SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Virgin Hyperloop predviedol nový dizajn kabíny, ktorá by mohla jazdiť rýchlosťou až 1200 km/h

1

Hoci na technológiu potrebnú na prepravu ľudí takmer vákuovými potrubiami vysokou rýchlosťou si ešte budeme musieť počkať, vývojári Hyperloopu sa podchvíľou radi podelia o svoju predstavu o tom, ako by mohla vyzerať táto budúcnosť. Spoločnosť Virgin Hyperloop ukázala nové promo video, kde sa ukázala svoje predstavy o zážitkoch cestujúcich a doplnila ich novou verziou prepravných kabín.

Naposledy sme videli vôbec prvé testy kabíny systému Hyperloop s posádkou, kde cestujúci fičali rýchlosťou 172 km/h. Vo vývojovom závode v Nevade však tím pracuje na stavbe magneticky levitujúcich kabín, ktoré by jedného dňa mohli jazdiť rýchlosťou až 1200 km/h.

V novom videu spoločnosť ponúka pohľad na nástup do kabíny na futuristickej stanici Hyperloop. Táto najnovšia verzia kabíny pre cestujúcich Virgin Hyperloop je po prototypoch XP-1 a XP-2 označovaná ako komerčné vozidlo.  Obsahuje funkcie, ako je bezdrôtové nabíjanie, umelé strešné okno so simulovaným prirodzeným svetlom a LED oznámenia o postupe a aktuálnej rýchlosti jazdy. Kabína pojme 28 pasažierov a cestuje priamo do cieľa bez zastávok.

Spoločnosť tvrdí, že hoci sa ceny cestovných lístkov budú líšiť v závislosti od trasy, pôjde o prístupné náklady, skôr na úrovni cestnej dopravy, nie leteckej.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Virgin Hyperloop predviedol nový dizajn kabíny, ktorá by mohla jazdiť rýchlosťou až 1200 km/h

1.2.2021 13:02
To je video pre sci-fi film? Ved to nema nic s moznou realitou! 1200kou samostatne vozidla iduce za sebou a medzera 10 m? V tej firme uz nepracuju inzinieri, ale len neinteligentni video editori. Projekt je scam.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať