SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Wow Wi-Fi: nová služba od Telekomu pokryje internetom celý dom, či rozsiahly byt

Telekomunikácie
2

Telekom na netradičnej tlačovej konferencii, ktorá sa v súlade s témou konala v garáži predstavil novú službu, Wow Wi-Fi ktorá bude dostupná od 1. augusta 2022. Cieľom tejto služby je rozšíriť internet do každého kúta zákazníkovej nehnuteľnosti, vrátane, pivnice, technických miestností v suteréne, či garáže.

Na úvod hovorca spoločnosti Michal Korec zdôraznil, že k 30.6.2022 majú už 986 tisíc domácností pokrytých optikou (vlastná výstavba + partneri), takže ich „miliónová“ ambícia sa blíži ku svojmu naplneniu.

Dôvodom zavedenia tejto služby je, že ľudia používajú u seba doma čoraz viac zariadení a väčšina z nich je pripojená cez Wi-Fi a nie cez pevný kábel. Počas používania môžu neraz naraziť na pomalší internet, aký očakávajú, no ten nie je spôsobený hlavným pripojením domácnosti k internetu, ale práve šírením Wi-Fi signálu.

Wow Wi-Fi je extra služba Telekomu, ktorá má zlepšiť kvalitu Wi-Fi signálu, tým pádom umožniť pokrytie celej domácnosti a zaručiť rýchle pripojenie aj ďalej od routra či modemu v inej izbe. Služba je určená pre internetový program na všetkých technológiách, čiže na optike, VDSL aj ADSL. Rýchlosť pripojenia internetu samozrejme aj naďalej určuje zakúpený internetový program. Cieľom služby Wow Wi-Fi je však preniesť signál v dostatočnej kvalite do celého domu, či bytu, nielen v blízkosti routera ako to majú v mnohých domácnostiach.

Služba funguje tak, že technik do zákazníkovho bytu či domu inštaluje dodatočné zariadenia, tzv. mesh routre, ktoré zabezpečia signál v celom dome. . Vďaka nim sa zosilní signál a rýchlosť bude po novom rýchlejšia aj vo väčších vzdialenostiach od routra. Technik prejde so zákazníkom požiadavky, premeria posúdi možnosti signálu v konkrétnej nehnuteľnosti a inštaluje dodatočné zariadenia kam treba. Plocha a rozloženie domácnosti určí finálny počet mesh zariadení.

Telekom bude ponúkať službu Wow Wi-Fi v troch balíkoch na základe plochy nehnuteľnosti, t.j. či byt resp. dom dosahuje určitú úroveň v m2. Podľa toho sa rozlišujú tri balíky:

  • Wow Wi-Fi M (rozloha do 60 m2, napríklad menší byt)
  • Wow Wi-Fi L (rozloha 61 až 100 m2, spravidla väčší byt)
  • Wow Wi-Fi XL (rozloha od 101 m2, vhodné pre poschodový dom)

Cena služby bude odstupňovaná podľa internetového programu zákazníka a aj jednotlivých technológií. Štandardne platí, že čím vyšší program internetu zákazník má, tým nižší poplatok platí za extra službu Wow Wi-Fi. Napríklad pre najvyšší program OptikNET je každý variant služby za 1 € mesačne. Za iné programy sa platia tieto poplatky:

Wow Wi-Fi
Štart
Ideál
Extra
Max
M (do 60 m2)
5 €
3 €
2 €
1 €
L (61-100 m2)
7 €
4 €
3 €
1 €
XL (101+ m2)
9 €
5 €
4 €
1 €
 
 
 
 
 

 

Pre programy na technológiách ADSL a VDSL sú určené tieto ceny:

Wow Wi-Fi
M/M+ Štart/Štart+
L/L+ Ideál/Ideál +
XL resp. Max
M (do 60 m2)
5 €
3 €
1 €
L (61-100 m2)
7 €
4 €
2 €
XL (101+ m2)
9 €
5 €
3 €
 
 
 
 
 
 

 

Súčasťou každého balíčka je aj router. Pri M a L verziách je cena pevná a technik nainštaluje potrebný počet zariadení. Finálnu podobu XL balíčka určuje technik podľa potreby. Štandardne sú v ňom tri mesh zariadenia, v prípade potreby sa štvrté či ďalšie zariadenie dopláca po 1 € mesačne.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Telekom WiFi mesh

2 komentáre

Svine z telekomu ťa len zdrať, repeater je za 12€ a oni vytiahnu z vrecka 60€ ročne za mesh systém, och aké úbohé: reakcia na: Wow Wi-Fi: nová služba od Telekomu pokryje internetom celý dom, či rozsiahly byt

10.8.2022 12:08
Zarábajú na hlupákoch. Každý normálny si kúpi radšej wifi extender za 12€ a neprepláca týmto zdieračom. Fuj, hnus ako klamú a okrádajú. https://www.datart.sk/wi-fi-extender-xiaomi-mi-wi-fi-range-extender-pro-26676.html
Reagovať

Ľubko, nie som sprostý, aby som platil mesačný paušál za mesh systém, keď mi tam stačí hodiť repeater za 16€ jednorázovo :-D reakcia na: Wow Wi-Fi: nová služba od Telekomu pokryje internetom celý dom, či rozsiahly byt

10.8.2022 12:08
Zas len oklamať? Sa môžete hanbiť, že zdierate dôchodcov a neporadíte lacný repeater, ktorý to pokryje rovnako ako mesh. Úbožiaci ty kámo.
Reagovať

Pridať komentár