ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

SwitchLens spája fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi so smartfónom

1

Na trhu už existuje množstvo produktov, o ktorých sa tvrdí, že prinášajú do smartfónov funkčnosť podobnú skutočným fotoaparátom. SwitchLens je však jedinečné zariadenie, ktoré vyniká použitím objektívov Micro Four Thirds (MFT) a snímača Sony IMX283 Type 1 s rozlíšením 21 Mpx. Vďaka tomu dokáže zachytávať fotografie a videá s maximálnym rozlíšením 4K/60 snímok za sekundu.

Zariadenie sa pripája k iPhonu alebo smartfónu s Androidom prostredníctvom magnetov alebo magnetického puzdra na telefón a takisto sa bezdrôtovo pripája k aplikácii v telefóne prostredníctvom Wi-Fi. Aplikácia umožňuje používateľom upravovať nastavenia a zoraďovať zábery pomocou dotykového displeja smartfónu, ktorý je väčší ako väčšina obrazoviek samostatných fotoaparátov MFT.

Komunikácia medzi telom fotoaparátu a displejom sa uskutočňuje cez Wi-Fi, a to až do vzdialenosti 10 metrov. Používatelia majú možnosť manuálne alebo automaticky zvoliť nastavenia ISO, rýchlosti uzávierky a vyváženie bielej farby. SwitchLens môže zaznamenávať snímky na kartu SD (až 1,5 TB) dodanú používateľom alebo na samotný telefón.

Hmotnosť zariadenia je 180 g a v súčasnosti je k dispozícii na portáli Kickstarter pre prispievateľov za cenu 199 USD bez objektívov. Výrobca ponúka aj vopred pripravené súpravy objektívov v kufríku. Ak si z nich nevyberiete, objektívy s cenou 39 až 129 dolárov za kus možno pridávať aj jednotlivo. Očakáva sa, že dodávky sa začnú v novembri.

Zdroj: newatlas.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Novinka reakcia na: SwitchLens spája fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi so smartfónom

5.7.2024 08:07
Táto novinka mi pripomína produkt ILCE-QX1 čo predstavilo Sony na IFA v roku 2014 (pred desiatimi rokmi). Niet divu že ten snímač vyrobilo Sony. Odhadom používajú aj bajonet od Sony, a len prelepili nálepku.

Kam mám napísať číslo kreditky aby som ich podporil?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať