SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Superauto BYD bez strechy a čelného skla smeruje do výroby

Technológie
0

Čínsky elektrický automobilový gigant BYD sa chystá vstúpiť na trh so superautomobilmi so svojím najnovším konceptom Super 9. Vozidlo nemá strechu, je vybavené len minimálnym čelným sklom a nožnicovými dverami. Spoločnosť BYD vyrobila 20 % z 10 miliónov elektrických vozidiel predaných na celom svete v roku 2020, čím sa stala najväčším výrobcom elektrických vozidiel na svete. Je tiež dominantnou značkou v Číne, ktorá je najväčším a najrýchlejšie rastúcim automobilovým trhom.

Koncept Super 9 je ďalší signál, že Čína má v úmysle vstúpiť na trh superautomobilov rovnako presvedčivo, ako sa snaží ovládnuť nízkonákladovú časť trhu. Prémiová značka spoločnosti BYD Fang Cheng Bao sa predtým zameriavala na elektrické vozidlá SUV, pričom PHEV Bao 5 (Leopard 5) je zatiaľ jej jediným vydaným modelom.

Očakáva sa, že sériová verzia konceptu Super 9 sa bude volať Bao 9 a pravdepodobne pôjde o vozidlo s elektrickým pohonom na batérie. Koncept má nožnicové dvere, dvojitý kokpit, podvozok z uhlíkových vlákien a integrované sedadlá z uhlíkových vlákien. 

Výraznou charakteristikou dvojsedadlového vozidla je konštrukcia bez strechy a bez čelného skla, ktorá ponúka vzrušujúci a pohlcujúci zážitok z jazdy. S podobným dizajnom bez strechy už boli vydané vozidlá McLaren Elva a Aston Martin V12 Speedster.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať