ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Unikátna plne nastaviteľná elektro motorka do terénu

Technológie
2

Nathan Armstrong zohral kľúčovú úlohu v dizajne mnohých špičkových vozidiel vrátane automobilu Aptera či vzducholode Airlander 10. Jeho najnovším projektom je elektrická motorka, o ktorej hovorí, že sa nepodobá žiadnej inej. Armstrong v súčasnosti vyvíja výlučne terénny elektrický motocykel EB1. Pokiaľ ide o základné špecifikácie, motocykel má ručne vyrobený rám z chrómovej ocele 4130, hliníkovú kyvnú vidlicu, kupujúci si môže vybrať panely karosérie z konopných alebo uhlíkových vlákien a celková hmotnosť je len 66 kg.

Jeho 6000-wattový bezkomutátorový jednosmerný motor zrýchli na 96 km/h približne za 3,5 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť zhruba 110 km/h. Napájanie je zabezpečené 2,5 kWh/72 V lítiovo-iónovou batériou, ktorá by mala stačiť na dojazd približne 90 km po 1,5-hodinovom nabíjaní. Batéria sa dá vybrať na dobitie alebo vymeniť za čerstvo nabitú druhú batériu. Pomocou integrovaného dotykového displeja si jazdec môže vybrať medzi šiestimi režimami jazdy. Medzi ne patrí režim Walk (Chôdza), ktorý umožňuje posúvať motocykel maximálnou rýchlosťou 5 km/h.

Režim Snow je zameraný na supervysoký krútiaci moment a nízku rýchlosť, Eco režim na maximálnu účinnosť. Režim Race (pretekársky) je určený na maximálnu rýchlosť a v režime Custom si používatelia môžu uložiť vlastné nastavenia. Ďalšia unikátna vlastnosť EB1 je jeho zadná brzda, vlastne jej absencia, motocykel totiž žiadnu nemá, aspoň nie mechanickú. Namiesto toho jazdec stlačí kovovú 3D tlačenú elektronickú brzdovú páku, ktorá simuluje hydraulickú brzdu, ale v motore ovláda iba regeneračný motorový brzdový systém.

Používatelia môžu vyladiť systém tak, aby poskytoval rôzne typy brzdného výkonu – môžu napríklad simulovať ABS alebo umožniť zablokovanie bŕzd. A keďže systém je regeneračný, každé použitie zadnej „brzdy“ pomáha dobíjať batériu. Spoločnosť Armstrong Electric Vehicles plánuje spustiť výrobu koncom tohto roka. EB1 by sa mal predávať približne za 11 700 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

aliexpres reakcia na: Unikátna plne nastaviteľná elektro motorka do terénu

17.3.2022 10:03
v porovnaní s bežne dostupnými motorkami to vyzerá na spôsob, objednám si niečo z aliexpresu a zvyšok si poskladám doma v garáži
Reagovať

Tot sa neujme v športe pre chlapov. reakcia na: Unikátna plne nastaviteľná elektro motorka do terénu

17.3.2022 08:03
Taký stroj na elektrinu sa nikdy neujme na trhu lebo každy poriadní chlap a to myslim chap potrebuje cítiť vôňu benzinu a počuť zvuk motora. To bude možno hračka pre deticky z miest a to mám pochybnosti lebo dnešna mládež nerobí nič iné len sedi doma pri tabletoch a počitačoch a hrá priblblé hry.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať