SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Umelá inteligencia použila relikviu a vymodelovala ako asi vyzeral Ježiš

Výskum a vývoj
2

Umelá inteligencia použila Turínske plátno, záhadnú katolícku relikviu, na realistické zobrazenie toho, ako mohol vyzerať Ježiš. Turínske plátno je asi 4,3 m dlhá ľanová tkanina, ktorá má na prednej a zadnej strane odtlačok obrazu človeka. Katolícka cirkev ju považuje za svätú relikviu, pretože mnohí veria, že je to pohrebný rubáš, do ktorého bolo zabalené telo Ježiša Nazaretského po jeho ukrižovaní. Predpokladá sa, že obraz muža na plátne je zázračne vytlačený obraz Ježiša a vďaka umelej inteligencii, ako je napríklad Midjourney, sa môže teraz technológia použiť na vytvorenie realistického zobrazenia Ježiša.

Obraz vytvorený umelou inteligenciou zobrazuje muža s dlhými vlasmi a bradou, ktorý má otvorené oči a pozerá priamo dopredu. História Turínskeho plátna je komplikovaná a plná záhad a kontroverzií. Existuje množstvo správ o tom, že Ježišov pohrebný rubáš alebo obraz jeho hlavy boli uctievané na rôznych miestach v Európe pred 14. storočím, neexistujú však žiadne spoľahlivé historické dôkazy, ktoré by potvrdzovali, že ide o Turínske plátno. 

Pohrebné plátno vlastnili byzantskí cisári, ale zmizlo počas vyplienenia Konštantínopola v roku 1204. Historici uvádzajú, že rád templárov skutočne vlastnil relikviu zobrazujúcu tvár bradatého muža na plátne alebo bavlne. Zdokumentovaná história rubáša sa začína v roku 1353, keď bol vystavený v kolegiátnom kostole v obci Lirey vo Francúzsku. Biskup Pierre d'Arcis z Troyes, do ktorého právomoci patril kostol v Lirey, odsúdil rubáš ako falzifikát. V roku 1390 biskup napísal list pápežovi Klementovi VII., tvrdil v ňom, že rubáš je šikovný podvrh, ktorého cieľom je získať peniaze od veriacich, ktorí si prišli relikviu pozrieť.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

V roku 1453 prešlo vlastníctvo plátna na dynastiu Savojských. V roku 1532 plátno poškodil požiar v kaplnke v Chambéry, hlavnom meste Savojska, a mníšky z rádu svätej Kláry sa ho pokúsili opraviť záplatami. V roku 1578 dal savojský vojvoda plátno previezť zo Chambéry do Turína a odvtedy tam zostalo. Nachádza sa v Kaplnke Svätého plátna v turínskej katedrále.

Zdroj: jpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Turínske plátno reakcia na: Umelá inteligencia použila relikviu a vymodelovala ako asi vyzeral Ježiš

30.9.2023 13:09
Pozrel by som si bustu tváre tak plochej, že by po jej prikrytí vznikol taký obrazec ako je na hentom podvrhu.

Nebol by výsledok? Možno zverejnia aj súbor pre 3D tlač, nech sa všetci zasmejú nad podvrhom pánbožkárov.
Reagovať

Jezis reakcia na: Umelá inteligencia použila relikviu a vymodelovala ako asi vyzeral Ježiš

30.9.2023 12:09
Pouzime matematiku.Kazdy obyvatel Slovenska ma 15 generacii dozadu,ratajme za Janosikovych cias zhruba 30 tisic predkov. Ale za Jezisovych cias to cini ,ani neratajme kolko milionov,ci miliard. Matematicky to dosvedcuje oslovenia ,ktore sa nam dostava od duchovnych: ,,bratia a sestry,,A to ,ako Jezis vyzeral,je sum a fuk,ved je v kazdom z nas na tejto planete. Pred tymi paru rockami to len dosiel skontrolovat a trosku si uzit na vlastnej kozi ako je to realne a nie iba interaktivne cez multiverzovy fejsbuk.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať