SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Xiaomi a Daniel Arsham oznámili spoluprácu na Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Tlačové správy
0

Xiaomi spolupracuje so známym umelcom Danielom Arshamom na premene svojho najnovšieho prémiového smartfónu

SAMSUNG 022024 Advertisement

„Vždy ma zaujíma, ako preniesť svoju prácu do oblastí mimo typického kontextu sveta umenia. K Xiaomi 12T Pro som pristupoval ako k soche, ktorá má svoj účel aj mimo funkčného objektu; o 20 rokov ho ľudia, ktorí budú mať tento telefón, už nebudú používať ako telefón, ale ako sochársky objekt, ktorý sa viaže na konkrétny časový moment a presahuje jeho funkčnosť.“

Daniel Arsham

„Daniel sa vo svojej tvorbe často pohráva s pojmom času,  ako s budúcnosťou, tak aj s históriou. Ako spoločnosť, ktorej jadrom sú inovácie, je čas naším najcennejším artiklom a práve ten sme ochotní vymeniť za kvalitu a technológie. Táto spolupráca nie je len smartfón, ale aj pokročilá technológia, ktorá sa používa na realizáciu umelcovho zámeru. Veríme, že to bude vzrušujúci produkt pre ľudí dnes a zostane zaujímavým a zberateľským kúskom aj v nasledujúcich desaťročiach.“

Xiaomi

Prepojením sveta umeleckého suchárstva a ultimatívneho zariadenia dneška – smartfónu - spoločnosť Xiaomi v spolupráci s Danielom Arshamom pretvára svoj najnovší prémiový model Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition na ikonickú dizajnovú kolíziu minulosti, súčasnosti a budúcnosti v podobe súčasného artefaktu.

Zrodený z „archeologickej estetiky budúcnosti“ Daniela Arshama, po prvý raz umelec experimentuje s vytváraním textúr svojich sochárskych návrhov starnutia a prírodných erózií na smartfóne.

Vytváraním a skúmaním nových perspektív zo vzťahu človeka k jeho najosobnejšiemu a najzaujímavejšiemu súčasnému zariadeniu každodenného používania vzniká nadčasový objekt fiktívnej archeológie mimo múzea alebo galérie, od sochárskeho balenia cez hmatový fyzický pocit zo samotného Xiaomi diela.

Táto spolupráca, postavená smerom k imaginárnej budúcnosti digitálnej dematerializácie, sa riadi základnými hodnotami spoločnosti Xiaomi, ktorými sú inovácia, dizajn a výroba, a formuje sa podľa ducha doby Daniela Arshama vo vízii fiktívnej archeológie.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition bude v Európe k dispozícii v limitovanom počte 2000 kusov. Spolupráca bude uvedená na trh 16. decembra 2022 a bude k dispozícii na stránkach highsnobiety.com ako exkluzívny online maloobchodný partner, mi.com a v špecializovanom pop-up obchode Xiaomi x Daniel Arsham Berlin od 16. decembra do 17. decembra.

 

 

 

 

 

O Danielovi Arshamovi

Daniel Arsham je newyorský umelec, ktorý sa venuje výtvarnému umeniu, architektúre, performance a filmu. Arshamove ikonické diela spájajú minulosť, prítomnosť a budúcnosť a ukazujú tvárnosť a silu nostalgie, často prostredníctvom odkazov na momenty z konca 20. storočia. Erodované odliatky moderných artefaktov a súčasných ľudských postáv, jeho diela sú vytvorené z geologického materiálu, ako je piesok, selenit a sopečný popol. Tieto materiály umožňujú vzhľad a estetiku erózie alebo archeologických, budúcich reliktov, ako ich Arsham nazval.

Arsham bol autorom výstav v Musée Guimet, Paríž, Francúzsko; UCCA Center for Contemporary Art, Dune, Čína; MOCO Museum, Amsterdam, Holandsko; HOW Museum, Šanghaj, Čína; The Cranbrook Art Museum, Detroit, Michigan; a High Museum of Art, Atlanta, Georgia, USA a ďalších. Arshamove diela boli vystavené na Trienále National Gallery of Victoria, Melbourne, Austrália; Aténskom bienále v Aténach, Grécko; Musée Fenaille, Rodez, Carré d'Art de Nîmes a Paris La Défense, Francúzsko; Frieze Sculpture, Londýn, U. K.; The Athens Biennale v Aténach, Grécko; a Crystal Bridges Museum of American Art, Bentonville, Arkansas, SCAD Museum, Savannah, Georgia, Museum of Contemporary Art, Chicago, New Museum a MoMA PS1, New York, USA; a ďalšie.

 

 

O spoločnosti Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi bola založená v apríli 2010 a od 9. júla 2018 je kótovaná na trhu Main Board hongkonskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zameraná na spotrebnú elektroniku a smart výrobu, ktorej hlavnou činnosťou je produkcia smartfónov a inteligentného hardvéru, ktoré sú prepojené na platforme Internetu vecí (IoT). V duchu vízie „Spriateľme sa s používateľmi a buďme skvelou spoločnosťou v ich srdciach“, Xiaomi neustále pracuje na inováciách, vysokokvalitných používateľských skúsenostiach a prevádzkovej efektivite. Spoločnosť vytrvalo vytvára úžasné výrobky za primerané ceny, aby inovatívne technológie mohli zlepšovať život každému na svete. Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností vyrábajúcich smartfóny. Trhový podiel pokiaľ ide o dodávky smartfónov v treťom štvrťroku 2021 spoločnosť umiestnil celosvetovo na treťom mieste. Spoločnosť tiež vytvorila špičkovú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI + IoT), na ktorú bolo k 30. júnu 2021 pripojených 374,5 milióna inteligentných zariadení (nezahŕňajúc smartfóny a notebooky). Produkty značky Xiaomi sa predávajú vo viac ako 100 krajinách a regiónoch po celom svete. V auguste 2021 sa spoločnosť tretí raz umiestnila na zozname Fortune Global 500, na 338. mieste, čo je o 84 miest vyššie ako v roku 2020.  Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

Viac informácií o Xiaomi ako spoločnosti nájdete na https://blog.mi.com/en/

 

 

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať