SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

6 najlepších zahraničných webov a aplikácií pre žiakov, keď sú školy zavreté

0

Počas pandémie koronavírusu školy zavreli brány a rodičia sa musia ujať úlohy učiteľa. Našťastie existuje veľký výber vzdelávacích webových stránok a bezplatných aplikácií špeciálne navrhnutých na pomoc deťom pri učení sa doma. Ponúkame niekoľko tipov, ako učiť deti všetkých vekových skupín, aj keď nechodia do školy.

National Literacy Trust

Organizácia National Literacy Trust spustila bezplatnú webovú stránku Family Zone, kde môžu rodičia čerpať nápady na zapojenie detí do aktivít, ktoré im umožnia čítať, písať a rozvíjať jazyk. K dispozícii sú tu rôzne audioknihy a pracovné zošity na aktivity založených na populárnych detských knihách. Možno si tak deti obľúbia čítanie a budú sa mu venovať pár hodín denne.

Viac informácií nájdete na literacyfamilyzone.org.uk.

TED-Ed@Home

Ted-Ed chce pomôcť študentom, rodičom aj učiteľom tým, že na dennej báza vytvára bezplatné lekcie založené na videách. Na svoje si tu prídu tí, ktorí študujú obchod a ekonómiu, ale aj vedu a techniku, lekcie pokrývajú množstvo tém.

Viac informácií nájdete na stránke ed.ted.com.

BBC Bitesize

Bezplatná webová stránka pokrýva veľa predmetov so zdrojmi pre všetky vekové kategórie. Nech už ide o znalosti z geografie, alebo histórie, na výber je veľa možností. Navyše lekcie pracujú aj s testami.

Viac informácií nájdete na bbc.co.uk/bitesize.

Duolingo

Duolingo je k dispozícii pre tých, ktorí sa učia jazyky, ako webová stránka alebo bezplatná aplikácia. Nie je určené len pre dospelých, sú tu aj špeciálne lekcie pre deti, ktoré im pomôžu osvojiť si v písomnej a hovorenej forme jazyky, ako je francúzština, španielčina či angličtina. Nechýba ani personalizované vzdelávanie, odmeny a kvízy, ktoré posilňujú učenie.

Viac informácií nájdete na duolingo.com.

Khan Academy

Nezisková Khan Academy so sídlom v USA je pre učiteľov nesmierne obľúbený zdroj a neexistuje dôvod, prečo by ho nemohli využiť aj rodičia. Ponúka lekcie z matematiky, prírodných vied a ďalších predmetov s personalizovaným učením, ktoré umožňuje deťom učiť sa vlastným tempom. Na sledovanie pokroku vášho dieťaťa sú k dispozícii špecifické rodičovské účty.

Viac informácií nájdete na stránke khanacademy.org.

BrainPOP

BrainPOP je animovaná webová stránka, ktorá umožňuje deťom prostredníctvom filmov a hier učiť sa o rôznych témach vrátane angličtiny, umenia či hudby. Existuje aj webinár, ktorý rodičia môžu sledovať, aby sa dozvedeli viac o tom, ako používať BrainPOP na dištančné vzdelávanie.

Viac informácií nájdete na brainpop.com.

Zdroj: hellomagazine.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
online web Digital dáta vzdelavanie aplikácia

Pridať komentár