TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Vision Vehicle: Inteligentný dom na kolesách s dojazdom 480 km

Technológie
0

Spoločnosť Thor Industries, výrobca karavanov, predstavila na veľtrhu RV SuperShow na Floride model Vision Vehicle, ktorý snaží prekonať obmedzený dojazd plne elektrických obytných vozidiel pomocou hybridného pohonu s palivovými článkami, ktorý ponúka dojazd až 480 km. Koncept nadrozmerného obytného vozidla triedy B+ spája hladké línie, ľahké materiály a high-tech používateľské rozhranie, čím poskytuje náhľad na rekreačné vozidlá budúcnosti.

Solídny dojazd dosiahol Thor vďaka spolupráci so spoločnosťou Roush na elektrickom pohonnom ústrojenstve predlžujúcom dojazd a integrovanom do podvozka, ktoré spája vysokokapacitnú batériu s palivovým článkom. Na dosiahnutie dlhého dojazdu využíva Vision Vehicle opatrenia na zvýšenie aerodynamiky, ako je hladko tvarovaná línia strechy nad kabínou modulu B+ obytného auta namontovaného na podvozku, zakryté kolesá a aerodynamické bočné kamery.

Thor takisto používa čo najľahšie materiály, aby ušetril na hmotnosti. Ponúka aj komplexný systém riadenia spotreby pohonu a napájania mimo siete v kempingu, ku ktorému je prístup cez veľkú obrazovku infotainmentu v kabíne. K dispozícii je takisto ovládacie centrum s dotykovou obrazovkou v posuvných dverách a dokonca aj vysúvací televízor. Systém poskytuje aktuálne informácie o zostávajúcej energii a nabíjacích staniciach v okolí, navyše ponúka majiteľov aj informácie, ako by mohol využiť svoj voľný čas, kým sa vozidlo nabíja.

Informačno-zábavný systém umožňuje plánovanie trasy pomocou smartfónu vrátane bodov záujmu v okolí a úplné ovládanie vybavenia obytného priestoru, ako je osvetlenie a vykurovanie. Zdá sa, že Vision Vehicle chce okrem milovníkov moderných rekreačných obytných vozidiel upútať aj pozornosť digitálnych nomádov. K dotykovému ovládaciemu centru v štýle tabletu pribudol systém hlasového ovládania s Alexou na jednoduché ovládanie palubných systémov, ako sú multimédiá a osvetlenie. Televízor je integrovaný do dlhého pultu oproti pohovke na strane vodiča.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Strešné okno, ktoré prepúšťa dostatok prirodzeného svetla, lemujú tenké solárne panely. Thor neukázal podrobne celý pôdorys ani neposkytol zoznam vybavenia, ale vo videu vidieť rozkladaciu pohovku, kuchyňa obsahuje mikrovlnnú rúru a chladničku, v pracovnej doske je drez a indukčná varná doska. V zadnej časti sa nachádza kúpeľňa s toaletou a samostatnou sprchou. Možno očakávať, že produkčná verzia bude obsahovať aj možnosť pôdorysu s dvoma lôžkami.

Batožinový priestor je od obývacej časti oddelený zadnou stenou. Ak otvoríte dvojité dvere, získate prístup do priestoru určeného na športovú výbavu, ktorý je lemovaný koľajnicami na nastaviteľné police a košíky, k dispozícii sú aj háčiky a držiaky.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať