SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Western Digital zvyšuje kapacitu pevných diskov optimalizovaných pre systémy NAS

Tlačové správy
0

Oceňovaná rada diskov ponúka optimálny výkon, vysokú kapacitu a spoľahlivosť pre NAS systémy pracujúce v nepretržitej prevádzke.

San Jose, Kalifornia – 22. mája, 2017 – Spoločnosť Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), firma s vedúcim postavením na trhu dátových úložísk, zvyšuje kapacitu svojich oceňovaných diskov WD Red a WD Red Pro na 10 TB. Tieto disku sú optimalizované pre NAS systémy, určené pre malé a stredne veľké firmy, ale aj pre domácnosti.

Western Digital doposiaľ dodal na trh pre rôzne aplikácie vrátane NAS systémov viac než 15 miliónov pevných diskov využívajúcich hélium. Spoločnosť i naďalej podporuje zákazníkov zvyšovaním kapacity a vynikajúcou spoľahlivosťou svojich diskov. Produktová rada WD Red určená pre NAS umožňuje používateľom voliť kapacitu diskov, tak aby spĺňali meniace sa požiadavky NAS prostredia.

„V júni 2012 sme uviedli produktovú radu WD Red, ktorou sme reagovali na požiadavky, ktoré vznášali používatelia NAS systémov v malých a stredných firmách a domácnostiach. Ide predovšetkým o výkon, škálovatelnosť a kompatibilitu,” hovorí Brendan Collins, viceprezident pre firemné úložiská spoločnosti Western Digital a dodáva: „Teraz, po piatich rokoch a po dodaní viac než 16 miliónov diskov z produktovej rady WD Red pokračujeme v posilňovaní  tejto platformy a prinášame do nej našu inovatívnu technológiu HelioSeal, ale aj ďalšie technológie, ktoré umožnia používateľom uspokojiť potreby, ktoré prináša vyvíjajúci sa trh osobných cloudových úložísk.”

Pevné disky rady WD Red
Táto rada bola predstavená v roku 2012 a cieli na jedinečné prostredie systémov NAS. Reaguje na dopyt po dostupnom, spoľahlivom a kompatibilnom úložisku, ktoré znižuje celkové náklady na vlastníctvo. Nové disky s kapacitou 10 TB využívajú technológiu HelioSeal a poskytujú vyššiu kapacitu a výkon a reagujú na potreby úložísk pracujúcich v nepretržitej prevádzke a systémoch NAS pre jeden až osem diskov. Využitie hélia umožňuje zvýšiť kapacitu o 25 % oproti predchádzajúcim 8TB modelom. Disky WD Red Pro podporujú systémy s až 16 pozíciami a poskytujú ten istý výkon, spoľahlivosť a kapacitu.

Prednosti diskov WD Red:

  • HelioSeal: už štvrtá generácia tejto exkluzívnej technológie spoločnosti Western Digital prináša kapacitu 10 TB pre trh NAS úložísk.
  • 3D Active Balance Plus: vylepšená technológia zabezpečenia rovnováhy významne zlepšuje celkový výkon a spoľahlivosť diskov.
  • Bezproblémová integrácia do NAS systémov My Cloud® Pro Series a My Cloud Expert Series
  • NASware™ 3.0: nová verzia originálnej technológie naďalej zlepšuje spoľahlivosť diskov a výkon systémov, znižuje časové oneskorenie a zjednodušuje proces integrácie diskov
  • Optimalizovaný výkon vo svojej triede – 5400 RPM pre prostredie SOHO, 7200 RPM pre NAS systémy s 16 pozíciami

  Pevné disky WD Red a WD Red pre 10 TB sú testované pre svoju kompatibilitu s celou radou významných výrobcov NAS systémov. WD poskytuje zoznam kompatibility svojich diskov a výrobcov NAS na https://www.wdc.com/products/internal-storage/wd-red.html

Cena a dostupnosť:
Nové disky WD Red 10 TB a WD Red Pro budú dostupné prostredníctvom vybraných predajcov a distribútorov. Je na nich poskytovaná 3ročná záruka (WD100EFAX), respektíve 5ročná (WD101KFBX). Doporučená koncová cena je 593 EUR (WD Red Pro 10 TB) a 520 EUR vrátane DPH (WD Red 10 TB).

Viac na https://www.wdc.com/products/internal-storage/wd-red.html.

Western Digital

Všetky autorove články
Western Digital

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať