PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

TicWatch C2 plus / Módny doplnok na zápästí

0

Po modeli TicWatch C prišila na trh jeho zlepšená verzia s názvom TicWatch C plus. Čo sa skrýva za prívlastkom plus? Predovšetkým rozšírenie pamäte RAM na 1 GB, ktoré vedie k plynulejšiemu chodu hodiniek. Dizajn hodiniek zostal aj naďalej veľmi elegantný a tvarom a farbami nápadne pripomína klasické analógové hodinky.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Toto zariadenie beží na operačnom systéme Wear­OS, ktorý sa s každou novou verziou zlepšuje. No aj napriek tomu neodporúčam používanie týchto hodiniek s mobilnými telefónmi Apple. Párovanie hodiniek je zdĺhavé a pri používaní sa občas odpoja od mobilu. O tom vypovedá aj hodnotenie aplikácie WearOS na App Store, v ktorom má len dva a pol hviezdičky a množstvo negatívnych komentárov, ktoré už pri prvotnom sťahovaní odradia nejedného používateľa. Naopak, pri používaní tohto modelu s mobilmi s Androidom bolo spojenie rýchle a stabilné.

Dizajn hodiniek je jednoduchý a elegantný, jediný rušivý element je pozlátený plastový lem okolo hodiniek. Vďaka nemu pôsobia lacno a plastovo aj napriek tomu, že sú z väčšej časti vyrobené z chirurgickej ocele. Vkusným doplnkom sú aj vďaka koženému remienku, v balení ich nájdeme hneď dva v rôznych veľkostiach. Aj napriek tomu, že model Rose Gold je primárne určený pre ženy, remienok nemal dostatočne veľa dierok, a tak aj pri použití poslednej dierky hodinky nedržali pevne na ruke. Hoci kožený remienok vyzerá veľmi elegantne, je nepraktický pri športových aktivitách. Pri behu alebo bicyklovaní sa pod ním ruka ľahko spotí a plávanie s hodinkami s koženým remienkom sa mi nezdá úplne vhodné. Je to škoda, keďže majú ochranu IP68, ktorá zahŕňa aj vodovzdornosť pri ponáraní zariadenia do vody s hĺbkou 1 m. Tento problém sa dá jednoducho odstrániť kúpou náhradného remienka v silikónovom vyhotovení.

Okrúhly 1,3" displej AMOLED s rozlíšením 360 × 360 pixelov je jasný a ostrý, no má problémy s viditeľnosťou vonku počas slnečnejších dní. Na bočnej strane ciferníka sa nachádzajú dve tlačidlá, určené na ovládanie. Osobne mi chýbala možnosť rolovania menu pomocou otáčania bočných tlačidiel. Dizajn hodiniek je prispôsobiteľný prostredníctvom veľkého množstva stiahnuteľných ciferníkov. Je ich tam skutočne veľa, takže určite nájdete ten správny štýl pre vás a výzor hodiniek vás tak ľahko neomrzí.

Chod hodiniek je relatívne plynulý, občas sa stane, že pri spúšťaní aplikácie sa na chvíľku zaseknú, no rýchlo zasa nabehnú. Problematické aplikácie sú najmä tie, ktoré používajú GPS. Pri behaní alebo iných fyzických aktivitách odporúčam aplikáciu Google Fit, ktorá funguje s hodinkami dobre. Po ukončení behu si môžete pozrieť mapu, kadiaľ ste bežali, zabehnuté kilometre či dokonca priemerný tep. No v porovnaní s hodinkami v podobnej cenovej relácii je snímač tepu nepresný. Výhodou hodiniek je možnosť bezkontaktných platieb pomocou NFC, na ktorú si človek veľmi rýchlo zvykne. Tento model ponúka aj hlasové ovládanie prostredníctvom Google Asistenta, no hlasovú spätnú väzbu budete čakať márne, keďže sa v hodinkách nenachádza reproduktor. Okrem základných aplikácií, ktoré nájdete nainštalované priamo v hodinkách, sú ďalšie na Google Store. Aplikácie ako Facebook alebo Messenger dokážu vyvolať notifikáciu, ktorá vás vždy upozorní, že sa niečo deje. Žiaľ, nedokážete odpovedať priamo z hodiniek a musíte vytiahnuť svoj mobilný telefón. Keďže zariadenie nemá reproduktor, nepodporuje ani možnosť telefonovania priamo z hodiniek, ale aspoň vás informuje o prichádzajúcich hovoroch. Túto funkcionalitu určite ocenia ľudia, ktorí nemávajú pri sebe vždy mobilný telefón. Takto viete, že vám niekto volá, dokonca môžete hovor prijať alebo odmietnuť, no hovor už prebieha priamo v mobile. Zaujímavá a veľmi praktická funkcionalita je aj prezváňanie mobilu na diaľku.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Množstvo aplikácií, elegantný dizajn, hmotnosť, množstvo ciferníkov, platby NFC
- Slabší výkon, chýbajúci reproduktor, nepresný merač tepu

PARAMETRE:

Procesor: Qualcomm Snapdragon wear 2100; pamäť: RAM 1 GB; displej: AMOLED 1,3"; konektivita: Wi-Fi, bluetooth 4.1, NFC; batéria: 400 mAh; rozmery: 42,8 × 12 mm, hmotnosť 40 g

HODNOTENIE: 6/10


                                         

Zobrazit Galériu

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať