Samsung_042026 Advertisement Samsung_042026 Advertisement Samsung_042026 Advertisement

Telekom rozširuje program EKO kupónov

Tlačové správy
0

Pridáva výkup zariadení, mobily bez doplatku a nové možnosti odovzdania starých telefónov

Slovak Telekom od 1. júla 2026 spúšťa rozšírenú letnú kampaň zameranú na zber, výmenu a výkup elektronických zariadení. Nadväzuje tak na úspešný program EKO kupón, ktorý operátor predstavil v roku 2024 s cieľom motivovať zákazníkov k recyklácii starej elektroniky výmenou za zľavu na nové zariadenia. Tento rok Telekom pridáva nové benefity vrátane výkupu vybraných smartfónov, ponuky mobilov bez doplatku a rozširuje možnosti odovzdania starých zariadení.

Každý starý telefón, ktorý neskončí zabudnutý v zásuvke, ale dostane druhú šancu alebo putuje na recykláciu, predstavuje hodnotu pre zákazníka aj pre životné prostredie. Našou ambíciou je ponúknuť zákazníkom viac možností, ako so starou elektronikou naložiť jednoducho, pohodlne a výhodne,“ hovorí Martina Kandera, riaditeľka divízie rezidenčných zákazníkov Slovak Telekom.

Samsung_042026T Advertisement

EKO kupón so zľavou až do 90 eur

Základom kampane zostáva program EKO kupón. Zákazníci môžu odovzdať staré zariadenie vrátane nefunkčných alebo poškodených telefónov a získať kupón v hodnote minimálne 40 eur. Pri vybraných zariadeniach Samsung a Xiaomi môže hodnota benefitu dosiahnuť až 90 eur. Kupón je možné uplatniť na nákup akéhokoľvek zariadenia z ponuky Telekomu k paušálu.

Novinka: výkup smartfónov s hodnotou až 420 eur

Novou súčasťou kampane je výkup vybraných smartfónov určený pre rezidenčných zákazníkov. Zákazníci môžu priniesť funkčné zariadenie do Telekom centra a získať zaň kupón na nákup nového hardvéru. Hodnota kupónu sa pohybuje od 120 do 420 eur v závislosti od konkrétneho modelu zariadenia. Do výkupu je aktuálne zaradených 22 modelov smartfónov. Podmienkou je funkčné zariadenie schopné zapnutia a nabitia, bez výrazného mechanického poškodenia a bez blokácie cez Google účet alebo Apple ID. Proces výkupu prebieha výlučne v Telekom centrách, kde sa vykoná kontrola zariadenia, uzatvorí výkupná zmluva a zákazník následne získa kupón na nákup nového zariadenia. Kupón možno využiť aj pri kúpe na splátky. Kupón z výkupu nie je možné kombinovať s EKO kupónom a jeho platnosť je do 24. decembra 2026.

Vybrané mobily bez doplatku

Súčasťou kampane je aj ponuka siedmich vybraných smartfónov značiek Samsung, Xiaomi a Apple bez doplatku. Stačí priniesť akékoľvek staré zariadenie a zákazník získa nový smartfón v cene paušálu, bez doplatku navyše. Ponuka je viazaná na 24-mesačný kontrakt a vzťahuje sa len na vybrané kombinácie zariadení a služieb.

Zmrzlina za drobnú elektroniku

Kampaň myslí aj na zariadenia, ktoré nemajú vysokú výkupnú hodnotu, no často končia zabudnuté v domácnostiach. Zákazníci môžu do Telekom centier priniesť drobnú elektroniku a príslušenstvo, ako sú smart bandy, slúchadlá, powerbanky, a nabíjačky bez ohľadu na ich stav. Za odovzdanie zariadenia získajú benefit vo forme zmrzliny prostredníctvom programu Magenta Moments. Zmrzlinu získajú aj zákazníci, ktorí dostali EKO kupón za odovzdanie starého, nefunkčného alebo poškodeného telefónu, ako aj tí, ktorým bol vykúpený niektorý z 22 mobilných telefónov. Podmienkou je aktívne využívanie niektorej z fixných alebo mobilných služieb a prihlásenie sa v aplikácii Telekom.

Telekom rozširuje zber starých zariadení cez Slovenskú poštu

Novinkou je rozšírenie možností odovzdania zariadení. Okrem osobného odovzdania v Telekom centrách môžu zákazníci staré zariadenia na recykláciu posielať aj prostredníctvom siete výdajných miest Packeta, ktorú Telekom zaviedol v predchádzajúcej kampani. Od tohto leta sa možnosti rozširujú aj o spoluprácu so Slovenskou poštou, vďaka čomu bude odovzdanie starých zariadení dostupné ešte väčšiemu počtu zákazníkov prostredníctvom širokej siete viac ako 2 000 odberných miest. „Teší nás, že sa môžeme zapojiť do tohto projektu a pomôcť klientom zaslať nepoužívané zariadenia maximálne pohodlne formou bezštítkového podaja. Zákazníkovi stačí na obal zásielky napísať vygenerované číslo, ktoré mu zašle Telekom. Takto pripravený balík potom už len vloží do ktoréhokoľvek BalíkoBOXu Slovenskej pošty, partnerského AlzaBoxu, alebo ho prinesie na hociktorú našu pobočku a iba ho nechá na mieste pre online podané zásielky, bez zdržania. O všetko ostatné sa už postará Slovenská pošta,“ upresňuje Vladislav Kupka, generálny riaditeľ Slovenskej pošty.

Viac možností pre zákazníkov aj životné prostredie

Telekom prostredníctvom kampane spája tri rôzne prístupy k starej elektronike – recykláciu, výkup a výmenu za nové zariadenia. Reaguje tak na situácie, keď zákazníci vlastnia nefunkčné zariadenia určené na recykláciu, ale aj na prípady, keď majú doma funkčný smartfón, ktorý môže získať druhý život.

Elektronické zariadenia obsahujú množstvo cenných materiálov, ktoré možno opätovne spracovať a vrátiť späť do výroby. Napriek tomu milióny starých telefónov a ďalších zariadení zostávajú nevyužité v domácnostiach. Rozšírená letná kampaň preto prináša zákazníkom viac dôvodov, prečo sa ich zbaviť zodpovedne a zároveň výhodne.

Pokračovanie úspešnej iniciatívy

Program EKO kupón spustil Telekom v roku 2024 ako letnú iniciatívu podporujúcu zber a recykláciu starej elektroniky. V roku 2026 na tento koncept nadväzuje jeho doteraz najrozsiahlejšou verziou, ktorá prináša vyššie benefity, nové možnosti využitia a pohodlnejšie spôsoby odovzdania zariadení.

Slovak Telekom

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať