ozajstnej čiernej, ktorý dokáže reprodukovať iba technológia OLED. Model A9 je prvým OLED televízorom, ktorý je vybavený technológiou X-Motion Clarity™ z dielne Sony. Tá zabezpečí, aby boli aj scény s rýchlym pohybom plynulé a ostré. Technológia presne kontroluje scény s pohybom a minimalizuje rozmazanie. Obraz tak zostáva ostrý a pri scénach zachytávajúcich rýchly pohyb nedochádza k strate jasu.

Televízor A9 bol navrhnutý podľa konceptu Sony, ktorého cieľom je prinášať podmanivý audiovizuálny zážitok. Využíva k tomu technológiu Acoustic Surface Audio, ktorá mení obrazovku televízora na reproduktor. Inovatívny menič na zadnej strane televízora jemne vibruje a vytvára tým zvuk. Vďaka tomu vychádza zvuk, ktorý počujete, priamo z miest, kde sa akcia odohráva – dialóg prednášajú postavy na obrazovke a zvuk motora vychádza z auta.   Tento koncept dopĺňa super štíhly kompaktný dizajn Sony. Obrazovka siaha až po okraj televízora a bez rušivých prvkov vás tak vtiahne priamo do deja. Výkonný subwoofer je decentne integrovaný v zadnej časti televízora a vytvára dynamickejší zvuk s výraznými basmi – ideálne pre akčné filmy a hudbu.

Vďaka režimu Netflix Calibrated Mode pokračuje nový televízor A9 v sprostredkovaní  obsahu divákom presne tak, ako jeho tvorcovia zamýšľali. Tento režim bol špeciálne vyvinutý, aby si diváci mohli vychutnať pôvodné programy Netflix. Pomáha reprodukovať rovnakú obrazovú kvalitu na televízore ako na hlavnom štúdiovom monitore, ktorý sa vo filmových štúdiách používa ako normovací. Režim Netflix Calibrated Mode verne zachováva víziu a zámer autora. Model A9 má certifikáciu IMAX® Enhanced™. Je pripravený reprodukovať vysokú kvalitu farieb, kontrastu, čistoty a zvuku, takže vám umožní vychutnať si doma zážitok zo zábavy, ktorý vás úplne pohltí.

4K HDR OLED televízor A9 z radu MASTER Series je vybavený technológiou Ambient Optimization, ktorá optimalizuje kvalitu obrazu a zvuku v akomkoľvek prostredí, kam zákazník televízor umiestni. Automaticky upraví jas obrazu podľa svetelných podmienok v miestnosti, zosilní jas vo svetlých miestnostiach a stlmí ho v tmavších priestoroch pre dokonalý obraz. Dokonca v miestnosti identifikuje predmety ako sú závesy alebo nábytok, ktoré môžu odrážať alebo pohlcovať zvuk a vyladí akustiku tak, aby nedošlo k zníženiu kvality zvuku.

Model A9 je vybavený Android TV™ s Google Assistant[1], Google Play Store a integrovaným Chromecastom, ktoré používateľom zabezpečia jednoduchý prístup k obsahu, službám aj zariadeniam prostredníctvom rozsiahlej platformy. Prepracovania sa dočkalo tiež originálne menu užívateľského rozhrania od Sony a hlasové ovládanie pre ľahšie každodenné použitie. Zo zariadení podporujúcich Google Assistant[2] alebo Amazon Alexa[3] si môžete púšťať videá z YouTube prostredníctvom Google Home alebo prepínať kanály či meniť hlasitosť na zariadeniach podporujúcich Amazon Alexa. Užívatelia Apple® AirPlay® 2 môžu streamovať filmy, hudbu, hry alebo fotografie priamo zo svojho iPhonu®, iPadu® alebo Macu®. Technológia Apple HomeKit™ prináša užívateľom jednoduchý a bezpečný spôsob, ako ovládať televízor pomocou svojho zariadenia iPhone®, iPad® nebo Mac®[4].

Cena a dostupnosť  

4K HDR OLED televízor A9 zo série Sony MASTER Series si teraz môžete predobjednať vo vybraných Európskych krajinách. Model bude úplne dostupný na všetkých európskych trhoch od konca augusta. Konkrétne informácie o cene a dostupnosti nájdete na stránkach Sony: www.sony.eu.

4K HDR OLED televízor A9 zo série Sony MASTER Series: kľúčové špecifikácie

Veľkosť obrazovky:

 • Aktuálne tiež vo veľkosti uhlopriečky 48”, ktorá zodpovedá dopytu zákazníkov po menších OLED televízoroch prémiovej kvality.
 • Malý hliníkový stojan umiestnený v strede prináša používateľom  flexibilitu v menších priestoroch.
 • Ponúka najlepšiu kvalitu obrazu vo svojej triede menšej veľkosti.
 • Model disponuje funkciami a vlastnosťami prémiových OLED televízorov od Sony, vrátane obrazového procesoru X1™ Ultimate, technologie Pixel Contrast Booster a Acoustic Surface Audio™.
 • X-Motion Clarity pre OLED: Táto revolučná, vysoko oceňovaná prvotriedna technológia od Sony bude dostupná tiež pre televízory OLED. Technológia v reálnom čase zlepšuje zobrazenie pohybu na obrazovke, takže sú scény s pohybom jasnejšie, ostrejšie a plynulejšie ako kedykoľvek predtým a sledovanie športu sa stáva jedinečným zážitkom.
 • Nová technológia Ambient Optimization optimalizuje kvalitu obrazu a zvuku v akomkoľvek prostredí, kam zákazník televízor umiestni.  Automaticky upraví jas obrazu podľa svetelných podmienok v miestnosti, zosilní jas vo svetlých miestnostiach a stlmí ho v tmavších priestoroch pre dokonalý obraz.
 • Displej TRILUMINOS™ prenáša jemné nuansy farieb, svetla a gradácie z objektívu kamery do obývacej izby.
 • Kompatibilný s Dolby Vision™ a Dolby Atmos™. 
 • Funguje s chytrými reproduktormi, vrátane zariadení podporujúcich Google Home and Amazon Alexa.
 • Jednoducho prepojiteľné s celým radom zariadení, vrátane Apple® AirPlay® 2, HomeKit™.
 • Rýchly prístup k celému radu obsahu a služieb s Android TV.
 • Režim Netflix Calibrated Mode zabezpečuje kinematografickú kvalitu diváckeho zážitku pri sledovaní Netflix. Režim bol vyvinutý odborníkmi na kvalitu obrazu zo spoločnosti Sony v spolupráci s expertmi zo spoločnosti Netflix, ktorí sa zaoberajú farbami. Prináša kvalitu približujúcu sa kvalite obrazu hlavného štúdiového monitora, ktorý sa vo filmových štúdiách používa ako normovací.
 • Tento model je držiteľom certifikácie IMAX® Enhanced™, takže je pripravený reprodukovať farby, kontrast, ostrosť aj zvuk vo vysokej kvalite. Môžete si byť istí, že si budete môcť vďaka tomuto televízoru vychutnať divácky zážitok, ktorý vás úplne pohltí. Tento televízor naplno využíva výhody obsahu IMAX Enhanced.
 • Užívateľský režim spolu s ďalšími kalibrovanými režimami pre sledovanie od spoločnosti Sony ponúka rôzne možnosti, ktoré vyhovejú vkusu zákazníkov a zároveň verne zachovajú aj zámer tvorcov.

 


[1] Dostupnosť funkcií je závislá na krajine a dostupnosti kompatibilných produktov.

[2] Zariadenie Google Home (predáva sa samostatne) kompatibilné so zariadeniami Sony Android TV vyžaduje kompatibilné zariadenia pripojené k rovnakej domácej bezdrôtovej sieti. Na použitie je potrebné stiahnutie aplikácie  Google Home z obchodu App Store pre iPhone alebo Google Play a podlieha podmienkam aplikácií tretích strán. Užívateľ musí prepojiť kompatibilné zariadenie, aby smel toto zariadenie prevádzkovať. Po dokončení sťahovania môže byť k zariadeniu Sony pripojená funkcia Google Home pre prístup k funkcii hlasového ovládania.

[3] Zariadenia podporujúce Amazon Alexa (predávajú sa samostatne) kompatibilné so zariadeniami Sony Android TV vyžadujú účet Amazon. Pre prístup k určitému obsahu môže byť vyžadované predplatné. Zariadenia Sony TV i Alexa vyžadujú pripojenie k internetu. Amazon, Echo, Alexa a všetky súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo jej sesterských spoločností.

[4] Funkcie Apple® AirPlay® 2 a HomeKit™ budú k dispozícii pri modeloch 2019: ZF9, AF9, ZG9, AG9, XG95 a XG85 (85”, 75”, 65” a 55”) a modeloch 2020: ZH8, A9, A8, XH95, XH90, XH85, XH81 a XH80. Funkcie AirPlay 2 a HomeKit vyžadujú zariadenia s verziou operačného systému iOS 12.3 alebo novšou alebo Mac s operačným systémom macOS vo verzii 10.14.5.

Apple, AirPlay, HomeKit, iPhone, iPad, Mac, a macOS sú chránené obchodné značky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách. Je potrebná aktualizácia firmwaru prostredníctvom siete.

 

Sony

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať