SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Takto bude vyzerať budúcnosť tvorby a strihu videoobsahu

Technológie
0

Na konferencii Adobe MAX, ktorá dáva nahliadnuť do budúcich technológií a nápadov, ohlásila spoločnosť Adobe skutočne zaujímavé nové funkcie. Vybrali sme štyri najlepšie.

Projekt Blink je nový nástroj na úpravu videa, ktorý využíva umelú inteligenciu, aby pomohla používateľom nájsť a rýchlo vytiahnuť highlighty z videoobsahu. Nástroj uľahčuje úpravu videa v podstate tak, ako ľudia v súčasnosti upravujú text. Na vytvorenie klipov používatelia jednoducho vyhľadajú konkrétne slová, objekty, zvuky alebo dokonca typy činností, ktoré sa odohrávajú vo videu, a potom vyberú časť prepisu videa, ktorú chcú použiť. Umelá inteligencia (UI) Adobe potom automaticky transformuje túto časť videa do nového klipu.

Projekt Made in the shade (Vyrobené v tieni) využíva UI na jednoduchú a intuitívnu úpravu tieňov a ich účinkov na okolité objekty. Technológia UI spoločnosti Adobe rozpoznáva hĺbku, osvetlenie a ďalšie aspekty scény, čo používateľom umožňuje pohybovať osobou alebo objektom v rámci fotografie a zároveň vrhať realistické tiene.

Projekt Beyond the Seen (Za hranicami videného) umožňuje používateľom vytvárať pohlcujúce 360° zážitky z plochých 2D obrázkov. Metódy odhadu hĺbky umožňujú používateľom rozšíriť panoramatický obraz a vytvoriť realistické a úplne pohlcujúce 3D prostredie. 

Projekt Artistic scenes (Umelecké scény) využíva umelú inteligenciu na automatickú transformáciu 3D scén pomocou štýlov z 2D umeleckých diel. Prostredníctvom Artistic Scenes môžu tvorcovia rýchlo vytvárať vysokokvalitný štylizovaný 3D obsah a na rozdiel od tradičných štýlových techník, ktoré transformujú len 2D obrázky, prístup spoločnosti Adobe transformuje celú 3D scénu. To umožňuje previesť 3D scénu do akéhokoľvek umeleckého štýlu, napríklad akvarelu.

Adobe oznámil aj množstvo nových nástrojov pre svoje existujúce produkty, ktoré už prichádzajú v týchto dňoch, a to vrátane nových UI nástrojov Photoshopu, založených na Adobe Sensei. Najdôležitejší nový filter je Photo Restoration, ktorý pomáha používateľom oživiť staré fotografie uplatnením strojového učenia na inteligentné odstránenie škrabancov a iných drobných nedokonalostí.

Zdroj: creativebloq.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať