SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Acer predstavil produkty na rok 2022 pre český a slovenský trh

0

Spoločnosť ACER na tlačovej konferencii v Prahe predstavila novinky roku 2022 na českom a slovenskom trhu. Veľká časť tlačovej konferencie bola venovaná ekológii a ekologickým produktom, v ktorých hrá ACER prím na trhu. 

Veľká časť tlačovej konferencie bola venovaná ekológii a ekologickým produktom, v ktorých hrá ACER prím na trhu. Nejde však iba o využívanie recyklovaných materiálov, ale o komplexný postoj firmy. Spoločnosť sa snaží v celom svojom výrobnom aj dodávateľskom reťazci dbať na využívanie obnoviteľných zdrojov energie alebo recyklovaných materiálov. Výstavnou skriňou týchto technológií je produktový rad Vero, ktorý v súčasnosti zahŕňa viacero rôznych produktov od notebookov cez monitory, projektory, all-in-one PC, myši, klávesnice a ďalšie.

V samotných produktoch sa využíva veľké množstvo recyklovaných materiálov. Pozornosti však neušlo ani balenie, ktoré sa zaobíde bez plastov, pričom krabica z recyklovaného papiera sa dá rozložiť a používať na uskladnenie ďalších vecí v domácnosti. Navyše produkty sú aj ľahko opraviteľné, čím sa predlžuje ich životnosť a nestávajú sa tak rýchlo odpadom.

Množstvo notebookov a PC na rok 2022 prichádza s novou, 12. generáciou procesorov od Intelu alebo novými modelmi procesorov od AMD. My sme vám informácie o nových produktových radoch priniesli už začiatkom roka, v Prahe sme si však mohli na vlastné oči pozrieť niekoľko lahôdok, ktoré ACER chystá. V prvom rade je to nová generácia modelu Swift 3, ktorá tentoraz prichádza aj vo verzii OLED s nainštalovaným 14" OLED displejom. Ide o prvý model výrobcu s OLED displejom a môžem povedať, že sa jeho budúci majitelia majú na čo tešiť. Displej má rozlíšenie 2880 × 1800 bodov s pomerom strán 16:10. SWIFT 3 prichádza navyše aj s veľmi slušnou hardvérovou výbavou.

V rámci nej môže byť vybavený mobilnými procesormi i5 alebo i7 s integrovanou grafikou Intel Iris X Graphics, až 16 GB RAM LPDDR5 a až 1 TB diskom SSD. Vo výbave nechýba ani Wi-Fi 6e a kvalitné reproduktory s podporou DTS audio a technológiou Acer True Harmony. Notebook je teda ako stvorený na sledovanie streamovaných filmov a videí i na tvorivú prácu na cestách.

Ďalšia špecialita, s ktorou ACER prichádza, je systém 3D zobrazenia ACER SpatialLabs. Ide o inovačnú technológiu zobrazenia 3D obrazu bez potreby prídavných zariadení, ako sú špeciálne okuliare. Jej základom je špeciálny dvojvrstvový displej a stereoskopická kamera, ktorá sleduje smer pohľadu diváka a tomu prispôsobuje 3D zobrazenie. Displej tak síce umožňuje sledovanie 3D obrazu vždy iba jednému divákovi, ale kvalita 3D zobrazenia je fascinujúca. My sme mali možnosť túto technológiu vidieť na prenosnom 15,6" monitore Acer SpatialLabsView Pro. Monitor je osadený panelom IPS s rozlíšením 4K v 2D móde a 2 × 2K v 3D móde. Vďaka vstavanej 56 Wh batérii je prevádzka možná aj v teréne. Monitor je využiteľný ako prídavný 3D náhľad pre tvorcov 3D modelov, hier, na lekárske, výučbové aj zábavné účely. Svoje miesto môže nájsť aj v rôznych predajniach na 3D zobrazenie produktov. ACER túto technológiu s rovnakým displejom ponúka aj v najnovšom hernom notebooku PREDATOR HELIOS 300 SpatialLabs Edition. To, aký prínos pre hranie má, azda ani netreba zdôrazňovať.

Výrobca ponúka v notebooku aplikáciu, z ktorej možno spúšťať v 3D režime už dnes viac ako 50 hier a ďalšie budú pribúdať. Notebook nájdete pod označením PH315-55s. Vzhľadom na určenie sa môžete tešiť na špičkovú hardvérovú konfiguráciu s procesorom Intel Core i9 12900H, 32 GB RAM, mobilnou verziou grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 3080 a 2 TB SSD.

Ponuka produktov ACER je už tradične veľmi bohatá a na bližšie oboznámenie s ňou odporúčame navštíviť stránky výrobcu.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať