NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Western Digital predstavil vylepšené externé SSD disky SanDisk Extreme

3

Nové disky ponúkajú až dvojnásobnou rýchlosť v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a vďaka originálnemu riešeniu zrýchľujú prácu a uľahčujú presun digitálneho obsahu. Externé SSD disky SanDisk Extreme a SanDisk Extreme PRO sú navrhnuté na mieru tak, aby držali krok s aktuálnymi požiadavkami na digitálny obsah vo vysokom rozlíšení. Profesionálni fotografi, filmári a počítačoví nadšenci zachytávajú a uchovávajú tie najlepšie okamihy dňa a potrebujú spoľahlivé riešenie, ktoré poskytne vysokú rýchlosť ukladania a čítania. Sú preto a sú ideálnym nástrojom na uchovávanie a prenos videa v kvalite 4K alebo 8K.

Nové externé disky využívajú technológiu NVMe, sú dodávané v kapacitách do 2 TB Vlajková loď tohto radu, SanDisk Extreme PRO, má celokovové hliníkové šasi na zabezpečenie náročnej prevádzky bez prehrievania a odolný silikónový rám, ktorý odolá náročným podmienkam. Disky navyše pomáhajú uchovať digitálny obsah v bezpečí vďaka ohrane heslom a upgradu na 256bitové hardvérové AES šifrovanie.

Nové externé SSD disky SanDisk boli navrhnuté s ohľadom na profesionálov, ktorí ich budú využívať tak, aby spoľahlivo zvládli väčšinu náročných úloh, či už doma, v štúdiu, kancelárii alebo na vonkajších miestach. Externý disk SanDisk Extreme je skvelý mobilný disk pre všetkých, ktorí potrebujú viac pamäte a chcú odolný a rýchly disk. Druhý z tohto radu, SanDisk Extreme PRO, bol vytvorený pre profesionálov, ktorí potrebujú stabilný, vyrovnaný výkon a disk, ktorý je možné vziať kamkoľvek.   Používatelia môžu využiť praktické očko pre karabínu a disk pripevniť k batohu, taške alebo opasku. Nové disky sú kompatibilné s platformou Mac i PC.

Navyše disky na prenos dát na počítač alebo notebook umožňujú ľahko a rýchlo zálohovať obsah z mobilných zariadení vďaka kompatibilite so širokým radom mobilných telefónov s USB Type-C. Takže ak smartfón poškodíte, stratíte, alebo vám ho ukradnú, vaše údaje budú v bezpečí. 

Prenosný SSD disk SanDisk Extreme PRO umožňuje rýchlosť čítania aj zápisu 2 000 MB/s. Celokovové hliníkové šasi funguje ako chladič a disk tak poskytuje vysoké trvalé rýchlosti v mobilnom prevedení. Disk odolá pádu až z dvoch metrov a spĺňa normy IP552. Taktiež umožňuje uchovať súkromný obsah v bezpečí pomocou ochrany heslom a upgradom na 256bitové hardvérové šifrovanie1.

Prenosný SSD disk SanDisk Extreme poskytuje rýchlosť čítania 1050 MB/s a rýchlosť zápisu až 1000 MB/s v prenosnom prevedení a s vysokou kapacitou, postačujúcou na vytváranie digitálneho obsahu a zachytenie výnimočných filmových záznamov. Externý disk má zvýšenú odolnosť, odolá pádu z výšky až dva metre, je odolný proti prachu a vode a spĺňa normy IP552. Disk umožňuje uchovať súkromný obsah v bezpečí pomocou ochrany heslom a upgradom na 256bitové hardvérové šifrovanie.

SanDisk Extreme je dostupný v kapacitách 500 GB a 1 TB  za 139 resp. 239 USD na WDStore. Disk s kapacitou 2 TB bude v predaji behom predvianočného obdobia. SanDisk Extreme PRO je už teraz dostupný v kapacite 2 TB. Disk s kapacitou 1 TB bude v predaji behom predvianočného obdobia za 299 USD na WDStore). Ceny nových externých diskov SanDisk Extreme budú kopírovať ceny predchádzajúcich modelov v čase svojho uvedenia na trh a budú ovplyvnené podmienkami na jednotlivých trhoch.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
SanDisk externý SSD disk SanDisk Extreme

3 komentáre

IP? reakcia na: Western Digital predstavil vylepšené externé SSD disky SanDisk Extreme

2.10.2020 20:10
IP552? To co je? Krytie IP sa udava IPxx..
Cim viac pruzkov, tym viac adid@$??
Reagovať

Clanok reakcia na: Western Digital predstavil vylepšené externé SSD disky SanDisk Extreme

1.10.2020 18:10
No nie som si isty, ci ten clovek mal cistu hlavu ked to pisal. Vrelo mu doporucujem, aby svoje veldielo precital, ked bude triezvy...
Reagovať

RE: Clanok reakcia na: Clanok

1.10.2020 22:10
:D :D je tam 99% neuzitocneho textu a rovnakym stylom pisane ako popisy na alze. Cisty SEO spam.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať