SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

AI vytvorila upútavku na film Hviezdne vojny

Technológie
1

Nový trailer k filmu Hviezdne vojny vytvorený umelou inteligenciou si získal značnú pozornosť na internete a vyvolal diskusie o budúcnosti umelej inteligencie v oblasti umeleckej tvorby. Upútavka, ktorá má už viac ako 660 000 zobrazení, ukazuje možnosti využitia umelej inteligencie.

Hoci upútavke chýba jasný príbeh, obsahuje prvky z pôvodnej trilógie vrátane interakcie medzi mužom, Jedim, a mimozemským obchodníkom. V závere videa stormtrooper priznáva zlyhanie a potenciálnu účasť Dartha Vadera. Aj keď sa už v minulosti objavili pokusy o upútavky generované umelou inteligenciou, toto konkrétne stvárnenie zaujme divákov svojím zmyslom pre detail a zameraním na nové postavy a príbehy.

V traileri sa však vyskytujú určité nezrovnalosti, ako napríklad zmena brnenia stormtroopera. Napriek tomu upútavka demonštruje zlepšujúce sa schopnosti technológie umelej inteligencie, keďže v priebehu niekoľkých sekúnd dokonca vygenerovala aj mimozemský jazyk. Komentátori na YouTube vyjadrujú nadšenie, ale dodávajú, že hoci AI môže zlepšiť kreativitu, nikdy nemôže plne nahradiť ľudských umelcov. 

Zdroj: looper.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva reakcia na: AI vytvorila upútavku na film Hviezdne vojny

24.5.2024 08:05
Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať