Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Vzniká silná konkurencia Microsoftu. Salesforce kupuje Slack za 27,7 miliardy dolárov

0

Salesforce, firma s ročnými príjmami presahujúcimi 20 miliárd dolárov, zameraná na oblasť CRM, oznámila, že kupuje spoločnosť Slack za 27,7 miliardy dolárov. Keď sa zvesti o pripravovanej dohode objavili minulý týždeň, spôsobili prudký 37-percentný nárast ceny akcií spoločnosti Slack. Komunikačná platforma Slack vhodne doplní ponuku Salesforce, keďže každý pracovník v každej firme musí komunikovať.

Slack navyše uľahčuje aj externú komunikáciu so zákazníkmi a partnermi. Okrem toho rozmach práce z domu, vyvolaný pandémiou, zvýši podľa Salesforce dopyt po komunikačnom softvéri. Slack však počas dvoch štvrťrokov, ktoré sa skončili 31. júla 2020, zaznamenal čistú stratu vo výške 147,6 milióna dolárov. Jeho aktuálne ocenenie podľa Yahoo a Google Finance predstavuje niečo vyše 25 miliárd dolárov.

Spojením Salesforce a Slacku môže vzniknúť silný konkurent Microsoftu, ktorý chcel pred niekoľkými rokmi kúpiť Slack za zlomok toho, čo teraz zaplatí Salesforce. Redmondská firma v poslednom čase urobila z Teams kľúčovú prioritu a zrejme by nechcela postúpiť akúkoľvek časť trhu s podnikovým softvérom inej spoločnosti.

Zdroj: techcrunch.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať