PANASONIC PANASONIC PANASONIC

4D Simulátor, golfový trenážér a dalšie inovatívne premietacie riešenia

Technológie
0

Canon_WUX5000.jpg Spoločnosť Canon vystavuje na veľtrhu ISE 2012, ktorý sa koná tento týždeň v Amsterdame, niekoľko nových premietacích riešení.

V spolupráci so spoločnosťou CL Corporation vznikol 4D simulátor, ktorý kombinuje dva projektory Canon XEED WUX5000 v pasívnej 3D konfigurácii s nevirtuálnymi efektmi, ako sú napr. hydraulicky ovládané sedačky či voda.

Výsledkom spolupráce so spoločnosťou Sports Coach Systems je zasa reálny golfový simulátor, ktorý vznikol s využitím projektora Canon SX80 Mark II a špeciálnych snímačov rýchlosti a smeru. Vďaka nemu si môžete overiť svoje golfové zručnosti bez toho, aby ste museli ísť na ihrisko.

Nemecká firma Urbanscreen a rakúska AV Stumpfl využili dva projektory Canon XEED WUX4000 na megaprojekciu z viedenského Leopoldovho múzea, ktorá znázorní oslavy 10. výročia založenia múzea.

Zaujímavá novinka je aj mediálna stena, ktorá vzišla zo spolupráce s britskou spoločnosťou Antycip Simulation. Je to riešenie s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou 32 cm, umožňujúce premietanie veľkých obrazov. Uplatnenie nájde predovšetkým v oblasti reklamy.

Do zasadacích miestností je určené riešenie 3D Perception na panoramatické zobrazenie, pri ktorom sa kombinujú dva projektory Canon XEED WUX5000 s novými obrazovými procesormi radu MegaWall. 

Posledná novinka AcuScreenPRO je určená pre zdravotníctvo. Vznikla v spolupráci s nemeckou firmou Larivière GmbH a využíva kalibračný systém DICOM pre lekárske projektory radu XEED. Lekári tak získajú detailné čiernobiele röntgenové snímky aj v sťažených podmienkach.


Zdroj: officesuppliesnews.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať