PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Elektrické skútre Gogoro využívajú sieť staníc na výmenu batérií

Technológie
0

Gogoro je jeden z globálnych lídrov v oblasti elektrických skútrov napriek tomu, že svoje podnikanie obmedzuje zatiaľ na natívny Taiwan. No nech sú jeho skútre ponúkajúce rýchlosť 90 km/h akékoľvek skvelé, najdôležitejšou inováciou firmy Gogoro sú stanice na výmenu batérií. Skútre Gogoro sú poháňané buď jednou, alebo dvoma vymeniteľnými batériami. Batérie sa dajú vybrať nielen na nabíjanie.

Sú takisto navrhnuté tak, aby sa dali integrovať do siete Gogoro, ktorá obsahuje viac ako 1000 staníc na výmenu batérií, rozmiestnených po celom Taiwane. Rastúci dopyt nedávno prinútil spoločnosť otvoriť nové a väčšie stanice na výmenu batérií s kapacitou až o 50 % vyššou. Majiteľ skútra môže uložiť prázdnu batériu (alebo aj dve) do odkladacej stanice a zobrať si nové. Existujú rôzne modely predplatného, ktoré umožňujú jazdcom platiť podľa množstva spotrebovanej energie.

Spoločnosť minulý mesiac oznámila, že chce celosvetovo rozšíriť maloobchodný predaj svojich skútrov. Elektrické skútre Gogoro sa budú môcť nabíjať v domácnosti vlastníka, ale predpokladá sa, že budú zriadené aj stanice na výmenu batérií, ktoré by ponúkali službu výmeny batérií 24/7.  

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
elektrina energia bateria nabijanie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať