ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

ZipCharge Go: Mobilná powerbanka na dobíjanie elektromobilov keď im dôjde šťava

Technológie
0

Spoločnosť ZipCharge predstavila svoju novú prenosnú nabíjačku ZipCharge Go. Podobá sa na veľký kufor a podobne ako batožina má kolieska a rúčku na ľahkú prepravu. Namiesto šiat je však Go naplnený batériami schopnými predĺžiť dojazd elektromobilu o 30 až 65 km. Podľa ZipCharge sa dá powerbank Go dobíjať pomocou akejkoľvek zásuvky. Batériu v tvare kufra možno po nabití naložiť do elektromobilu ako zálohu pre prípad, že by vozidlu dochádzala „šťava“ na nevhodnom mieste. Go nabíja elektromobily pomocou štandardného kábla typu 2.

Spoločnosť pridáva k powerbanku sprievodnú aplikáciu, ktorá sa okrem iného dá použiť na automatické plánovanie nabíjania v čase nízkych sadzieb. Okrem elektrických vozidiel možno Go použiť aj s plug-in hybridnými vozidlami, ktoré obsahujú štandardnú zásuvku typu 2. Okrem núdzových situácií môžu majitelia elektromobilov využiť Go aj v prípade, že pre nich nie je dostupné domáce nabíjanie.

Napríklad ak parkujú len pri ceste a zriadenie nabíjacej stanice v garáži nie je možné. ZipCharge Go bol predstavený nedávno na klimatickom samite COP26. Hoci bude dostupný aj pre spotrebiteľov, spoločnosť sa chce primárne zamerať na firemné flotily elektromobilov. ZipCharge ponúkne Go na prenájom za 67 dolárov mesačne, ráta však aj s možnosťou kúpy, no cena ešte nebola zverejnená.

Zdroj: slashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať