SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Spúšťa sa masová výroba autonómnych lietajúcich taxíkov

Technológie
0

Čína udelila spoločnosti EHang prvý certifikát na výrobu autonómnych lietajúcich taxíkov na svete. Firma plánuje sériovú výrobu modelu EH216-S s elektrickým vertikálnym vzletom a pristátím (eVTOL), pričom komerčné lety sú naplánované na rok 2025. Znamená to významný krok smerom k zavedeniu eVTOL do komerčnej prevádzky. EH216-S je plne elektrické lietadlo VTOL, ktoré pojme dvoch cestujúcich.

Má trup z uhlíkových vlákien, 16 vrtúľ poháňaných 16 motormi, cestovnú rýchlosť 100 km/h a maximálnu výšku približne 3000 metrov. Disponuje systémom autonómneho riadenia, ktorý eliminuje potrebu pilota. Výrobný certifikát EHang zahŕňa všetky aspekty výroby vrátane získavania surovín, riadenia dodávateľského reťazca, kontroly kvality, testovania a popredajných opráv a údržby.

Cieľom spoločnosti je ponúkať na globálnom trhu bezpečné, autonómne a ekologické služby leteckej mobility. Cieľom Číny je, aby sa do roku 2025 na oblohe objavil pilotovaný eVTOL a do roku 2035 plne autonómne služby. Naproti tomu USA plánujú komerčné lety eVTOL do roku 2028. Pokrok Číny vo výrobe eVTOL by jej mohol v tomto sektore poskytnúť náskok pred USA.

Zdroj: livescience.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať