SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Vlajková loď bez kompromisov. HONOR Magic4 Pro prekonáva konkurenciu v celom cenovom rozpätí

Tlačové správy
1

HONOR Magic4 Pro, vlajková loď, ktorá prekonáva štandardy v kategórii mobilných telefónov, prekonala všetky odhady predaja v Českej republike a bola vypredaná hneď v prvý deň, čo sa opäť podarilo aj po doplnení zásob. Netreba sa však čudovať. Je to vôbec po prvýkrát, čo sa prémiový mobilný telefón HONOR objavuje aj na českom a slovenskom domácom trhu a boduje vo všetkých kategóriách. Jeho srdcom je najvýkonnejší čip na svete Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, vysokokvalitný LTPO displej, ktorý je zakrivený na všetkých štyroch okrajoch a vďaka 1,07 miliardám živých farieb si vychutnáte verné zobrazenie akéhokoľvek obsahu. A tým to nekončí, k dispozícii je profesionálna filmová technológia IMAX Enhanced, vôbec po prvýkrát použitá snímková frekvencia 60 fps v rozlíšení 4K v mobilnom telefóne alebo vysoká kvalita obrazu HDR. Ako je na tom v porovnaní s konkurenciou na rovnakej cenovej úrovni, Xiaomi 12 Pro, Samsung S22+ alebo Sony Xperia 1 III?

Procesor je srdcom telefónu

Rozdiely v prémiovej kategórii sa v súčasnosti zmenšujú, no v prípade procesora sú karty rozdané jasne. Za kratší koniec ťahajú mobilné telefóny Sony a Samsung. Spoločnosť Sony vsadila na starší čip Snapdragon 888 a Samsung sa tradične spolieha na Exynos. Oba nedosahujú výkon aktuálne najvýkonnejšieho čipu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Tento špičkový osemjadrový procesor so 4nm technológiou tvorí základ hardvéru HONOR Magic4 Pro a Xiaomi 12 Pro.

Fotenie a natáčanie na filmovej úrovni

Nový prémiový HONOR Magic4 Pro prekonáva v tejto kategórií všetkých konkurentov, pretože ponúka kombináciu 50Mpx širokouhlého fotoaparátu, 50Mpx ultraširokouhlého fotoaparátu, 64Mpx periskopového fotoaparátu a dopĺňajú ho ešte snímače dTOF 8x8 a proti blikaniu. Xiaomi má trojicu zadných fotoaparátov s rozlíšením 50 Mpx, 50Mpx hlavný fotoaparát, 50Mpx ultraširokouhlý objektív a 50Mpx teleobjektív. Samsung ponúka kombináciu hlavného 50Mpx fotoaparátu doplneného o 12Mpx ultraširokouhlý objektív a 10Mpx teleobjektív. Sony Xperia má potom hlavný 12Mpx fotoaparát doplnený o 12Mpx širokouhlý fotoaparát a 12Mpx teleobjektív. Nie je to však len o megapixeloch. Práve tu HONOR Magic4 Pro valcuje svojich konkurentov a prichádza s technológiou Ultra Fusion Photography, pri ktorej jednotlivé objektívy spolupracujú pri rôznych ohniskových vzdialenostiach, aby sa dosiahla najvyššia kvalita výslednej fotografie. Fotoaparát HONOR Magic4 Pro sa vďaka svojim fotografickým a video funkciám umiestnil v najvyššej a zlatej kategórii DXOMARK.

Kapacita batérie

S rastúcimi požiadavkami na výbavu mobilných telefónov rastie aj potreba dostatočnej kapacity batérie. Z porovnávaných značiek majú kapacitu 4600 mAh iba HONOR Magic4 Pro a Xiaomi 12 Pro, pričom obe značky sa navzájom prekonávajú v najvýkonnejšom rýchlom nabíjaní. Xiaomi navyše ponúka 120W rýchle nabíjanie a HONOR Magic4 Pro ponúka 100W rýchle nabíjanie a 100W bezdrôtové rýchle nabíjanie. Samsung S22+ s kapacitou batérie 4500 mAh si vystačí len s 45W nabíjaním a Sony Xperia 1 III so 4500 mAh batériou dosahuje len 30W nabíjanie.

 

Záverečný verdikt

V porovnávanej prémiovej kategórii je konkurencia veľmi vyrovnaná. HONOR Magic4 Pro však prekonáva všetky ostatné modely svojimi špičkovými fotografickými a video funkciami, ktoré sú podporené filmovou technológiou IMAX Enhanced. Prvýkrát v histórii si môžete vychutnať snímkovú frekvenciu 60 snímok za sekundu aj na mobilnom telefóne. Samozrejme, k dispozícii je aj vysoká kvalita 4K alebo HDR.

 

 

###

HONOR je v plnej sile späť

Značka HONOR sa zaviazala byť globálnym technologickým lídrom a budovať portfólio inteligentných domácností, ktoré je dostupné pre každého. V súčasnosti má spoločnosť HONOR viac ako 10 000 zamestnancov, z ktorých viac ako polovica pracuje vo výskume a vývoji, štyri vývojové inštitúcie, viac ako 100 inovačných laboratórií po celom svete a podala viac ako 5 500 patentových prihlášok. Veľmi rýchlo tiež nadviazala viac ako 30 strategických partnerstiev so svetovými lídrami, ako sú Microsoft, Google, Intel, Qualcomm atď., s ktorými spoločne vyvíja inovatívne riešenia v oblasti softvéru aj hardvéru, a môže tak zabezpečiť výrobu mobilných technológií od začiatku až do konca.

Sledujte HONOR na sociálních sítích:

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK

YouTube: https://bit.ly/honor-cz-sk-youtube

TikTok: https://www.tiktok.com/@honor_czsk

 

Zobrazit Galériu

HONOR

Všetky autorove články

1 komentár

Dxo mark reakcia na: Vlajková loď bez kompromisov. HONOR Magic4 Pro prekonáva konkurenciu v celom cenovom rozpätí

25.6.2022 15:06
Honor magic 4 pro je až na 14. mieste v rebríčku dxo. Pričom ďalšie telefóny majú zhodné skóre s vyššie umiestnenými. Čiže reálne je niekde na 17. mieste. Určite fotí výborne. Ale zlatá priečka to nebude. Na 1. mieste je vyššia rada honor magic 4 pro plus resp. ultimate.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať