SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Svet HR prechádza dramatickými zmenami. Čo všetko nám tento nový HR svet prinesie?

Tlačové správy
1

Svet ľudských zdrojov zažíva najrýchlejšiu zmenu od svojej histórie. Vplyvom aktuálnej situácie boli HR procesy donútené prejsť na maximálne obrátky a okamžite implementovať najvyššiu možnú úroveň digitalizácie a automatizácie. Súbežne s tým, sa vrcholoví manažéri v HR stali hlavnou a kľúčovou súčasťou rozhodovacieho procesu v každej firme na svete.

Svet ľudských zdrojov sa za uplynulé dva roky stal súčasťou veľkej transformácie ekonomík. Práve ľudské zdroje sú dnes kľúčovou oblasťou v rozhodovaní o úspechu transformácie v každej firme. Táto doba zmien priniesla extrémny tlak na zvýšenie efektívnosti. Podľa nášho prieskumu na viac ako 1000 firmách rôznej veľkosti v Slovenskej republike, dochádza k veľkej transformácii pracovných miest a náplni práce. Až 60% firiem v IT a administratíve ide prebiehať transformáciou. Vplyvom pandémie sa výrazne zvýšili požiadavky na okamžitú digitalizáciu a automatizáciu procesov v HR.

Odvetvie % zmeny
IT & administratíva  60
Výroba 55
Retail   44
Stavebníctvo  22
Financie a bankovníctvo 15
Zdravotníctvo  35

Podľa nášho ďalšieho prieskumu na úrovni krajín strednej a východnej Európy sa investície do HR za posledných 15 rokov takmer strojnásobili. Výrazným trendom je práca s HR dátami, automatizácia a využívanie umelej inteligencie v rámci rôznych HR aktivít, či už sa jedná o nábor zamestnancov, plánovanie kapacít zamestnancov, predikcie v správaní a spokojnosti zamestnancov až po rôzne formy benefitov, odmeňovania a vzdelávania zamestnancov. Business performance, vyhodnocovanie výkonu zamestnancov, je pre všetky firmy kľúčové. V tomto roku ocenila spoločnosť Lighthouse Research & Advisory v súťaži HR Tech Awards za rok 2021 až 37 spoločností, ktoré prinášajú mimoriadné technologické inovácie do sveta HR. Práve startup Engagedly sa taktiež venuje inovatívnym riešeniam v Business Performance Managemente. Svet náboru zamestnancov sa profiluje ako vhodný pre digitalizáciu a automatizáciu v úvodnýchkolách pohovorov. Tvorenie zoznamu vhodných kandidátov, úvodné formalizované otázky počas pohovorov, ktoré vedie a vyhodnocuje umelá inteligencia, až po predikciu životnosti potenciálneho kandidáta sú riešenia, ktoré sú čím ďalej tým viac implementované. Human Resource Executive zverejnil v tomto roku na konferencii Spring HR Technology Conference & Exposition 6 kľúčových start-upov v HR. Medzi nimi sa nachádza napríklad platforma PredictiveHire, ktorá využíva technologiu AI a vyhodnocuje správanie počas pohovoru a potenciál na zapadnutie kandidáta do pracovného prostredia danej firmy. Platforma Hourly, ktorá funguje na báze chatbotu, robí pre-screening kandidátov v úvodnej fáze náboru a vyhľadávania. Ďalším zaujímavým startupom je firma Intrro, ktorá zbiera dáta o kandidátoch zo všetkých sociálnych sietí pre vyhodnocovanie profilov.

Prechod k outsourcingu mzdových a personálnych administratívnych činností do rúk profesionálnych firiem je témou dnešných dní. Vyplýva to aj z procesu transformácie a snahy o maximálnu efektívnosť vo firme. Cielené venovanie sa iba core business činnostiam vo firme, maximálna miera digitalizácie a outsourcing non-core business činností do rúk profesionálov sú dnešným ale aj budúcim trendom. Anna Hudáková, dlhoročná expertka na oblasť HR a zakladateľka platformy OPEN HR FÓRUM tvrdí, že „v nadväznosti na rozvoj digitálnych technológií a zvyšovania efektívnosti to bude jedno z dôležitých riešení optimalizácie nákladov.“ Ďalšou zaujímavou oblasťou je plánovanie zmien zamestnancov. Snaha o maximalizáciu dynamiky a efektivity plánovania prináša mnoho inovatívnych a inšpiratívnych riešení. Je jednoznačné, že všetky firmy sa snažia o maximálne využitie potenciálu zamestnancov. Veľkou témou je takisto automatizácia a digitalizácia obehu a schvaľovania všetkých dokumentov, žiadostí či zmien v HR vo firmách. Toto je obrovský priestor pre digitalizáciu v HR, ktorý už v nejakej forme aj funguje, ale práve dôraz na vznik ďalších inovatívnych riešení môže tento proces ešte viac vylepšiť. V tejto oblasti vzniká a vzniklo vo svete mnoho inovatívnych projektov. Väčšinou sa vždy orientujú na nejaké konkrétne odvetvie a do detailu zastrešujú plnú funkcionalitu, či už sa jedná o riešenia firiem ako, When I Work, Shiftboard, Shiftbase, inJixo, SageHR a mnohé ďalšie. Proces odmeňovania je v určitej miere automatizovaný a v aktuálnej dobe je snaha o maximálnu mieru automatizácie a digitalizácie celého procesu. Na tento proces sa páruje aj benefitná štruktúra firiem, opätovne sa jedná o proces, ktorý je síce v každej firme individuálny, avšak je veľmi jednoducho parametrizovateľný a tým pádom aj automatizovateľný.

Ďalšou témou, ktorú sa oplatí spomenúť sú HR portály pre zamestnancov vo forme mobilných aplikácií. Existuje skutočne veľké množstvo riešení najmä od veľkých dodávateľov HR IS, ale takisto množstvo open-source platforiem s cieľom byť medzinárodne úspešný. Jedným zo zaujímavých riešení je Appraisd, alebo napríklad CiteHR pre segment malých a strednýchfiriem. V tejto sfére identifikujeme aj veľký záujem u našich klientov a vlastne celkovoregistrujeme vysoký záujem firiem o používanie takýchto systémov. Firmy chcú jednoducho viac vtiahnuť svojich zamestnancov do procesu HR a vytvoriť digitálne otvorené prostredie s čo najväčšou mierou informovanosti zamestnancov.

Keby sme mali danú situáciu zhrnúť, segment HR IS prechádza výraznou digitalizáciou, výhodou aktuálnej situácie je zvýšenie vážnosti HR oddelení v rámci kľúčového fungovania každej firmy. Technológie využívajúce umelú inteligenciu, mobilné aplikácie a mnohé ďalšie novinky sú v tejto oblasti vysoko oceňované a očakávané. To vytvára veľký priestor pre nové nápady, myšlienky a systémy, ktoré by mohli obohatiť priestor SMART HR riešení. Musíme si pripomenúť dôležitý miľník a tým je outsourcing mzdovej a personálno-administratívnej oblasti. Naše interné štatistiky hovoria jasne. Za uplynulé 3 roky sa miera outsourcingu mzdových služieb a využívania cloudových HR IS zvýšila o takmer 200 %. Všetky tieto dáta a trendy na trhu robia z ľudských zdrojov oblasť, ktorá ponúka priestor na realizáciu naozaj výnimočných riešení. A aj my chceme byť ich súčasťou.

Zobrazit Galériu

Elanor Group, Ivan Zizič, 09.08.2021

Všetky autorove články

1 komentár

Ua h zx Ces reakcia na: Svet HR prechádza dramatickými zmenami. Čo všetko nám tento nový HR svet prinesie?

8.9.2021 11:09
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at nextech.sk...

I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

Content looks pretty good…

One thing’s missing though…

A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

I have the solution:

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať