PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

27-palcový monitor AOC: Zo smartfónu rovno na veľkú obrazovku

0
Spoločnosť AOC predstavila nový monitor myPlay s funkciou MHL, ktorú ocenia milióny užívateľov operačného systému Android. Vďaka pripojeniu MHL (Mobile High-Definition Link) všetky videá a hry z mobilných zariadení so systémom Android jednoducho vyrastú do veľkých rozmerov. Monitor myPlay i2757Fm zobrazuje zvolený obsah zo smartfónov a tabletov na svojom prvotriednom 27palcovom (68,6 cm) IPS panely vo Full HD rozlíšení. Výhodou tohto riešenia je aj dobíjanie mobilného zariadenia, ihneď po prepojení s monitorom.

Domáca zábava s Androidom
MHL umožňuje priame spojenie medzi smartfónom alebo tabletom a monitorom myPlay. Prenáša video vo vysokom rozlíšení (1080p) a digitálny audio signál cez mikro-USB/HDMI kábel. Doma si tak užívateľ môže zväčšiť akýkoľvek obsah zobrazený na displeji svojho mobilného zariadenia. Napríklad webové stránky, videá a hudobné klipy na Youtube, kolekcie fotografií či dokumenty. Navyše schopnosť dobíjať pripojené mobilné zariadenia ocenia hlavne užívatelia, ktorí svoj telefón alebo tablet radi využívajú ako herné zariadenie. A pre maximálne pohodlie je možné pripojené mobilné zariadenia ovládať diaľkovým ovládaním.

Praktické využitie v kancelárii
Monitor myPlay využijete tiež pri práci v kancelárii. V malých zasadacích miestnostiach, alebo pre rýchle prezentácie predstavuje monitor myPlay ideálne riešenie. Okrem videí a fotografií je na ňom možné zobraziť akýkoľvek obsah mobilného zariadenia, teda aj kalendár, PDF súbory, prezentácie v PowerPointe a ďalšie kancelárske súbory, ktoré má užívateľ uložené v mobilnom zariadení.

Chytré vyučovanie
Nový displej i2757Fm sa dá skvele využívať aj pre modrené vyučovanie. Učitelia môžu svoje pripravené prezentácie, inštrukcie či iné materiály prehrať celej triede priamo zo svojich tabletov.

IPS technológia
MyPlay využíva moderný IPS panel, vďaka ktorému sa môže chváliť veľkými pozorovacími uhlami (viac než 178° vert./horiz.) a verným podaním farieb. Vďaka najnovšiemu LED podsvieteniu, jasu 250 cd/m2 a skvelému kontrastu 1000:1 v kombinácii s rychlou odozvou 5 ms ponúka model i2757Fm skutočne skvelý zážitok zo sledovania.

Tenké prevedenie a jedinečné vlastnosti
K monitoru myPlay je samozrejme možné pripojiť aj počítače či herné konzoly. Je vybavený jedným analógovým D-Sub portom a dvomi digitálnymi HDMI vstupmi. Navyše sa môže pochváliť softvérom Screen+, pomocou ktorého je možné užívateľskú plochu rozdeliť až na štyri samostatné panely, či funkciou i-Menu, pomocou ktorej je možné všetky nastavenia robiť jednoducho pomocou myšky. Monitor má tiež zabudované reproduktory a pre pripojenie externého disku, či nespočetného množstva iných zariadení, USB port. Vďaka svojmu štýlovému prevedeniu sa nestratí na žiadnom pracovnom stole.

Silný výkon, ohľaduplnosť k životnému prostrediu
Vďaka nízkej spotrebe elektrickej energie a výrobe bez ortuti monitor vyhovuje požiadavkám certifikátov ako sú TCO 5.0 a EPEAT Silver. Navyše program eSaver upravuje intenzitu podsvietenia, čím nielen výrazne predlžuje životnosť monitoru, ale zlepšuje tak aj pohodlie pri sledovaní.

Monitor myPlay i2757Fm je dostupný za 210 euro bez DPH.

Dodávateľom monitorov značky AOC na český a slovenský trh je spoločnosť MMD Monitors & Displays Czech Republic.

Pridať komentár