Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Video: Elektrický hyperšportiak Hispano Suiza s výkonom 1100 koní

Technológie
0

Elektrické hyperauto v retroštýle Hispano Suiza Carmen bolo predstavené na autosalóne v Ženeve v roku 2019. Vozidlo spájalo modernizovaný vzhľad z čias Dicka Tracyho s ozrutným elektrickým hnacím ústrojenstvom s výkonom 1100 koní. O rok neskôr však Hispano Suiza zlepšil svoju Carmen na ešte exkluzívnejší Boulogne a táto zdokonalená verzia absolvovala jeden z prvých digitálnych debutov namiesto autosalónu.

Získala ďalších 95 koní vďaka štyrom zadným motorom a stratila z hmotnosti 60 kg. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h sa skrátilo na 2,6 sekundy a maximálna rýchlosť sa posunula z 250 na 290 km/h. Zásluhou 80 kWh lítiovo-iónovej batérie sa dojazd na jedno nabitie zvýšil na 400 km.

Krátky klip, ktorý Hispano Suiza zverejnil v týchto dňoch, ukazuje Boulogne v akcii. Spoločnosť má v pláne vyrobiť iba päť kusov Carmen Boulogne (bude to teda celkom vzácny zberateľský kúsok), aby ich pripojil k 14 štandardným modelom Carmen. Cena Boulogne sa začína od 1,65 milióna eur, Hispano Suiza však ponúkne aj možnosti prispôsobenia pre tento dvojmiestny automobil. Dodávky sa začnú v roku 2022.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať