SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Inovatívna čistička umožní, že aj voda z kanalizácie bude pitná

1

Technologická spoločnosť IF vyvinula nový systém na čistenie vody, ktorý má potenciál odstrániť závislosť od balenej vody. Systém bol testovaný na kanáloch v Glasgowe a má schopnosť čistiť predtým neupravenú vodu vrátane vody kontaminovanej parazitmi. V súčasnosti sa približne 24 000 domácností v Škótsku spolieha na drahú balenú vodu alebo na súkromné zdroje vody, ktoré sa ťažko udržiavajú.

Okrem toho takmer 45 % z 1,3 miliardy denne zakúpených plastových fliaš končí v oceáne, čo prispieva k problému znečistenia mikroplastmi. Systém destilácie pomocou kompresie pár vytvorený spoločnosťou IF si nevyžaduje spotrebné diely ani chemikálie a dokáže začať čistiť vodu do 45 minút.

Výsledkom dlhoročného výskumu, navrhovania, vytvárania prototypov a testovania je technológia, ktorá dokáže vyrobiť čistú vodu z predtým nepoužiteľných zdrojov. Spoločnosť získala finančné prostriedky od organizácií ako Zero Waste Scotland a Edinburgh Climate Change Institute.

Hotel Portsonachan & Lodges v Škótskej vysočine sa stal prvým podnikom v Škótsku, ktorý zaviedol technológiu čistenia spoločnosti IF. Hotel sa predtým spoliehal na balenú vodu, čo viedlo k dodatočným prevádzkovým nákladom vo výške 13 000 libier. Majiteľ hotela David Parker vyjadril potrebu udržateľného a spoľahlivého riešenia, ktoré by hosťom poskytovalo čistú a priezračnú vodu.

Cieľom IF je riešiť globálny problém prístupu k bezpečnej pitnej vode a čoraz ťažšieho čistenia vody pre znečisťujúce látky, ako sú mikroplasty, hormóny a ťažké kovy. Spoločnosť verí, že vďaka svojej jedinečnej technológii čistenia môže významne ovplyvniť prístup k bezpečným dodávkam vody na celom svete.

Zdroj: newschainonline.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Inovácia reakcia na: Inovatívna čistička umožní, že aj voda z kanalizácie bude pitná

24.5.2024 09:05
Je perfektné vidieť ako si západná Európa všimla, že sú vyše 10 rokov dostupné osmotické filtre ktoré urobia rovnakú službu ako táto inovácia. Hurá, svet speje k lepším zajtrajškom!!!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať