SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Acronis uvádza novú verziu Acronis Data Cloud na ľahšiu a zabezpečenejšiu kybernetickú ochranu

Tlačové správy
0

Platforma Acronis Data Cloud 7.8 prináša poskytovateľom služieb jednoduchú integráciu so službami verejného cloudu, ľahšie zálohovanie Micorosft Office 365 a lepšiu orchestráciu disaster recovery .

Acronis, celosvetový líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti a hybridných cloudových riešení, ohlásil kľúčovú aktualizáciu platformy Acronis Data Cloud. Vo verzii 7.8 prináša Acronis Data Cloud poskytovateľom služieb kompletnú cloud-to-cloud ochranu pre Micosoft Office 365, orchestráciu disaster recovery, vylepšenú ochranu proti ransomvéru, a notarizáciu a elektronický podpis na báze technológie blockchainu.

Medzi poskytovateľmi služieb je platforma Acronis Data Cloud známa kvôli svojej podpore natívnej integrácie s najpopulárnejšími hostingovými automatizačnými platformami, systémami PSA (Professional Services Automation) a RMM nástrojmi na vzdialený monitoring a správu. Platforma umožňuje poskytovateľom služieb rýchlo ponúknuť na trh nové vlastné služby prostredníctvom svojej existujúcej infraštruktúry na správu klientských zariadení.

S dnešnou aktualizáciou Acronis dopĺňa už skôr ohlásené integrácie s Google Cloud a Microsoft Azure Cloud Services, ktoré sú v súlade s jeho stratégiou ochrany všetkých druhov dát, aplikácií a systémov, a pritom umožňujú poskytnúť užívateľom úplnú kontrolu a flexibilitu nad ich chránenými dátami. S využitím natívnej integrácie budú poskytovatelia služieb schopní posielať zálohy do Google Cloud Storage a Microsoft Azure Storage bez nutnosti komplikovaných konfigurácií či spracovania zmlúv. MSP poskytovatelia môžu využívať dátové centrá Google a Azure na obyčajné kliknutie v rámci existujúcich kontraktov so spoločnosťou Acronis. Integrácia zlepšuje schopnosť partnerov a zákazníkov zvoliť si preferované úložisko a poskytovateľa, a pritom dovoľuje zjednodušiť zmluvné podmienky pre menších MSP poskytovateľov.

„Všetci potrebujú kybernetickú ochranu a my zjednodušujeme jej využitie a predaj. Sledujeme spätnú väzbu našich partnerov, a preto sme predstavili nové možnosti, ktoré im umožnia efektívnejšie splniť potreby zákazníkov,“ povedal John Zanni, prezident spoločnosti Acronis.

Inovácie a nové funkcie
Platforma Acronis Data Cloud sa stala jednoducho využiteľnou, zabezpečenejšou a efektívnejšou pre všetkých zákazníkov a partnerov. Najnovšia aktualizácia prináša významné inovácie v oblasti spoľahlivosti a výkonnosti, ale aj v ďalších oblastiach:

  • Kompletná ochrana Microsoft Office 365. Cloud-to-cloud zálohovanie pre Exchange Online, OneDrive for Business a SharePoint Online. Zálohy sú procesované priamo medzi zabezpečeným centrami Microsoft a Acronis. Poskytovatelia služieb si môžu zvoliť konkrétnu krajinu a lokalitu dátového centra. S riešením Acronis Backuo Cloud užívatelia môžu tiež prehľadávať svoje zálohy a obnovovať jednotlivé súbory či správy.
  • Orchestrácia disaster recovery. Nová verzia zjednodušuje a automatizuje komplexné plány na obnovu po havárii pomocou scenárov. Nová funkcionalita scenárov uľahčuje a urýchľuje obnovu viacerých strojov z obnovovacieho cloudového úložiska. Zaisťuje, že systémy sú obnovené v správnom poradí, aby si uchovali vzájomné aplikačné prepojenie na odlišných strojoch.
  • Inovovaná detekcia ransomvéru v Acronis Active Protection. Funkcia Acronis Active Protection monitoruje škodlivé aktivity, zastavuje podozrivé správanie, automaticky obnovuje poškodené súbory. Aktuálna verzia predstavuje vylepšenú technológiu strojového učenia, ktorá umožňuje lepšie rozpoznať známe a neznáme hrozby a eliminovať falošné pozitíva. Nová verzia taktiež chráni sieťové zdieľanie a vymeniteľné zariadenia.
  • Acronis Notary Cloud. Nová služba v tejto verzii, ktorá pridáva k existujúcim cloudovým riešeniam Acronis Backup Cloud, Acronis Disaster Recovery Cloud  a Acronis Files Cloud službu Acronis Notary Cloud postavenú na technológii blockchain na zaistenie pravosti súborov, elektronického podpisu a verifikácie dát. Služba vytvára jedinečný digitálny odtlačok súborov a ukladá ho vo verejnej blockchainovej knihe, ktorá umožňuje nezávislú validáciu pravosti a existencie súboru v konkrétnom časovom bode.
  • Expedícia fyzických dátových nosičov. Užívatelia môžu využiť možnosť vytvoriť primárnu zálohu rýchlejšie prostredníctvom jej uloženia na lokálny disk a odoslanie do dátového centra Acronis. Dáta sú plne šifrované, čo slúži ako prevencia pred neautorizovaným prístupom počas prenosu.

Päť vektorov kybernetickej ochrany
S každou inováciou svojich riešení sa Acronis snaží zahrnúť 5 vektorov kybernetickej ochrany – bezpečnosť, dostupnosť, súkromie, autenticitu a zabezpečenie (safety, accessibility, privacy, authenticity, security  = SAPAS) – vďaka ktorým je platforma Acronis Backup Cloud ľahko použiteľná, efektívna a poskytuje bezpečné riešenie vhodné pre poskytovateľov služieb a aj malých či veľkých zákazníkov.

Aktuálny upgrade nie je výnimkou. Zákaznícke dáta sú teraz oveľa bezpečnejšie a dostupnejšie, s novými funkcionalitami Acronis Disaster Recovery Cloud, ochranou Microsoft Office 365 a integráciou s úložiskami Google Cloud a Microsoft Azure. Doplnenie Acronis Notary Cloud zaisťuje užívateľom jednoduché potvrdenie autenticity dát. A k tomu ešte prichádza vylepšená funkcionalita Acronis Active Protection zvyšujúca úroveň zabezpečenia dát, aplikácií a systémov.

Poskytovatelia služieb a užívatelia ocenia jednoduché ovládanie, pretože všetky tieto funkcie sú dostupné z intuitívnej riadiacej konzoly s možnosťou komplexného reportovania.

Zobrazit Galériu

Acronis

Všetky autorove články
Acronis Cloud kybernetika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať