CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Zyxel LTE2566 4G / Mobilný Wi-Fi router

0

Tento model vytvorí Wi-Fi hotspot až pre 32 zariadení, pričom využíva mobilné dátové pripojenie. Inak povedané, funguje podobne ako funkcia Wi-Fi hotspot v mobilných telefónoch, ktorá však na častejšie či dlhodobé používanie nie je veľmi praktická. Rýchlejšie vybíjate batériu smartfónu a nemôžete sa vzdialiť od ľudí a zariadení, ktorým poskytujete pripojenie. 

SAMSUNG_07M Advertisement

Zyxel LTE2566 4G podporuje obidve pásma Wi-Fi, 2,4 aj 5 GHz. V implicitnom nastavení má pre každé pásmo samostatné heslo. Zariadenie je teda po vložení micro SIM pripravené na používanie. Štandardné nastavenie môžete, samozrejme, zmeniť. Smartfóny sa dajú pripojiť pohodlne bez zadávania hesla zosnímaním QR kódu z displeja. Zariadenie má 2,4-palcový farebný displej, ktorý nie je dotykový. Pod ním je trojica dotykových tlačidiel. Slot na micro SIM kartu je pod krytom na hornej strane. Pod krytom je aj tlačidlo na prípadné resetovanie.

Displej zobrazuje aktuálnu prenosovú rýchlosť na download a upload. Maximálna prenosová rýchlosť deklarovaná výrobcom v pásme 4G-LTE Cat 6 je 300 Mb/s / 50 Mb/s. Môžete nastaviť obmedzenia, napríklad pri používaní v roamingu. Môžete takisto čítať prípadné SMS. Je to užitočné hlavne pri SMS od operátora, v ktorých vás informuje o využívaní dátového paušálu. Batéria s kapacitou 3000 mAh vydrží približne 10 hodín používania, prípadne 12 dní v pohotovostnom režime a nabíja sa cez kábel micro USB. Ak v mieste používania nie je k dispozícii elektrina, riešením je napríklad powerbank. Zariadenie sa dá použiť aj ako klasický USB modem pre počítač, ktorý nemá možnosť pripojenia na internet cez Wi-Fi, napríklad ak na nejakú akciu vynesiete PC, ktorý je za bežných okolností pripojený cez eternetový kábel.

Vzhľadom na rozmery a integrované antény je silnou stránkou Zyxelu LTE2566 skôr stabilné pripojenie viacerých zariadení než dosah, ale dve susedné miestnosti bežného bytu v pohode pokryje. Router oceníte na cestách, prípadne na chate či pikniku. Vysoká prenosová rýchlosť umožňuje sťahovať aj väčšie súbory, samozrejme, v intenciách vášho dátového paušálu.

Cena: 97,75 EUR
Viac info: www.zyxel.sk

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať