SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Home Connect: Dvojnásobne inteligentné prepojenie

Tlačové správy
1

Inteligentné spotrebiče s technológiou Home Connect značiek Bosch, Siemens a Gaggenau možno teraz rýchlo a ľahko integrovať do systému inteligentnej automatizácie budov od spoločnosti Loxone. To spotrebiteľom ušetrí nielen veľa času a energie, ale zabezpečí tak aj väčšie bezpečie a pohodlie.

Stále viac domácich spotrebičov je možné prepojiť vďaka technológii Home Connect. To ich majiteľom prináša vyššiu úroveň podpory, zjednodušuje ovládanie a optimalizuje každodenné činnosti. BSH a Loxone posúvajú toto prepojenie na novú úroveň.

Jeden príklad zo života: Dnes už si rad budov vyrába vlastnú energiu, či už prostredníctvom fotovoltaického systému, veternej turbíny alebo iného obnoviteľného zdroja energie. Väčšinou sa neoplatí vlastnú vyrobenú elektrinu posielať do siete. Cez deň, keď sú ľudia v práci, tak prerábajú, tzn. sú stratoví. Je preto rozumné využiť túto elektrinu napríklad pre umývanie riadu, sušenie bielizne alebo zapnutie iného spotrebiča.

Vďaka technológii Home Connect môže spotrebiče riadiť energetický management Miniservera – „mozog“ inteligentného systému automatizácie budov od spoločnosti Loxone. Ten môže napríklad odložiť spustenie programu umývačky riadu, ak napríklad práve nesvieti slnko, a využiť vlastnú elektrickú energiu spotrebiteľa neskôr. Pri rozhodovaní berie Miniserver do úvahy energetický manažment celej budovy a v špičke môže zapnúť až 12 spotrebičov namiesto odosielania energie do siete. Užívatelia môžu samozrejme stanoviť priority pre spotrebu energie a napríklad určiť dennú dobu, kedy sa má nabíjať ich elektromobil. Miniserver potom riadi spotrebu energie budovy tak, aby bolo vozidlo pripravené na použitie v požadovanom čase. Miniserver od Loxone navyše chráni elektrické vedenie pred prípadným preťažením a preruší prívod elektrickej energie, ak hrozí, že by bola prekročená maximálna prípustná úroveň.

Väčšia bezpečnosť v neprítomnosti

Nové pripojenie zaisťuje nielen lepšie využitie energie, ale zvyšuje aj bezpečnosť. Ilustruje to nasledujúci príklad. Užívatelia môžu aktivovať funkciu „Opustiť domov“ trojitým kliknutím na dotykové tlačidlo Loxone Touch pri odchode z domu. Miniserver na základe toho zapne poplachový systém, prípadne vypne kúrenie, skontroluje, či sú zatvorené dvere a okná a či sú domáce spotrebiče (napríklad rúra s Home Connect) vypnuté, a pošle potvrdenie.


Vďaka Home Connect je Loxone Miniserver teraz schopný monitorovať taktiež varnú dosku a rúru, čo zvyšuje bezpečnosť, napríklad keď nie sú majitelia doma.


Inteligentná kombinácia – technológia Home Connect umožňuje prepojiť inteligentné domáce spotrebiče značky Siemens s inteligentnou automatizáciou budov od spoločnosti Loxone.

 

Vďaka technológii Home Connect zariadenie Miniserver od spoločnosti Loxone spoľahlivo vypne rúru Siemens, napríklad keď nie sú majitelia domu doma.

 

Viac na: www.bsh-group.com/cz/

 

Zobrazit Galériu

1 komentár

Aj vy varíte v nedeľu na sporáku a odídete do kostola? Potom sa modlíte: reakcia na: Home Connect: Dvojnásobne inteligentné prepojenie

28.8.2021 13:08
Anjeličku môj strážničku, prepni moju dvojplatničku z päťky na jedničku :-D Aby nevykypel nedeľný obed, kým sme v kostole a nezhorel dom ;-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať