ASUS ZenBook Flip 13 – konvertibilné zariadenie s plnohodnotnými portami

6

Inovačný cyklus v produktovej rodine ZenBook bol tentokrát rýchlejší, ako býva zvykom. ASUS chce priniesť na predvianočný trh zariadenia s procesormi Intel Core 11-tej generácie novou integrovanou grafikou Iris Xe. Konvertibilné zariadenie s kĺbom umožňujúcim preklopiť displej o 360 stupňov poskytuje širokú variabilitu využívania, nielen ako klasický notebook, alebo tablet, ale zaujímavé sú aj medzipolohy typu „stojan“, či „stan“. Vzhľadom k nízkej hmotnosti je poloha tablet relatívne komfortná tak pri držaní v ruke, či na kolenách.   

Typickou dizajnovou črtou je logo ASUS  okolo ktorého je veľmi jemný elegantný výbrus v tvare sústredných kruhov. Konštruktéri mali na pamäti, že najčastejšie sa zariadenie bude využívať ako notebook, preto v tejto polohe odklopený displej na kĺbe ErgoLift trochu nadvihne spodnú stenu od podložky. Tým je zaistený lepší prístup vzduchu k mriežkam, kadiaľ je nasávaný. Zároveň sa na takto mierne šikmo nadvihnutej klávesnici lepšie píše a pri zapnutom podsvietení lepšie vidíte symboly na klávesoch. Keď už spomínam podsvietenie klávesnice, môžete si nastaviť tri úrovne intenzity. Chod kláves je tichý a presný. Potešil ma pravý stĺpec kláves užitočných hlavne pri editovaní textov a tabuliek. Je to silno návykové, pristihol som sa, že som tieto klávesy potom intuitívne hľadal na svojom notebooku.  Pre ľudí pracujúcich s tabuľkami, či dokumentmi obsahujúcimi veľa čísel bude dôležitou pridanou hodnotou tohto zariadenia možnosť prepnutia touchpadu do režimu numerickej klávesnice. Aj v tomto režime fungujú zároveň gestá na pohyb kurzora. Povrch touchpadu je hladný a prsty sa po ňom dobre kĺžu.

Na svoje si prídu aj používatelia, ktorí pri robení poznámok uprednostňujú rukopis, prípadne si radi robia poznámky. ZenBook Flip 13 má dotykový displej a súčasťou balenia je aj elektronické pero, ktoré rozoznáva 4096 úrovní prítlaku. Práve tu sa naplno prejavia výhody koncepcie s možnosťou preklopenia displeja do polohy tablet. V polohe „na výšku“ sa veľmi dobre píše a kreslí tak na stole, ako aj na kolenách.

Nad displejom je nielen klasická, ale aj IR kamera, takže na autentifikáciu používateľa môžete využiť sken tváre v rámci technológie Windows Hello. Je to rýchle, bezpečné a hlavne praktické, takže tvárová biometria plne nahradí snímač odtlačkov prstov, ktorý tento prístroj nemá. Tým sa možno získal priestor pre HDMI a aj jeden klasický USB-A konektor. Konektorovú výbavu dopĺňajú dva moderné USB-C konektory s podporou technológie Thunderbolt. Cez jeden z nich sa zariadenie aj napája a nabíja. V balení je 65 W nabíjačka. Batéria má kapacitu 67 Wh. Pri bežnej práci a rozumnej intenzite podsvietenia vám vystačí na 12 a pol hodiny. Pri stiahnutom jase a aplikácii nenáročnej na výkon, by sa možno dala dosiahnuť aj výrobcom deklarovaná výdrž 14 hodín. A naopak pri komfortne nastavenom jase vydrží batéria približne 10 hodín.

Na testovanie som mal k dispozícii konfiguráciu UX363E a je to prvé zariadenie s procesorom Intel Core najnovšej jedenástej generácie známej aj pod označením Tiger Lake. Integrovaná grafika Intel Iris Xe je určite o poznanie rýchlejšia. Pri porovnaní benchmarkov s rovnakou konfiguráciou s procesorom 10-tej generácie s Intel UHD Graphics bol grafický výkon vyšší asi o 35 %. Skóre 4 386 v teste PC Mark v praxi znamená výborný výkon napríklad na analýzy v Exceli. Výsledok grafického benchmarku 3D Mark Time Spy 1277 vám umožní zahrať si aj menej náročné hry. V teste 3D Mark Night Raid určeného pre notebooky s integrovanou grafikou bolo dosiahnuté veľmi slušné skóre 11 965.

Pri dlhšej intenzívnej záťaži dosahuje teplota plochy nad klávesnicou 44 °C a teplota spodnej časti  je ešte o 4 stupne teplejšia. Treba si však uvedomiť, že sa jedná o konvertibilný ultrabook s hrúbkou necelých 14 mm, takže chladiaci systém sa pri vysokej záťaži musí činiť. Pomocou aplikácie MyASUS môžete nastaviť tichý režim, čiže obmedzenie otáčok chladiaceho ventilátora samozrejme na úkor výkonu.

Samozrejmosťou je podpora nového štandardu WiFi6.  Kvalitu pripojenia vylepšuje technológia ASUS WiFi Master Premium, ktorá filtruje bezdrôtové rušenie a zabezpečuje, že ZenBook Flip 13 sa automaticky pripojí k najlepšiemu WiFi bodu.

Jednoznačne musím pochváliť kvalitu a hlasitosť zvuku, aj keď v oblasti nízkych tónov reproduktory Harman Kardon robia čo môžu, vzhľadom k rozmerom zariadenia sa o basoch nedá hovoriť. Na bežné používanie, napríklad pozeranie filmu interné reproduktory úplne postačia. Výrobca ušetril miesto pre Jack konektor, avšak v balení je redukcia z USB na 3,5 mm Jack, takže môžete slúchadlá, či externé reproduktory pripojiť aj káblom. Používateľ má k dispozícii dva moderné USB-C porty s podporou technológie Thunderbolt 4 a tiež aj dva klasické portu USB-A, čo je spolu s HDMI konektorom na pripojenie monitora, či projektora  v tejto triede tenkých konvertibilných zariadení príjemný unikát.

Verdikt: Výkonné konvertibilné zariadenie s elektronickým perom a dlhou výdržou batérie 

Technické údaje:

Procesor: Intel Core i5-1135G7 (11 generácia Tiger Lake), 10 nm, taktovacia frekvencia 900 MHz – 4,2 GHz, 8 GB RAM, 512 TB M.2 PCIe SSD disk, grafika Intel Iris Xe Graphics; displej: 13,3 palcový Full HD 1920 x 1080 px; konektivita: 802.11ax, Bluetooth 5.0; operačný systém: Windows 10; konektory: 2 x USB 3.2 Gen 2 (Typ-C), 2 x USB 3.2 (Typ-A), HDMI, batéria 67Wh,  rozmery  305 x 211 x 14  mm, hmotnosť 1,3 kg . Cena 1130 eur

Plusy, mínusy:

+ Variabilita, procesor 11 generácie, touchpad s numerickými klávesmi   
- Nič podstatné

Hodnotenie: 9

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

6 komentárov

alprostadildrugs.com reakcia na: ASUS ZenBook Flip 13 – konvertibilné zariadenie s plnohodnotnými portami

15.3.2021 15:03
alprostadil urethral suppository otc https://alprostadildrugs.com/ injection suppository
Reagovať

erectiledysfunctionpillscvs.com reakcia na: ASUS ZenBook Flip 13 – konvertibilné zariadenie s plnohodnotnými portami

14.3.2021 23:03
does erectile dysfunction end https://erectiledysfunctionpillscvs.com/ cheapest erectile dysfunction
Reagovať

eunicesildenafilcitrate.com reakcia na: ASUS ZenBook Flip 13 – konvertibilné zariadenie s plnohodnotnými portami

14.3.2021 19:03
sildenafil citrate uk https://eunicesildenafilcitrate.com/ compare prices sildenafil
Reagovať

can erectile dysfunction be hereditary reakcia na: ASUS ZenBook Flip 13 – konvertibilné zariadenie s plnohodnotnými portami

22.1.2021 16:01
prostate cancer erectile dysfunction https://erectiledysfunctionpillscvs.com/# natural erectile supplements
Reagovať

erectile pills online india reakcia na: ASUS ZenBook Flip 13 – konvertibilné zariadenie s plnohodnotnými portami

14.1.2021 14:01
chloroquine
<a href="https://chloroquineorigin.com/#">chloroquine phosphate tablets</a>
what erectile dysfunction drug works best
<a href="https://erectiledysfunctionpillscvs.com/#">erectile therapy pump</a>
what is hydroxychloride
<a href="https://hydroxychloroquinex.com/#">plaquenil 10 mg</a>
erectile shots diagram
<a href="https://plaquenilx.com/#">generic name for plaquenil</a>
over the counter tadalafil
<a href="https://tadalisxs.com/#">tadalafil 60 mg for sale</a>
zpak for uti
<a href="https://zithromaxes.com/#">where can i buy zithromax online</a>
Reagovať

Tamarka komentuje reakcia na: ASUS ZenBook Flip 13 – konvertibilné zariadenie s plnohodnotnými portami

27.12.2020 21:12
Tatino mi kúpil na Vianoce do školy Umax tiež 13 palcový za 185€, aha: https://www.mall.sk/notebooky/umax-visionbook-13wg-umm23013g- , no a keďže Windows10 to nezvláda dobre, dal mi tam Linux Ubuntu 20.04 a kopec programóv: najradšej si kreslím v programe Krita ;-) a dajú sa tam hrať aj webovské hry parádne a môžem si písať úlohy do školy v LibreOffice. Tatino vraví, že pre takého štupla to stačí, hehe, mám 8 rokov. Čauté :-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať