ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

VR rukavice Teslasuit vám umožnia cítiť virtuálne objekty

0

Spoločnosť Teslasuit predstavila rukavice, ktoré používateľom umožnia cítiť virtuálne textúry a zbierať biometrické údaje. Zariadenie sa volá jednoducho Teslasuit Glove a bude mať premiéru v januári na výstave CES 2020, dodávky by sa mali začať v druhej polovici roka 2020. VR rukavice sú určené na výcvik, lekársku rehabilitáciu a iné profesionálne aplikácie. Spájajú niekoľko rôznych technológií a súčasne vytvárajú pocit dotyku a držania objektu a umožňujú snímanie pohybu rúk používateľov a zaznamenávanie tepu a ďalších biometrických informácií.

Rukavice sa dajú cez Wi-Fi spárovať s oblekom Teslasuit poskytujúcim hmatovú spätnú väzbu pre celé telo, ktorý bol predstavený už skôr. Teslasuit je jedna z niekoľkých spoločností zaoberajúcich sa haptikou a pohybovým ovládaním. Svoj prvý produkt oficiálne ohlásila v roku 2018, odvtedy demonštrovala potenciálne aplikácie v oblasti výcviku astronautov, nacvičovania núdzovej evakuácie a ďalších simulačných scenárov.

Tvorcovia nevylučujú ani použitie Teslasuit Glove v oblasti hier a zábavy, no rukavice za 5000 dolárov asi nebudú doplnkom domácich headsetov. Rukavice Teslasuit budú konkurovať existujúcim produktom od spoločností ako Manus VR a HaptX.  Hoci neponúkajú veľmi jemnú spätnú väzbu, vyvažujú to širokou škálou funkcií. Zahŕňajú základné schopnosti hmatovej a silovej spätnej väzby.

Zoskupenie deviatich elektród na každom prste vytvára pocit dotýkania sa neexistujúceho povrchu, zatiaľ čo plastový exoskelet vytvára odpor a vibrácie, aby simuloval interakciu s pevnými predmetmi. Rukavice zachytávajú pohyb zápästia a prstov používateľa. Ich súčasťou je pulzový oxymeter, ktorý zhromažďuje informácie o srdcovom tepe používateľa, čo môže nepriamo pomôcť zmerať stres a iné fyzické reakcie na zážitky.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
VR Tesla

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať