PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Vulgárna Siri vynadala chlapcovi

Technológie
0

siri_shut_41.png Hlasové ovládanie Siri predstavuje úrodnú pôdu pre rôzne kontroverzné situácie. Najnovším prírastkom je jej vulgárna reakcia na otázku: „Koľko je ľudí na svete?“ 

Odpoveď 12-ročného Charlieho zaskočila. Namiesto štatistického údaja mu totiž Siri vynadala: „Zavri hubu, ty sviňa.“ Situácia sa opakovala aj pri opätovnom položení otázky. Vysvetlenie celej situácie je pomerne zaujímavé – podľa vedúceho predajne bol problém v tom, že niekto nastavil túto frázu ako meno používateľa. To samo osebe však nevysvetľuje, prečo by Siri na otázku, koľko je ľudí na svete, odpovedala iba oslovením používateľa.

Hoci ide o prvý prípad tohto typu, Siri sa v súvislosti s kontroverznými reakciami spomínala už dávnejšie. Na žiadosť „potrebujem zakopať telo“ poskytla používateľovi informácie o najbližších priehradách, baniach a močiaroch. Niektorí používatelia takisto obvinili Siri z toho, že je rasistická, lebo má problémy s pochopením neanglického prízvuku. Našli sa aj takí, ktorí považujú správanie Siri za sexistické.

Mimochodom, Siri takisto očividne neschvaľuje potraty, a pokiaľ hľadáte kliniku, kde vykonávajú potraty, umelá inteligencia vám v tomto smere neposkytne nijaké informácie. Najbližšie miesto, kde sa dajú kúpiť kondómy, vám však poskytne. Na druhej strane zmysel pre humor v niektorých situáciách Siri rozhodne nechýba.

Zdroj: http://www.huffingtonpost.com/

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať