NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

TCL uviedla nové prémiové televízory Mini LED na rok 2021 s rozlíšením 8K

0

TCL Electronics je jeden z hlavných hráčov na globálnom trhu v oblasti výroby televízorov a spotrebnej elektroniky. Teraz prichádza s najnovším radom televízorov s technológiou Mini LED X, konkrétne X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Nové televízory boli predstavené v rámci online konferencie Transcend Vision. V novom rade X92 Pro nájdete modely s uhlopriečkou 85 palcov, v rade X92 potom v uhlopriečkach 65 a 75 palcov.

Technológia Mini LED použitá pri rade X poskytuje dokonalejší zážitok pri sledovaní obrazu, keď je viac kontrastných ovládacích zón vytvorených diódami LED, ktoré sú oveľa menšie a v oveľa väčšom počte. V konečnom dôsledku má potom obraz viac detailov, vyššiu svietivosť a širší rozsah HDR (High Dynamic Range). Modelový rad X92 Pro OD Zero Mini LED používa LED diódy až 700-krát menšie (v porovnaní s TCL X915 8K QLED) než konvenčný LED. To umožňuje vyrobiť veľmi tenký panel. Nové televízory získali certifikácie asociácie 8K, ktoré garantujú skutočný zážitok v rozlíšení 8K. Rad X ponúka nielen rozlíšenie 8K, ale takisto 8K upscaling pre viac digitálneho obsahu s najlepšou dosiahnuteľnou čistotou obrazu, a to aj vďaka displeju 8K 120 Hz. Rad X s technológiou TCL QLED zlepšuje farebný objem o 100 % za použitia viac ako jednej miliardy farieb.

Na komplexný zážitok z pozerania televízora je dôležitý aj zvukový diel, ktorý v modeli X92 Pro disponuje audiosystémom 5. 1. 2 s 25 reproduktormi a hudobným výkonom 160 wattov. Rad X92 má audiosystém 2.1 s výkonom 60 wattov. Oba rady, X92 aj X92 Pro, využívajú hardvér Onkyo a ďalšie technológie vrátane Dolby Atmos®. Divák je tak vsadený priamo do deja vďaka silnejšiemu a obklopujúcemu zvuku, ktorý naplní celú izbu.

Vďaka technológii TCL OD Zero Mini LED má rad  X92 Pro ultratenký profil s anodizovaným hliníkovým brúseným šasi. Highendový vzhľad spĺňa predstavy TCL o futuristickom a pohlcujúcom dizajne, ako sú napríklad detailné mechanické časti alebo reproduktory v koži a extrémne tenké, ľahké a odolné použité materiály, ktoré zlepšujú vzhľad produktu.Rad X92 Pro využíva takisto akustické riešenie s odrazovými plochami, čo zabezpečuje, že zvuk z bočných reproduktorov sa odráža priamo k divákovi a prináša jedinečný audiozážitok.

Rad X navyše disponuje integrovaným režimom Game Master Pro pre hráčov. Vo výbave teda nájdete aj rozhranie HDMI 2.1 a pripojenie Wi-Fi 6 na bezproblémové zobrazovanie aj v priebehu rýchlych herných scén s nízkym oneskorením reakcie. Medzi použité technológie a zlepšenia patrí ďalej 120 Hz zobrazovacia frekvencia s dynamickou kompenzáciou, menšia farebná chybovosť, zníženie neostrosti a vibrácií obrazu. Nové televízory tiež využívajú technológiu na variabilnú obnovovaciu frekvenciu VRR (Variable Refresh Rate), pracujú v režime ALLM (Auto Low Latency Mode) a eARC.

Oba rady, X92 Pro a X92, majú vstavané služby Google TV, ktoré spájajú filmy, televízne relácie a ďalšiu zábavu naprieč aplikáciami a predplatnými na ľahké prechádzanie z jedného miesta.

Rad X obsahuje aj vstavanú kameru Magic. Oba rady majú predinštalovanú aplikáciu Google-Duo, ktorá umožňuje okamžité videohovory s rodinou či priateľmi. Televízory sú predprogramované s množstvom povelov pomocou gest, čo umožní používateľom spolupracovať s televízorom pomocou pohybu paží namiesto hlasového alebo diaľkového ovládania.

TCL presadzuje technológiu Mini LED pri svojom rade X už od roku 2018, keď táto technológia bola predstavená prvýkrát pri televíznych displejoch. Model X10 bol prvým úspešným masovo vyrábaným televízorom na svete s technológiou Mini LED. TCL aj naďalej stavia na svojej odbornosti a úspešne implementovala technológiu Mini LED na sklenený nosič, keď uviedla v roku 2020 technológiu Vidrian Mini LED. V rámci veľtrhu CES 2021 predstavila spoločnosť TCL najnovšiu technológiu TCL OD Zero Mini LED, ktorá minimalizuje vzdialenosť medzi Mini LED vrstvou podsvietenia a LCD displejom na neuveriteľných 0 mm. Týmto prelomovým riešením vytvorila TCL dynamický ultratenký profil, doposiaľ nevídaný pri LED LCD televízoroch. Táto nová technológia bude čoskoro nasadená aj v ďalších televízoroch TCL, a to koncom roka.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať