Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Štýlový ultrabook Lenovo Yoga Slim 7 s výkonným AMD procesorom

0

Testoval som model s typovým označením 14ARE05 v elegantnej tmavofialovej metalíze. Označenie prezrádza, že zariadenie má uhlopriečku displeja 14 palcov a procesor AMD Ryzen. Posledné dvojčíslo znamená generáciu.  Telo ultrabooku je kovové, čo v praxi znamená nielen pevnosť, ale aj dobrý odvod tepla. Kĺb displeja zaberá takmer celú šírku prístroja a pri pozornejšom pohľade pred ním uvidíte mriežky kadiaľ sa vyfukuje ohriatu vzduch. Nasávaný je cez otvory v spodnej stene. Väčšina ohriateho vzduchu sa odvádza dozadu, časť nahor smerom k displeju.

V strede hornej časti je fazetka s nápisom YOGA 7 SERIES, ktorá má nielen dizajnový, ale aj praktický účel, pretože uľahčuje otváranie. Panel displej je pri zatvorenom prístroji pridržiavaný magnetmi, ktoré pri zdvíhaní povolia.

Displej môžete odklopiť až takmer o 180 stupňov, čo sa hodí ak chcete niečo ukázať aj tým čo sedia pri stole oproti vám. A taktiež pri relaxe na gauči, keď máte takto skoro do roviny otvorený notebook opretý o pokrčené kolená. Stereo reproduktory sú umiestnené po stranách klávesnice, takže zvuk smeruje nahor, priamo k používateľovi. Zvuk je primeraný veľkosti notebooku a technológia Dolby Atmos ho ešte vylepší, takže vás nesklame ani pri príležitostnom pozeraní filmov.

Displej so 14 palcovou uhlopriečkou sa dobre hodí aj na príležitostnú prácu. Rozlíšenie displeja Full HD je pre tento rozmer postačujúce. Windows pre daný rozmer a rozlíšenie implicitne nastavil mierku 150 %, zmenil som ju na 125 % a text aj grafika boli brilantné.  Jas podsvietenia je dostatočný aj na prácu v tieni počas jasného slnečného dňa.  Môžem potvrdiť 99,4 % pokrytie farebného priestoru sRGB a 74% pokrytie AdobeRGB a to bez akejkoľvek kalibrácie. Na reguláciu jasu podsvietenia nie je použitá PWM. Podpora HDR vám zaručí brilantný obraz pri sledovaní filmov a videí.  Zaujímavou vychytávkou je senzor, ktorý zamkne notebook, keď sa od neho vzdialite. Ťažko povedať či funguje na princípe snímania vzdialenosti, alebo pohybu, ale funguje dobre. Ak túto funkcionalitu nepotrebujete, môžete je samozrejme vypnúť.

Klávesnica je farebne zladená s notebookom a je pomerne kvalitná, aj keď s ThinkPadmi sa porovnávať nemôže. Chod klávesov je príjemný a tichý. Majú trochu menší pružný odpor ako na notebooku, ktorý každodenne používam, ale rýchlo som si zvykol, Taktiež touchpad je presný a má príjemný povrch.

Procesor AMD Ryzen 7 4700U zvládne bežnú záťaž pri veľmi dobrej tepelnej bilancii, horný panel, ani klávesnica  sa prakticky nezohrievajú. Chladenie zabezpečujú dva ventilátory, výrobca zrejme počítal s tým, že používateľ dá občas procesoru trochu viac zabrať. Po polhodinovom rendrovaní videa v programe DaVinci stúpla teplota najteplejšieho miesta pri výduchu chladiča na 44 stupňov. Integrovaná grafika sa pri menej náročných grafických programoch, či hrách nedá zahanbiť. Samozrejme na moderné hry samozrejme potrebujete herný stroj.

Kapacita batérie je primerane dimenzovaná, pri práci, ktorá nie je náročná na výpočtový, ani grafický výkon, ako napríklad písanie vo Worde som sa dostal na veľmi slušných 10,5 hodiny. Keby som ešte viac stiahol jas, odhadujem výdrž na 13 hodín

Konektorová výbava je na túto rozmerovú kategóriu ultrabooku mierne nadštandardná. Používateľ má k dispozícii dva USB-C porty, dva klasické USB-A porty, HDMI konektor na pripojenie monitora, či projektoru a slot na micro SD kartu.

Verdikt: Vysoký výkon a dobrá konektorová výbava v tenkom a pevnom kovovom tele s atraktívnym dizajnom

Technické parametre: Procesor: AMD Ryzen 7 4700U, taktovacia frekvencia 2 GHz – 4,1 GHz (turbo), 16 GB DDR4 3200 MHz, SSD 512 GB, grafika integrovaná AMD Radeon Graphics, displej 14", rozlíšenie FHD 1920 × 1080 px; konektivita: Wi-Fi 802.11ax, bluetooth 5.0; operačný systém: Windows 10 Home; konektory: 2× USB-C s prenosom obrazu, 2× USB-A 3.2, HDMI 2.0, 3,5 mm jack, slot na pamäťové microSD karty batéria 60,7 Wh; rozmery 320,6 × 208 × 15 mm, hmotnosť 1,4 kg, Cena 919 eur.

+  vysoký výkon, výdrž batérie, dobrý displej a zvuk

- nemá snímač odtlačkov

Hodnotenie: 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať