SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

ASUS ponúka najširšie portfólio notebookov s ochranou ASUS Antibacterial Guard

Tlačové správy
0

Najširšie portfólio notebookov s antibakteriálnou ochranou, ktorá spĺňa štandard ISO 22196, má 99 % účinnosť a vydrží viac ako tri roky

  • Široké portfólio: Antibakteriálnu ochranu ponúka 80 % všetkých ASUS notebookov od modelov Vivobook S až po Vivobook Pro a všetky modely radu Zenbook, ktoré prišli na trh od druhej polovice roka 2022
  • Podľa štandardu ISO 22196: Nezávislé testovanie podľa štandardu ISO 22196 potvrdilo 99 % účinnosť proti šíreniu baktérií v priebehu 24 hodín1
  • Cielená ochrana: Chránené sú miesta notebookov, ktorých sa používatelia najčastejšie dotýkajú, ako je klávesnica, touchpad, opierka na ruky a napájacie tlačidlo/snímač odtlačkov prstov
  • Dlhotrvajúca ochrana: Viac ako tri roky ochrany v rámci bežného používania; povrchová úprava je odolná voči domácim čistiacim produktom, vlhčeným utierkam a mydlovej vode

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Notebooky spoločnosti ASUS sú vybavené antibakteriálnou ochranou ASUS Antibacterial Guard. Tá je dostupná pre väčšinu notebookov radu Vivobook vrátane modelov Vivobook, Vivobook Go, Vivobook S, S Flip, Pro a Pro X. V priebehu roka 2022 sa ochrana ASUS Antibacterial Guard postupne rozširuje do takmer celého sortimentu štandardných a konvertibilných notebookov Vivobook a tiež do vybraných modelov Zenbook, či Studiobook.

Všetci si veľmi dobre pamätajú na prázdne police od dezinfekčných prostriedkov. Pandémia ochorenia COVID-19, ale aj chrípkové obdobie naučili alebo aj opätovne pripomenuli potrebu pravidelného umývania rúk a dezinfekcie povrchov. Dôležitosť bezpečných a čistých dotykových plôch na elektronických zariadeniach je rovnako dôležitá a reagujú na ňu aj výrobcovia inováciami pre svoje produkty.

Spoločnosť ASUS ponúka riešenie v podobe antibakteriálnych povrchov pre svoje zariadenia. Priniesla tak na trh ďalší benefit pre svojich zákazníkov, ktorý spĺňa tie najvyššie štandardy. Chránené sú miesta, ktorých sa používatelia najčastejšie dotýkajú. Zabezpečili tak nielen komfort pre používateľov, ale aj odstránili ich obavu zo šírenia baktérií, ak sa niektorý z ich kolegov rozhodol proaktívne ťukať do ich klávesnice bez umytých rúk J.

Podľa celosvetového prieskumu, ktorý v marci a apríli 2022 uskutočnili spoločnosti Pollfish a ASUS medzi viac ako 20 000 používateľmi notebookov[1], sa používatelia čoraz viac zaujímajú o hygienu svojho pracovného prostredia, a to najmä na miestach, kde spolupracujú s ostatnými ľuďmi nablízko. 88 % potenciálnych kupcov notebookov prejavilo pozitívny záujem o informácie o antibakteriálnych notebookoch a 68 % má záujem o ich kúpu.

Antibakteriálna ochrana ASUS Antibacterial Guard účinne bráni rastu potenciálne nebezpečných baktérií. Táto najmodernejšia hygienická technológia bola klinicky testovaná podľa štandardu ISO 22196 a bolo preukázané, že jej účinok proti šíreniu baktérií presahuje 99 % počas 24 hodín[2]. Povrchová úprava, ktorá obsahuje ióny striebra[3], drží baktérie na uzde, čím zabezpečuje čistotu a hygienu notebooku, a to počas viac ako troch rokov pri bežnom používaní a zároveň znižuje šírenie potenciálne škodlivých baktérií kontaktom.

 

1. 88 % respondentov[4] prejavilo pozitívny záujem o informácie o antibakteriálnych laptopoch.

2. Z prieskumu vyplýva, že 68 % všetkých respondentov[5] má záujem o antibakteriálnu ochranu v notebookoch (1 = nezáujem, 5 = veľký záujem).

Podľa štandardu ISO 22196

Účinnosť ochrany Antibacterial Guard bola otestovaná nezávislými laboratóriami podľa štandardu ISO 22196. Táto metóda je navrhnutá na kvantitatívne testovanie schopnosti plastov a neporéznych povrchov potláčať rast baktérií počas 24-hodinového kontaktu. Počas testovania sa používajú bakteriálne kultúry, ako je Escherichia coli (E. coli) a Staphylococcus aureus, ktoré sa bežne využívajú ako priemyselné testovacie ciele. Výsledky ukázali, že špeciálna povrchová úprava úspešne znížila počet baktérií o viac ako 99 % počas trvania testu.

3. Ochrana ASUS Antibacterial Guard je testovaná nezávislým laboratóriom tretej strany podľa štandardu ISO 22196 (Meranie antibakteriálnej aktivity na plastoch a iných neporéznych povrchoch).

ASUS Antibacterial Guard je povrchová vrstva na notebooku, ktorá obsahuje kladne nabité ióny striebra. Pri kontakte so záporne nabitými mikrobiálnymi bunkami sa navzájom priťahujú, čo spôsobuje, že ióny prerážajú povrch bakteriálnych buniek a poškodzujú ich štruktúru. Tým narúšajú ich schopnosť vyvíjať sa a rozmnožovať.

4 Kladne nabité ióny striebra priťahujú a ničia záporne nabité mikróby.

Cielená ochrana

ASUS Antibacterial Guard sa aplikuje na miesta notebookov, ktorých sa používatelia najčastejšie dotýkajú, ako je klávesnica, touchpad (alebo ASUS NumberPad), opierka na ruky a kombinované napájacie tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. Používatelia môžu jednoducho identifikovať, že majú notebook s ochranou ASUS Antibacterial Guard, podľa Antibacterial Guard nálepky[6], ktorá je nalepená na opierke na ruky. V priebehu roka 2022 sa ochrana ASUS Antibacterial Guard postupne rozširuje do takmer celého sortimentu štandardných a konvertibilných notebookov Vivobook a tiež do vybraných modelov Zenbook, či Studiobook.

Dlhotrvajúca ochrana

20 % respondentov prieskumu, ktorí pochybovali o účinnosti antibakteriálnych notebookov, vyjadrilo obavy z ľahkého opotrebovania antibakteriálneho povlaku. Podľa testov odolnosti spoločnosti ASUS možno očakávať, že povrchová úprava ASUS Antibacterial Guard vydrží pri bežnom používaní najmenej tri roky[7]. Domáce čistiace produkty, vlhčené utierky a mydlová voda povrchovú úpravu len tak ľahko neopotrebujú, čo zaručuje dlhotrvajúci účinok ochrany ASUS Antibacterial Guard proti baktériám.

Ochrana ASUS Antibacterial Guard je na našom trhu k dispozícii aj v týchto modeloch

  • ASUS ProArt Studiobook 16 OLED - H5600
  • ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED - UX8402
  • ASUS Zenbook Pro 16X OLED - UX7602
  • ASUS Vivobook Pro 16X OLED - M7600
  • ASUS Vivobook S15 OLED - K3502
 

[1] Apríl 2022, prieskum 2022 ASUS Antibacterial Guard Laptop Purchase Intention Study | US, ES, UK, FR, DE, TR, CN, JP, IN, ID, BR, CL; s celkovým počtom 21 020 vzoriek. Prieskum vykonaný externým poskytovateľom prieskumu trhu, navrhnutý spoločnosťou ASUS. 

[2] Testy, ktoré vykonávame, sa riadia normou ISO 22196, ktorá definuje meranie antibakteriálnej aktivity na plastoch a iných neporéznych povrchoch. Využívajú sa bakteriálne kultúry, ktoré zahŕňajú Escherichia coli (E. coli) a Staphylococcus aureus. V metóde sa uvádza, že R = 2 znamená 99 % zníženie bakteriálnej aktivity. Pri výsledku antibakteriálnej aktivity R>2 je potvrdené, že ASUS Antibacterial Guard má antibakteriálny účinok, ktorý presahuje 99 %.

[3] Skutočné zloženie vrstvy ASUS Antibacterial Guard sa môže odlišovať.

[4] Apríl 2022, prieskum 2022 ASUS Antibacterial Guard Laptop Purchase Intention Study | US, ES, UK, FR, DE, TR, CN, JP, IN, ID, BR, CL; s celkovým počtom 21 020 vzoriek. Prieskum vykonaný externým poskytovateľom prieskumu trhu, navrhnutý spoločnosťou ASUS. 

[5] Apríl 2022, prieskum 2022 ASUS Antibacterial Guard Laptop Purchase Intention Study | US, ES, UK, FR, DE, TR, CN, JP, IN, ID, BR, CL; s celkovým počtom 21 020 vzoriek. Prieskum vykonaný externým poskytovateľom prieskumu trhu, navrhnutý spoločnosťou ASUS.  

[6] Nálepka ASUS Antibacterial Guard na opierke na ruky naznačuje, že ASUS Antibacterial Guard účinne chráni notebook. Ak chcete zistiť, ktoré modely alebo ktoré konkrétne oblasti na vašom modeli sú chránené ochranou ASUS Antibacterial Guard, podrobnejšie informácie nájdete na webovej stránke produktu notebooku.

[7] Ochranné účinky vrstvy ASUS Antibacterial Guard testovala spoločnosť ASUS 26. apríla 2021 podľa štandardu ISO 22196 na špeciálne upravených testovacích vzorkách. Testy poskytujú simuláciu trojročného opotrebovania a zahŕňajú vystavenie soľnej hmle, tepelným šokom a testy s alkoholom aj vlnou. Skutočný čas účinnej antibakteriálnej ochrany sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie a používania výrobku.

Zobrazit Galériu

ASUS

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať