Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Video: Armády robotických psov sú pripravená do boja

0

Čínska spoločnosť Unitree Robotics nedávno zverejnila video, kde ukázala množstvo svojich robotických psov. Klip má názov Sila sa prebúdza a sprevádza ho, samozrejme, hudobná téma Imperial March z Hviezdnych vojen.

Unitree Robotics sa podobne ako americká spoločnosť Boston Dynamics špecializuje na výrobu vysokovýkonných robotov. Do jej ponuky patria modely BenBen, Aliengo, Laikago a robot A1, ktorý v tomto videu tvorí armádu.

Pokiaľ ide o funkčnosť, robot A1 môže urobiť drep, otáčať sa, nakláňať sa a pohybovať sa všetkými smermi. Je dlhý 62 cm, široký 30 cm a unesie užitočné zaťaženie až 5 kg. Podľa webovej stránky Unitree Robotics je robopes vybavený rozpoznávaním gest, inteligentnou kamerou na snímanie hĺbky, dynamickým vyhýbaním sa prekážkam a funkciou s názvom Visual SLAM (simultaneous localization and mapping).

Dokáže bežať rýchlosťou takmer 12 km/ha zvládne aj salto vzad. A to všetko za menej ako 15 000 dolárov. Video s armádou robotických psov sa stalo virálnym a možno trochu vzbudzovalo obavy. Aspoň v Unitree Robotics to tak cítili, a preto reagovali ďalším videom.

Video sprevádzané inou melódiou z Hviezdnych vojen ukazuje, ako model BenBen poráža robota A1 v simulovanom laserovom boji. 

Zdroj: gizmodo.com.au.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať