ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Teslu oklamali úpravou dopravnej značky tak, že začala zrýchlovať na 135 km/h

Technológie
0

Členovia tímu pre pokročilý výskum hrozieb spoločnosti McAfee oklamali kamerový systém MobilEye EyeQ3 automobilu Tesla jemnou zmenou značky obmedzenia rýchlosti pri ceste tak, aby ju systém nesprávne interpretoval. Kamery MobilEye EyeQ3 sledujú značky obmedzenia rýchlosti a prenášajú ich údaje do systému autonómnej jazdy. Hackeri použili malú a prakticky nepostrehnuteľnú nálepku na značku obmedzujúcu rýchlosť, ktorá spôsobila, že systém interpretoval značku ako 85 míľ za hodinu (136 km/h) namiesto 35 míľ za hodinu (56 km/h) a začal zrýchľovať.

Vedci však testované vozidlo zabrzdili skôr, ako dosiahlo cieľ 85 míľ za hodinu. Počas 18-mesačného výskumného projektu vedci demonštrovali svoju metodológiu na vozidlách Tesla Model S a Model X z roku 2016. Obe vozidlá, ktoré mali nainštalovaný „hardvérový balík 1“ Tesly, opakovane nesprávne klasifikovali značku. V skutočnosti však hacknuté neboli vozidlá Tesla, cieľom pozornosti bezpečnostného výskumu bola kamera Mobileye, vyvinutá dcérskou spoločnosťou Intelu a svetovým lídrom v oblasti autonómnych riadiacich a protikolíznych systémov.

Podľa webovej stránky Mobileye má v súčasnosti technológiu Mobileye nainštalovanú viac ako 40 miliónov automobilov. Tá používa algoritmy strojového videnia na poskytovanie  zdokonalených asistenčných systémov a zabránenie zrážkam. Najnovšie modely Tesla už nemajú implementovanú technológiu Mobileye. Navyše vedci zistili, že vozidlo z roku 2020 s inštalovanou najnovšiu verziu kamery MobilEye sa nezdalo náchylné na tento útok.

Zdroj: forbes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla auto doprava kamera rychlost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať