Urýchľovanie technologických inovácií s úložiskom NAS uznávaným už 10 rokov

Tlačové správy
0

Podľa správy FutureScape 2022[1] premení do roku 2023 päťdesiat percent malých a stredných podnikov (SMB) svoju organizačnú štruktúru na vzdialené/virtuálne organizácie, aby mohli čeliť súčasným trhovým podmienkam a iným výzvam. Tieto modely sú hnacou silou technologických inovácií, ktoré umožňujú pracovníkom prístup ku kľúčovým zdrojom na rôznych miestach, v rôznych časových pásmach a na rôznych zariadeniach. Preto práca odkiaľkoľvek, vzdialený prístup, konektivita, škálovateľnosť a prenosová rýchlosť definujú nový štandard pracoviska. Bez ohľadu na to, či sú zamestnanci doma, na cestách alebo v kancelárii, musia mať svoje dáta v bezpečí – od pracovných dokumentov cez rodinné fotografie až po hudobné a filmové archívy a ďalšie. Tento výrazný posun znamená, že sa produktivita a efektivita mení všade a pre všetkých, a preto je robustná infraštruktúra NAS nutnosťou pre zálohovanie, ochranu dát, vzdialený prístup a digitálnu spoluprácu. V systéme NAS sú dáta centrálne uložené v niekoľkých pozíciách, ktoré sú obvykle obsadené pevnými diskami (HDD) alebo diskami SSD (NAS SSD). K týmto dátam môže pristupovať viac užívateľov prostredníctvom miestnej siete (LAN) cez ethernet.

 

V súčasnej dobe je v popredí záujmu potreba úložných riešení, ktoré ponúkajú vysokú kapacitu, prenosovú rýchlosť a spoľahlivosť za prijateľnú cenu. Zvýšenie kapacity úložiska taktiež znamená, že niektorí užívatelia môžu využívať systémy NAS s menším počtom pozícií, zatiaľ čo iní nebudú musieť prechádzať na systém s väčším počtom pozícií, keď im dôjde miesto. Pre splnenie týchto požiadaviek ponúka spoločnosť Western Digital produktový rad WD Red®, ktorý je navrhnutý špeciálne pre stredných a veľkých firemných zákazníkov, pričom v centre pozornosti sú ich požiadavky na produktivitu.

V tomto roku oslavuje produktový rad WD Red. 10. výročie svojho vzniku. To je ďalší dôvod, prečo sa bližšie zoznámiť s týmto produktovým radom a jeho výhodami.

Maximálny výkon: Pevné disky radu WD Red pomáhajú systému NAS streamovať, zdieľať a ukladať obľúbený obsah – kdekoľvek, kde je pripojenie k internetu. Spolčene s SSD diskami WD Red môžu aplikácie NAS pre prostredie malých a domácich kancelárii získať ešte vyšší výkon vďaka spojení rýchlosti, odolnosti a flexibility pre zníženie latencie a zlepšenie odozvy. Tieto SSD disky sú k dispozícii vo formáte 2,5“ alebo štíhlom formáte M.2 a spolu s pevnými diskami WD Red sú ideálne na ukladanie do medzi pamäti – či už ide o online databázy, systémy NAS, strih videa v rozlíšení 4K a 8K, alebo iné použitie.

Spoľahlivosť bez kompromisov: Pevné disky WD Red Pro a WD Red Plus sú optimalizované pre vysokú spoľahlivosť a podporujú trvalé pracovné zaťaženie s riešeniami pre rodiny, domáce kancelárie a IT centrá malých a stredných firiem. Tieto disky sú navrhnuté s technológiou záznamu CMR pri 7 200 otáčkach za minútu, aby zvládli vysoko intenzívnu pracovnú záťaž v prostredí s nepretržitou prevádzkou. Exkluzívna technológia NASwareTM 3.0 umožňuje bezproblémovú integráciu, robustnú ochranu dát a optimálny výkon pre systémy NAS pracujúce pod vysokými nárokmi. Vstavené technologické funkcie systému spolu s viacosím snímačom otrasu, ktorý automaticky deteguje jemné otrasy, a s technológiou dynamickej výšky letu umožňujú zvýšiť kompatibilitu, možnosť aktualizácie aj spoľahlivosť a upraviť každú funkciu čítania a zápisu tak, aby kompenzovala a chránila dáta.

Škálovateľné úložisko: Vďaka plnej kompatibilite pomáhajú tieto pevné disky s kapacitou až 22 TB* (pevné disky WD Red Pro) užívateľom ľahko prispôsobiť pole NAS ich potrebám. Disky sú k dispozícii až pre 24šachtové systémy NAS a sú ideálne na archiváciu a zdieľanie, rovnako ako pre obnovu poľa RAID v rozšírených operačných systémoch, ako je ZFS alebo iné súborové systémy. Rad diskov WD Red poskytuje pridanú hodnotu každej firme, pretože umožňuje zamestnancom spoľahlivo synchronizovať a zdieľať svoje súbory vrátane zložiek v riešení NAS, čím prispieva k zvýšeniu produktivity a efektivity.

* 1 GB = 1 miliarda bajtov a 1 TB = 1 bilión bajtov. Skutočná užívateľská kapacita môže byť nižšia v závislosti na operačnom prostredí.

Western Digital, dizajn Western Digital, logo Western Digital, NASware a WD Red sú registrované ochranné známky alebo ochranné známky spoločnosti Western Digital Corporation alebo jej pobočiek v Spojených štátoch a prípadne v ďalších krajinách. Všetky ostatné značky sú majetkom príslušných vlastníkov.
©2022 Western Digital Corporation alebo jej pridružené subjekty. Všetky práva vyhradené.


[1] IDC FutureScape: Celosvetové predpovede pre malé a stredné podniky v roku 2022, dokument č. US48299421, október 2021

Zobrazit Galériu

Western Digital

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať