SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Xiaomi rozširuje svoje portfólio o smart zariadenia pre domácich miláčikov

Tlačové správy
0

Na slovenský trh prichádza Smart napájacia fontána a Smart dávkovač krmiva

Už aj slovenskí majitelia psov a mačiek budú mať uľahčenú starostlivosť o ich pravidelné kŕmenie a hydratáciu. Xiaomi na našom trhu začína ponúkať dvojicu noviniek, ktoré  vďaka podpore aplikácie Mi Home môžete ovládať na diaľku aj počas dovolenky alebo pracovnej cesty. Xiaomi Smart dávkovač krmiva a Smart napájacia fontána ponúkajú viacero praktických funkcií a zároveň dostupnú cenovku.

Xiaomi Smart dávkovač krmiva je navrhnutý tak, aby sa staral o správnu diétu mačky alebo psa a ich majiteľom uľahčoval starostlivosť aj čase dovoleniek alebo dlhšej neprítomnosti. Smart dávkovač krmiva zaujme minimalistickým, praktickým, ale stále elegantným dizajnom vhodným do každej domácnosti. Používa materiál certifikovaný na kontakt s potravinami, miska je z nerezovej ocele a jemne naklonená, aby kŕmenie prebehol pohodlne a bez znečisťovania.

Samotná nádoba na cca 1,8 kg granúl vystačí podľa veľkosti domáceho miláčika na 15 až 20 dní kŕmenia. Odporúčané sú granule s priemerom od 5 do 12 mm, ktoré sú v zásobníku utesnené silikónovým vekom - krmivo ostáva vždy čerstvé, suché a chutné.

Unikátny systém dávkovania so šiestimi mriežkami bol testovaný na viac ako 10 000 dávkovacích cyklov, takže pri používaní odporúčanej veľkosti granúl nehrozí upchatie.

Dávkovanie sa jednoducho nastavuje v aplikácii Mi Home, takže si objem a čas nastavíte presne podľa potreby. Dvojica interných senzorov sleduje hladinu jedla, takže máte vždy prehľad kedy je potrebné zásobník doplniť.

Nechýbajú ani inovatívne drobnosti ako napríklad pletený napájací kábel odolný voči prehryzeniu, zámok zásobníka, aby sa doň nedostali deti alebo zvieratá alebo záložný systém na batérie, ktorý zabezpečí kŕmenie aj v prípade výpadku elektrickej energie.

Xiaomi Smart napájacia fontána je ďalší inteligentný pomocník, ktorý zabezpečí dostatok čerstvej a filtrovanej vody pre domácich maznáčikov aj v prípade, že budete musieť byť dlhšie mimo domou.

Elegantný dizajn je navrhnutý tak, aby so 7-stupnovým sklonom simuloval prirodzený horský prameň. S unikátnym systémom cirkulácie je voda vždy dostatočne okysličená a očistená od chlpov alebo ďalších nečistôt vďaka štvorvrstvovému filtru pevných častíc. Odstraňuje nie iba prach a chlpy, ale aj nadbytočný chlór, zápachy a ióny horčíka a vápnika, ktoré môžu spôsobovať obličkové kamene. Navyše fontánka je dizajnová tak, aby nerušila a tok vody je úplne tichý.

Zásobník napájacej fontány má objem 2 litre, čo by malo stačiť na 4 až 7 dní pre bežnú mačku a menšieho až stredne veľkého psa.

Okrem prehľadnej LED diódy priamo na fontáne o poklese hladiny vody informuje aj notifikácie v mobilnej aplikácii Mi Home, takže vždy ste dostatočne informovaný o nutnosti doplniť zásobník. Fontána automaticky spúšťa cirkuláciu v pravidelných intervaloch, ktoré sú častejšie cez deň a zriedkavejšie v noci. Ale dávkovanie vody máte cez aplikáciu vždy pod palcom a môžete si harmonogram nastaviť podľa ľubovôle alebo potrieb domáceho miláčika.

Aj Xiaomi Smart fontána je vybavená napájacím káblom odolným proti prehryzeniu, manuálnym vypínačom, ochranou proti zapínaniu s nízkym objemom vody v zásobníku a praktickým dizajnom umožňujúcim ľahké umývanie alebo menenie filtra.

Xiaomi Smart dávkovač krmiva sa predáva za odporúčanú maloobchodnú cenu 119 eur, Smart napájacia fontána sa predáva za odporúčanú maloobchodnú cenu 69 eur.  

O spoločnosti Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi bola založená v apríli 2010 a od 9. júla 2018 je kótovaná na trhu Main Board hongkonskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zameraná na spotrebnú elektroniku a smart výrobu, ktorej hlavnou činnosťou je produkcia smartfónov a inteligentného hardvéru, ktoré sú prepojené na platforme Internetu vecí (IoT).

V duchu vízie „Spriateľme sa s používateľmi a buďme skvelou spoločnosťou v ich srdciach“, Xiaomi neustále pracuje na inováciách, vysokokvalitných používateľských skúsenostiach a prevádzkovej efektivite. Spoločnosť vytrvalo vytvára úžasné výrobky za primerané ceny, aby inovatívne technológie mohli zlepšovať život každému na svete.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností vyrábajúcich smartfóny. Trhový podiel pokiaľ ide o dodávky smartfónov v treťom štvrťroku 2021 spoločnosť umiestnil celosvetovo na treťom mieste. Spoločnosť tiež vytvorila špičkovú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI + IoT), na ktorú bolo k 30. júnu 2021 pripojených 374,5 milióna inteligentných zariadení (nezahŕňajúc smartfóny a notebooky). Produkty značky Xiaomi sa predávajú vo viac ako 100 krajinách a regiónoch po celom svete. V auguste 2021 sa spoločnosť tretí raz umiestnila na zozname Fortune Global 500, na 338. mieste, čo je o 84 miest vyššie ako v roku 2020.

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

Viac informácií o Xiaomi ako spoločnosti nájdete na https://blog.mi.com/en/.

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať