Ženy sa ujímajú vlády nad rodinnou elektronikou. Pomáhajú im v tom inteligentné reproduktory s hlasovým ovládaním

Technológie
0

Nové prieskumy spoločnosti D-Link v Európe odhalili zmenu trendu v tom, kto zvyčajne vlastní, nakupuje a používa spotrebnú elektroniku a elektronické pomôcky v modernej chytrej domácnosti - viac ako polovica žien (55%) naprieč Európou totiž uvádza, že vo svojich rodinách „preberá velenie nad technikou“.

Prieskum tiež zistil, že používanie inteligentných reproduktorov s hlasovým ovládaním ako sú Amazon Alexa, Google Home alebo Apple HomePod, podporil kladný vzťah k technologickým vymoženostiam u milióna ľudí po celej Európe. Asi 67% žien aj ich rodín na celom kontinente vraj vďačí svojim hlasom ovládaným šikovným reproduktorom za zvýšenie dôvery v užitočnosť nových technológií. Viac než 480 000 000 Európanov (65%) dnes už vlastní alebo má v pláne kúpiť do svojej domácnosti reproduktor s hlasovým asistentom.

Z uvedeného počtu takéto zariadenie už vlastní alebo ho v blízkej budúcnosti plánuje kúpiť viac než 61% európskych žien. Štúdia tiež zistila, že v priemere asi polovina žien v celej Európe (55%) je vo svojich rodinách osobami, ktoré budú nakupovať a používať tieto šikovné pomôcky najviac. Medzi najväčších priaznivcov techniky patria ženy v Taliansku, keďže viac ako 62% z nich uvádza, že moderné technológie nakupuje a používa zo všetkých členov domácnosti najviac.

Za nimi nasledujú ženy v Nemecku a Španielsku (59%), Francúzsku (54%) a vo Veľkej Británii (37%). Spolu s rastúcou dôverou v technológie drvivá väčšina asi tri štvrtiny (72%) ľudí v celej Európe hovorí, že im šikovný reproduktor s hlasovým asistentom nejakým spôsobom obohatil život - vrátane 70% žien na celom kontinente.

Celkom polovica Európanov (50%) vďačí šikovným reproduktorom s hlasovým asistentom za to, že im ušetrili čas, pričom rovnako veľká časť (50%) sa tiež domnieva, že im ich zariadenie pomohlo uľahčiť každodenné úlohy. Približne tretina (33%) Európanov si taktiež pochvaľuje pokojnejšie domáce prostredie a vyhlasuje, že Amazon Alexa, Google Home Assistant alebo Apple HomePod majú podiel na tom, že pre nich boli niektoré situácie menej stresujúce.

Pri skúmaní najbežnejších spôsobov použitia chytrých reproduktorov s hlasovým ovládaním sa ukázalo, že väčšina Európanov (71%) využíva tieto zariadenia hlavne na počúvanie hudby, rádia alebo podcastov. Potom nasledujú informácie o počasí (57%), funkcia budíka alebo časovača (52%), zisťovanie najnovších správ a aktuálnych udalostí (52%) a kladenie vtipných otázok (41%).

Výskum ďalej zistil, že viac ako dvaja z piatich ľudí v Európe (42%) používa reproduktor s hlasovým asistentom v spolupráci s ďalšími chytrými domácimi zariadeniami ako sú chytré zásuvky, routery, domáce bezpečnostné kamery a rôzne senzory.

Zobrazit Galériu

TAKTIQ Communications s.r.o.

Všetky autorove články
smart home domacnost reproduktor audio zabava Amazon Alexa Google Apple

Pridať komentár