S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Video: Hyundai má minikaravan, ktorý sa dokáže zväčšovať

7

Model Porest je najnovší prírastok do rodiny obytných automobilov Hyundai. Trochu pripomína elektrický kyvadlový autobus a ponúka na cestách domov s tromi posteľami, kúpeľňou, kuchyňou a ovládaním na spôsob smart home. S nástupom pandémie COVID-19 vzrástla obľúbenosť tzv. kempingových vozidiel. Huyndai preto po obytnom prívese Grand Starex, uvedenom na trh v roku 2013, prichádza s kompaktným obytným automobilom Porest.

Názov vznikol spojením slov Porter a rest a naznačuje, že konštrukcia spája do jedného celku úzku kompaktnú kabínu vozidla Porter II s vysokým a širokým obytným autom postaveným na odpočinok a relaxáciu. Napriek drasticky odlišným pomerom kabíny a karavanu sa automobilke podarilo zladiť dizajn, takže výsledok nevyzerá o nič horšie ako priemerný obytný automobil americkej alebo európskej triedy C.

V prednej časti karavanu sa dve zadné sedadlá pre cestujúcich zmenia na lavičky okolo jedálenského stola. Obytný priestor od kabíny vodiča oddeľuje záclona. Po zasunutí jedálenského stola sa lavičky dajú rozložiť na posteľ. Stlačením gombíka závesná stropná časť klesne a zastaví sa zarovno s výklenkom s dvoma matracmi, čím sa vytvorí horné lôžko. Spodná posteľ je vhodná hlavne pre deti.

Ak spálňa nestačí, je tu ešte výsuvný box, ktorý ju rozšíri na priestor s matracmi pre dvoch. Za jedálenským kútom na strane vodiča je vysoká úzka kuchynská linka, v ktorej je drez, pracovná doska a chladnička. Namiesto sporáka na varenie vnútri slúži mikrovlnná rúra. Obyvatelia karavanu však na varenie vonku môžu použiť prenosný sporák alebo gril (ak to počasie dovolí). V kúpeľni sa nachádza obvyklá sprcha, výklopné umývadlo, toaleta a zrkadlo.

Hyundai vybavil Porest aj dotykovou obrazovkou, ktorá poslúži na ovládanie osvetlenia a kúrenia a monitorovanie stavu vody a batérie. Súčasťou systému je aj aplikácia na mobilné ovládanie. K dispozícii je aj televízor a klimatizácia na vytvorenie príjemnej domácej atmosféry. Porest bol predstavený v júli, verzia pre štyroch cestujúcich stojí v prepočte približne 56 150 USD, cena variantu pre dve osoby je 42 700 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

7 komentárov

. reakcia na: Video: Hyundai má minikaravan, ktorý sa dokáže zväčšovať

20.10.2020 14:10
Samozrejme, uz som si myslel, ze ti neadrtalci redaktori pcrevue napisali pravdu a naozaj sa vie karavan rozsirit.... ale zase klamu. Zachvilu napisu clanok, ze domy sa zvacsuju a ukazu dom s otvorenym oknom. Vysuvacia cast nie je zvacsovanie karavanu hnojaci redakcia!
Reagovať

RE: . reakcia na: .

20.10.2020 15:10
a čo je vysúvacia časť, ak nie rozšírenie? v tomto konkrétnom príklade predĺženie? Ono v prípade karavanov/camperov dokáže aj 1/2m - 1m vysunutia výrazne zvýšiť komfort "bývania"
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

20.10.2020 16:10
Rozsirenie je ked zvacsis podorys, t.j. zakladne rozmery predsa. A slovo zvacsovat znamena ze sa zvacsi vo do vsetkych stran. Ako moze byt niekto kto nepozna vyznam obycajnych slov??? Je to karavan s vysuvacou postelovou castou. A mohol to byt dobry clanok...
Reagovať

RE: RE: RE: . reakcia na: RE: RE: .

21.10.2020 13:10
Nehram sa na slovicka. To si riaden vtip napisal. Oni sa hraju na slovicka, aby nadpis vyzeral, ze pisu u unikatnej novinke. Je logicke co je zvacsenie, a co nie. Tak som napisal co to je napr. K teme sa vyjadrim iba tam kde neklamu v nadpise a kde clanok je o nadpise.

RE: RE: RE: . reakcia na: RE: RE: .

21.10.2020 09:10
áno .. v prípade stavieb sa môžeme baviť o zväčšení pôdorysu .. ale hľadať v prípade áut nejaký pôdorys je scestné (alebo mi povedz v akej výške sa robí pôdorys auta)
Rozšírenie je pre mňa zväčšenie rozmerov šírky .. (v prípade tohto karavanu nesplnené)
Zväčšenie takisto nemusí znamenať zväčšenie do všetkých strán, pretože aj zväčšením jediného rozmeru dosiahneš zväčšenie ... alebo chceš povedať že keď privarím na 1m dlhú trubku ďalšiu dlhú 0,5m že som ju nezväčšil? je zväčšená v tomto prípade presne predĺžená, ale predĺženie/rozšírenie/zvýšenie je len konkrétny typ zväčšenia
Hráš sa tu na slovíčka, ale k podstate sa nevyjadríš ...

REALLY?? reakcia na: Video: Hyundai má minikaravan, ktorý sa dokáže zväčšovať

20.10.2020 09:10
túto vetu myslíte vážne?? "Napriek drasticky odlišným pomerom kabíny a karavanu sa automobilke podarilo zladiť dizajn, takže výsledok nevyzerá o nič horšie ako priemerný obytný automobil americkej alebo európskej triedy C." preboha veď to vyzerá ako keby dali hlavu francúzskeho buldočka na telo rottweilera .... skúste si vygoogliť hocijaký európsky karavan (ducato, sprinter, iveco, hocico ... ) a uvidíte že je to diametrálne a odlišné a proporčne lepšie
je síce fajn, že chceli využiť už existujúci podvozok, kabínu a ostatné veci, aby nemuseli vyvýjať úpne nové veci, ale vôbec im to nevyšlo .. nehovoriac o tom, že s autom ktoré má menšiu kabínu ako (ložnú) plochu za sebou sa jazdí dosť zle kvôli veľkému odporu vzduchu, vďaka ktorému auto stratí akúkoľvek svižnosť a aj preto, že mnoho ľudí, ktorí len sviatočne šoférujú auto s väčšimi rozmermi na tie rozmery zabúdajú a potom sa snažia pchať kam sa nevojdú, prípadne chytajú obrubníky a lampy pri prudkých zatočeniach ...
Reagovať

vata, vata reakcia na: Video: Hyundai má minikaravan, ktorý sa dokáže zväčšovať

20.10.2020 06:10
vata, vata
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať