SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

3D skener typu všetko v jednom patrí do arzenálu každého návrhára

Technológie
0

Revopoint MIRACO je kompaktný a intuitívny 3D skener, ktorý je ideálny pre konštruktérov a inžinierov. Nepotrebuje doplnkový softvér ani externý počítač a umožňuje používateľom snímať ostré 3D skeny v živých farbách len pomocou samotného zariadenia. Je vybavený 2K obrazovkou AMOLED a ergonomickým dizajnom, vďaka čomu sa ľahko drží a pohybuje pri skenovaní objektov, scén alebo dokonca ľudí.

Na rozdiel od iných skenerov, ktoré vyžadujú pripojenie k externému zariadeniu, má MIRACO výklopný displej, ktorý umožňuje používateľom ovládať skener a prezerať skeny ako na hľadáčiku. Vďaka presnosti až 0,05 mm a 48-megapixelovému rozlíšeniu poskytuje zariadenie detailné a vysokokvalitné skeny. Displej sa dá aj nakloniť a vyklopiť o 180°, vďaka čomu je univerzálny na snímanie v neobvyklých polohách a uhloch.

MIRACO má dizajn podobný fotoaparátu a je špeciálne navrhnutý na ručné použitie. Možno ho používať v režime single shot na snímanie jednotlivých fotografií z viacerých uhlov alebo v režime continuous na nepretržité snímanie video záznamu objektu. Skener ponúka maximálny objem skenovania 4000 × 4000 × 4000 mm, vďaka čomu dokáže skenovať aj veľké objekty, ako sú napríklad autá.

MIRACO využíva pokročilú hĺbkovú kameru, 9-osovú jednotku IMU na sledovanie polohy a 48 Mpx kameru na farebné detaily. Skeny sa ukladajú na pevný disk s kapacitou 256 GB, pričom si môžete vybrať bežnú verziu so 16 GB pamäte RAM alebo verziu Pro s 32 GB pamäte RAM. Zariadenie má pripojenie Wi-Fi na jednoduchý prenos súborov a zabudovanú 5000 mAh batériu, ktorá dokáže zabezpečiť až 2 hodiny nepretržitého skenovania.

Revopoint MIRACO je výkonný nástroj pre kreatívnych a technických profesionálov. Možno ho použiť na modelovanie, navrhovanie, reverzné inžinierstvo, prototypovanie a ďalšie činnosti súvisiace s 3D. Zariadenie sa dodáva so všetkým, čo je potrebné na skenovanie, vrátane kalibračných dosiek, napájacieho kábla a adaptéra, tašky na skener, čistiacej handričky, statívu, vzorovej busty, značkovačov, popruhu na zápästie a prenosného otočného stolíka. Cena skenera je 1195 USD.

 

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať