Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Tesla spúšťa funkciu „úplne autonómnej jazdy“ v meste

Technológie
3

Tesla odhalila svoju očakávanú funkciu Full Self-Driving (FSD) v beta režime, ktorá umožňuje vybraným majiteľom vozidiel Tesla vyskúšať si ďalšiu fázu softvéru Autopilot. Spoločnosť však vodičov varovala, že táto funkcia si vyžaduje zvýšenú opatrnosť, a preto by si nemali dávať ruky preč z volantu a pri používaní musia jazde venovať pozornosť.

Nová aktualizácia sa označuje ako Autosteer for city streets (autonómne riadenie pre mestské ulice) a rozširuje predchádzajúcu podporu autonómnej jazdy, no nekvalifikuje sa ako úplne autonómne riadenie.

Softvér v podstate prispôsobuje predchádzajúce funkcie Navigate on Autopilot, určené na jazdu po diaľnici, jazdeniu v meste. Vozidlá Tesla teraz môžu vykonávať zložité automatické manévre, napríklad ísť po vopred definovanej trase medzi dvoma bodmi vrátane odbočenia, zastavenia na semafore a pohybu okolo prekážok, ako sú iné vozidlá.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Klamari reakcia na: Tesla spúšťa funkciu „úplne autonómnej jazdy“ v meste

29.10.2020 21:10
len na Slovensku moze byt podvod a klamstvo bez následkov. Ale pamätajme si to.
Reagovať

RE: Klamari reakcia na: Klamari

30.10.2020 23:10
Si pamatam, ze v skole nas na marketingu ucili, ze ziadna reklama nemoze klamat a zavadzat. Mali by to ucit na kazdej skole a v kazdom rocniku opakovat. Lebo pisatelia v pcrevue si zvykli na kazdodenne klamanie.
Reagovať

. reakcia na: Tesla spúšťa funkciu „úplne autonómnej jazdy“ v meste

29.10.2020 14:10
Klamari, co zas klamete v nadpise...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať